Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Модератор: nkolev66

sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

Здравейте, наскоро си купих този харпун и ако помните бях пуснал тема тук. Като цяло съм доволен от харпуна, но проблема е следният: счупи ми се горната страна на главата. Явно съм стрелял от по-близо по дъното и стрелата не е излязла напълно. Та първо: чудя се каква глава мога и каква може да се сложи на този харпун. Не искам пак същата глава, защото може би пак ще стане същото нещо. Та може ли да ми предложите някоя, която може да се сложи на този харпун и да е или по-здрава или просто това горното на главата (мостче ако не се бъркам) да се сменя и като го строша да сложа ново, а не да сменя цялата глава. И второто нещо е следното: как се сменя главата на този харпун? Гледам е закрепена с някаква пластмасова пръчица. По-различно от на другите харпуни. Ако може да се сложи някаква глава обикновена -турска и т.н. няма да има проблем. Не държа да е оригинална, само да може да се сложи и да е здрава. Ще мога ли да го сменя сам или ще трябва да го водя някъде? Честно по едно време ме хвана малко яд за харпуна, защото не е много евтин, а ми прави някой проблем. И все се опреквам, че не си взех едно кресси суб за 115 лева.
Поздрави.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от spear »

Не се упреквай, случват се такива неща с всеки харпун, без значение от марката :)
Може ли да направиш снимка на проблема и ще ти дам решение?
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

Еми ще се опитам да сложа няколко снимки, но може би ще е в края на деня. Счупена е иначе точно тази частм която е дебела около 1мм ако се сещаш. С баща ми залепихме тази част, направихме малки дупки с дрелка и сложихме медни телчета, колкото да издържи за това лято. Но тази глава на салжимар интрудер като цяло не ми харесва, та предпочитам да сложа някаква друга, която на това място е по-здрава.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от Valyo68 »

Щом твърдо си решил да сменяш главата, сложи си отворената глава на Вудото. Имай в предвид, че водача за стрелата е с по нисък профил и турска глава ако сложиш, ще повдигне отпред стрелата. Избиваш пластмасовия щифт и главата излиза.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

На вудото главата дали ще може да замени оригиналната на интрудера? Дали ще пасне както трябва без да се повдига стрелата? И ако това отгоре пак се счупи мога да си взема 2-3 резервни мостчета и да сменям само тях, а не цялата глава, нали? А относно пластмасовия щифт- после пак така ли се слага? Само го набутвам? Също така гледам, че Вудоо има "преден водач" , а интрудер няма. Може ли да му сложа такъв или само главата?
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от spear »

Чаках снимките ама явно няма да има.
На интрудера и вуду рейл опън им са еднакви тръбите и главата на опъна ще стане на интрудера.
Вземи си отворената глава щом тези мостчета ги чупиш: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3561" onclick="window.open(this.href);return false;
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

Bluetooth-a , с който препращахме снимки от телефона на компа се прецака и сега няма какво да направя, утре си отивам в София и ще направя.
А този преден водач, който е зад главата трябва ли да го слагам? Гледам, че Вудоо-то има. А тази- отворената глава на Вудоо няма никакво мостче или нещо подобно нали?
Относно пластмасовия щифт- после пак така ли се слага? Само го набутвам?
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от spear »

Извинявай малко се забавих с отговора. Водача не е нужно да го слагаш, но е препоръчително да го сложиш.
Отворената глава няма мостче.
Да щифта се набутва и е готово.
Най-добре отиди в магазина на Стамболийски 108, щом си от София, там ще ти го направят.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

Много ти благодаря за отговорите. Днес пък се сетих още нещо за тази глава на Вудо-то, което ме притеснява. Тя е доста по-дълга от тази на интрудера, а пък стрелата на интрудера е по-къса. Та се чудя дали ще има някакъв проблем. Дали въобще ще стърчи част от стрелата след главата. Сигурен съм, че ще стърчи поне малко, което се надявам да ми стига, но все пак предпочитам да питам някой, който разбира.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от spear »

За да не се чудиш повече взимаш харпуна под мишница и отиваш в магазина. Там можеш да пробваш всякакви варианти преди да вземеш решение :)
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Харпун Salvimar Intruder Pro проблем

Мнение от sh4olin »

Еми добре. Много ти благодаря за всичко !! Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”