СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

Чудовище! То туй е след майсторският клас направо за джедаи.
Та имам въпроси?
Червеният буй заедно с другите два-белия и жълтия към монтажът ли са?
Това на рамото нож ли е или и то е нещо за линията?
Двете плочки на кръста за какво служат,за примамка ,средство за комуникация или нещо друго?
Поздравления за труда и смелостта!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от Pretor »

boqn_belchev написа:Чудовище! То туй е след майсторският клас направо за джедаи.
Та имам въпроси?
Червеният буй заедно с другите два-белия и жълтия към монтажът ли са?
Това на рамото нож ли е или и то е нещо за линията?
Двете плочки на кръста за какво служат,за примамка ,средство за комуникация или нещо друго?
Поздравления за труда и смелостта!
Бре туй младите много любознателни :) .
Белия и жълтия буй са вързани заедно, защото са по-малки. Червеният е отделно. Това на ръката е нож. Плочките са флашер-основно средство при лов на уахо.
Благодаря за поздравленията! Ще се старая! :D
Изображение
Аватар
live_game999999999
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 12:05 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от live_game999999999 »

Егати тупалката, за туй нещо бая трябва да е сериозен харпуня ,Поздрави за улова :drinkers:
хвани, пусни, дари живот,......... и те така
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от spear »

Брейй Юри това много голямо май, и го криеш досега, дразниш значи. Поздравления за трофея :)!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от Pretor »

Е па нали требе градация да има в изграждане на повествованието ;). Благодаря.
Изображение
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

2014-07-19 20.52.02.jpg
2014-07-19 20.52.02.jpg (1.7 MiB) Преглеждано 1448 пъти
Днес в Каварна. От 6,30 до 8.30ч. От 2 до 4 м. Рибки доволно от 6.30 до 70 после обиколки.
2014-07-19 20.52.02.jpg
2014-07-19 20.52.02.jpg (1.7 MiB) Преглеждано 1448 пъти
[attachment=0]2014-07-19 20.52.02.jpg[/attachment
Прикачени файлове
2014-07-19 20.52.11.jpg
2014-07-19 20.52.11.jpg (1.18 MiB) Преглеждано 1448 пъти
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от k0c3t0 »

Вчера реших да погмуркам,макар че беше Илинден и някак си тая мисъл ме спираше,но все пак сърбела надделя:) Реших,че не ми се ходи надалеч и реших да посетя световно-известната ни буна на Ной.Там обаче забелязах няколко буя и реших да се преместя на другата буна,която е към Слънчев ден.Облякох се и влязох,видимостта беше 4-5м ,вълните бяха поносими.И докато се усетя,заваля дъжд...ама дъжд.Това ме подсети пак за Илинден и реших да изляза,хем да си покрия сака да не се мокри,хем да съм на брега ако загърми:) Дъжда засили толкова,че даже си сложих маската :) Реших да остана и да се преборя с параноята си. Дъжда спря и реших отново да си опитам късмета. Първия половин час беше голямо безрибие,даже и дежурните дребосъци ги нямаше и тъкмо реших,че работата е безнадеждна-ми се натресе първата хубава рибка-кефалче около кило.Аз бях някак си неподготвен и последва сватбарски изстрел приключил с ехидната обиколка около мен на кефала.Това не ме обезкуражи и реших,че трябва да съм по-търпелив с момента на стрелбата. Искам да споделя,че от няколко излета използвам риба-примамка и смея да твърдя,че има ли кефал наблизо той задължително ще мине да огледа примамката.Точно в тоя момент е времето за изстрел.
Преместих примамката на носа,на около 2 м от повърхността,а аз си намерих в тетрапода зад които да раздишвам и след това незабелязано да се гмурна. Още на първото гмуркане се завъртя и първото кефалче,вече бях по спокоен, издебнах момента и рибата се оказа на кукана.Така периодично си минаваше по някоя риба и след 3-тата риба реших,че няма смисъл да стоя повече. Направих си кефа и си тръгнах предоволен и зареден с приятни емоции.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

Благодаря, колега хубав разказ!
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от k0c3t0 »

Благодаря,колега!Много късмет и винаги равни.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Колеги темата е за улова през сезона, така че спазвайте правилата.
Пашата обича смелите.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от boqn_belchev »

10491238_10201580501388211_7423304893223495084_n.jpg
10491238_10201580501388211_7423304893223495084_n.jpg (154.5 KiB) Преглеждано 1104 пъти
Здравейте!
Та пак мина доста време и все не намирам време. Та на бързо да скицирам стари преживявания.
Този сезон някак гледам всички или не влизаме или много мътно или сме много срамежливи. Гледам има много нови колеги, не се притеснявайте да пишете къде сте били какво сте видели как е водата видимост температура. Така всички ще си помагаме повече и ще можем да изпитваме по-голямо удоволствие от хобито.
Доста повече кефал срещам този сезон, дали популацията е нараснала или има и други неща незнам, може и да се дължи на сладката вода, която тази година е повече и морето е малко по-различно.
Малко след наводненията и преливането та язовири и реки в морето се появиха и нови обитатели. Малко непривични, но пак си бяха вълнуващи.
Така една събота над вечер в Каварна на буната ми се стори, че виждам една сплескана риба, като смарида. След изстрела, които беше малко хаотичен рибата беше на въжето. С изненада я познах, че е таранка. После намерих и още една. Движеха се на повърхността близо до брега.
На другият ден имах работа и докато се наканя стана след обяд. Дестинация Болата.
Плажът беше разделен на две и малката рекичка беше образувала остров в лявата част.
Водата в залива беше кафява и мътна. Проливните дъждове бяха докарали водата по дерето а тя е взела със себе си това, което и е харесало.
Там имаше няколко колеги. Едните бяха на разходка с колелета а други във водата.
Та един от колегите беше с пластмасово шише за буй. Колега от брега го позна по това и го назова. Мисля, че беше Панко. Та докато си говорим за водата и други теми Панко излезе с едно шаранче. Насъбраха се хора да видят какви изненади има в морето.
Та мен вече не ме свърташе на буната. Облякох се взех си такъмите починах си и се потопих в прегръдките на морето. В началото имах малко дилема с тежестите идваха ми много и ни можех да раздишвам. Извадих едната от самара и я скрих между камъните.
Оглеждах се за платерини, но нещо не ги намирах и докато си мисля покрай мен минават някакви риби. Пак са от непривичните но са по едри а и вече знам че ги има и съм подготвен.
Първата е с мен. После намирам още едни, но този път ги наблюдавам. Движат се заедно близко една до друга не плуват много бързо и се придържат към брега до повърхността. След наблюденията и прозрения за поведението, като и се сетя , че се лови това което има в морето а не това което търсим. Се насочих към лов на таранки.
Та ловът беше от повърхността те рибите се движат на метър под водата. Изчаквам да минат, дребните и после идват едрите, но и те се движат по на вътре в пасажа.
На няколко пъти и ги намерих и в камъните буквално наврени в цепнатините. Та се погонихме и дебнахме малко. Приличаха ми на врани, стояха първо излизаха по-малките после едрите и накрая големите. Точно да излизам а там се насъбрали много чак голям кеф. Направих и няколко гмуркания подобни на това в прибоя. Гмуркам се от дълбокото към плиткото рибите идват към мен и леко ме заобикалят оглеждам се за едри проследявам ги и някои са със мен.
Намирам и една група в една дупка. Хайде сега лов във дупки. Скоро четох и гледах Лагутин та тренирах. Та на най-на вътре се беше завряло едно шаранче, гледам го лъскаво и златисто. На една ръка разстояние. Харпунът 75ца и малко трудно го въртя а и не мога да се прицеля, Свалих тетивата на по предната засечка, но въпреки това след изстрелът стрелата се заклещи здраво. Добре, че е дебела.
Извадих я и после ги наобикалях.
Имаше и няколко пъти риболов с придвижване. Лягам в засада изчаквам малко после минавам напред повеждам и прибирам.
Та този ден правех много различни риболови все на един и същ вид риба. Знам, че се намесих малко грубо, но щом съм ги взел значи са били дар за мен.
Тази година на юг колеги имаха и големи риби от сладководни води в морето.
Изводите след наводнение настъпление. При нас подводният риболов в сладководни води е забранен, но не знам да са забранени тези риби за подводен риболов в солени води.
Това е накратко, че щях да го забравя този риболов.
Подканям всички да пишат какво са видели или чули да знаем и да си помагаме. Рибата няма кои да ни я вземе така само можем да открием нови приятели и споделените удоволствия да са по-сладки.
Поздрави на всички и много забавления в прегръдките на морето!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от Диканаров »

Отличен репортаж! :shock: :heart:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от baretata »

Отдавна не бях влизал за риба , и днес се записах с някоя платеринка.
Снимка0085.jpg
Снимка0085.jpg (802.13 KiB) Преглеждано 961 пъти
Пашата обича смелите.
Аватар
live_game999999999
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 12:05 pm

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от live_game999999999 »

Екстра си е улова :drinkers: , Барета все така да се разписваш :smt023 ....
хвани, пусни, дари живот,......... и те така
jordanmarinov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2012 7:24 am

Re: СЕЗОН 2014 - ПОХВАЛЕТЕ СЕ СЪС СВОЯ УЛОВ

Мнение от jordanmarinov »

[quote="baretata"]Отдавна не бях влизал за риба , и днес се записах с някоя платеринка.
Снимка0085.jpg
[/quot
кеде е намирате таз риба..... аз още съм нов в този спорт и само разклеждам за сега да разбера дали ще се зарибя ама все още не съм видял една риба :)
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”