Въпрос относно ластици

Модератор: nkolev66

dambei
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 7:59 pm

Въпрос относно ластици

Мнение от dambei »

Добър ден ! Въпросът ми е следния : купих си харпун Салви Вуду Раил 85 , със затворена глава и фабрично беше с ластик който влиза в жълъдите на главата.Мисля че беше 16 мм. След няколко месеца ползване ми се счупи самия жълъд в края на ластика кадето се зарежда...Смених го с цял ластик 20 мм , направих го с dynema да се захваща за стрелата , а самата стрела изпилих защото не е акулска перка.Обаче при стрелба почна да дава много голям откат и стана много неточен .. почти не можех да уцеля риба , все се разминаваше на много малко... а със стария ластик фабричния не беше така .. За този сезон искам да сменя тази 20ка и се колебая ,дали е възможно да сложа два ластика 14.5 или самия харпун е къс - както споменах е 85-ца. Какво би било най-добре ? Благодаря на всички отзовали се :) :rolleyes:
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Въпрос относно ластици

Мнение от express.servise »

dambei написа:Добър ден ! Въпросът ми е следния : купих си харпун Салви Вуду Раил 85 , със затворена глава и фабрично беше с ластик който влиза в жълъдите на главата.Мисля че беше 16 мм. След няколко месеца ползване ми се счупи самия жълъд в края на ластика кадето се зарежда...Смених го с цял ластик 20 мм , направих го с dynema да се захваща за стрелата , а самата стрела изпилих защото не е акулска перка.Обаче при стрелба почна да дава много голям откат и стана много неточен .. почти не можех да уцеля риба , все се разминаваше на много малко... а със стария ластик фабричния не беше така .. За този сезон искам да сменя тази 20ка и се колебая ,дали е възможно да сложа два ластика 14.5 или самия харпун е къс - както споменах е 85-ца. Какво би било най-добре ? Благодаря на всички отзовали се :) :rolleyes:
Може да го утежниш малко с олово ,при мен вършеше работа .Прибавяш олово докато харпуна все още изплува след изстрелване на стрелата .С две 14ки пак ще рита ако оргинално е за 1по16мм.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=160&t=55172" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно ластици

Мнение от spear »

Придържай се към оригиналния сетъп и му сложи 1*16мм праймлайн резнат на коефициент 3.7. Ако е дънлоп да е резнат на к.4.0.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно ластици

Мнение от Valyo68 »

Смени си главата на харпуна, с отворена такава за съшия модел. Цената е около 24 лв. Сложи му 2 *14 на коефицент 3.2 или 1* 18 на коефицент 3.0 за начало, и ще видим тогава дали ще рита. Успех! :D
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно ластици

Мнение от Pretor »

Една 16-ка ти е напълно достатъчна за този харпун. Всякакви грандомански изпълнения водят до вече постигнатия от теб резултат :).
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”