Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Модератор: nkolev66

sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

Здравейте.
Скоро почва сезона, а за някои е почнал като гледам. След 2 месеца отивам на море, но има да се оправят някои неща по харпуна(Салвимар Интрудер Про 60). Мисля, че съм питал преди по този въпрос, но така и не разбрах. Скоро ще отида до магазина на видракс, за да купя нова глава за този харпун. Проблемът с предната е, че се счупи мостчето, може би защото стрелям най-вече по попчета и при някой изтрел стрелата не е излязла напълно и е ударила мостчето. Та, чудя се каква глава да взема, като се има предвид, че ще продължавам да стрелям по дъното и нищо чудно пак стрелата да не се извади напълно и пак да стане същото. Ще гледам да не вземам пак като старата (оригиналната), но се чудя каква да е тогава. Насочих се към отворена глава за ВУДОО, понеже няма мостче и няма как да се счупи, разбираемо е. ( http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3561" onclick="window.open(this.href);return false; ) , но се чудя дали може да бъде монтирана на моя харпун. А и ако може, другия проблем е, че тази глава е по-дълга, а както знаете, стрелата на Интрудер Про 60 не е много дълга и острието се намира МНОГО близо до главата. Друго, което ме притеснява е точността след като се сложи нещо ново на харпуна. Знам, че при новокупения харпун всичко е сметнато, а когато решиш да сложиш нещо ново може да объркаш точността на харпуна и т.н Та ако не стане с тази глава... не знам. Аз така или иначе ще отида до видракс, но се допитах до вас да си знам от по-рано какво става и какво не.
А дали някой знае дали ще ми вземат някакви пари от видракс за монирането на тази глава? И ако да, колко?

Благодаря и успешен сезон.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от rikitikitavi »

За къв грездей ша си сменяш старата глава.Вече е отворена и единственото дето трябва да направиш е да си зарежеш лекичко едно каналче да закача кордата там .
Все пак ку си решил да купуваш нова-купи си. От новото по джиджано нема. Точността няма да се промени.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

Старата глава се опитах да я оправя, лепих я, слагах и медни телчета, оказа се, че не са медени и раждясаха, та оцапаха и главата. А пропуснах да кажа, че за да ги разкрепя продупчих главата с дрелката, абе ужас, грозно е и т.н. Решен съм да взема нова глава.
Благодаря ти за отговора, но не отговаряш на всичко, което съм питал, затова ще помоля ако може и някой друг да се включи.
Последно промяна от sh4olin на Пет Апр 18, 2014 5:00 pm, променено общо 1 път.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от spear »

Най-добре отивам в магазина и попитай, едва ли ще ти вземат пари, макар че щом ползваш дрелка ще можеш сам да си я сложиш.
МИРО Варна
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 8:09 pm

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от МИРО Варна »

Ако ще целиш попчета, по-добри си вземи едно хавайско копие. Цената му е около 20 лв. За попчета е най-доброто решение. На едно гмуркане можеш да го изстреляш 4-5 пъти, което не е възможно с друг харпун.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

По-скоро не.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

А, исках и друго да попитам. Ако сложа голямата глава(тази на Вудоо), мисля да купя 2 ластика по 14мм. Сегашният ми е 16мм (оригиналния) и след 4-5 зареждания ми се протрива кожата, а и зареждането става много трудно. За попчета мисля, че 14мм са напълно достатъчни? Та ако видя нещо по-сериозно да заредя и двата ластика по 14мм (не че с 60см харпун ще бия много платерини), иначе по попчета да си зареждам единия. А този 16мм да го оставя като резерва? Какво ще кажете? И тези ластици(14мм), същите като дължина ли трябва да са като 16милиметровия? Тоест ако не се лъжа 37 милиметра.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от baretata »

Много сложно мислиш, няма как да имаш един харпун за попчета и за кефали. Намери някой да ти помогне в изчисляването на ластиците. Аз стрелям по попчета с един цял ластик 12 мм и то на първа засечка. И не знам кой ти дава акъл за отворени и затворени глави и така нататък. Направи си един харпун и стреляй.
Пашата обича смелите.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от ildobrev »

sh4olin написа:Та ако видя нещо по-сериозно да заредя и двата ластика по 14мм (не че с 60см харпун ще бия много платерини), иначе по попчета да си зареждам единия. А този 16мм да го оставя като резерва? Какво ще кажете? И тези ластици(14мм), същите като дължина ли трябва да са като 16милиметровия? Тоест ако не се лъжа 37 милиметра.
Ако гмуркаш за попчета много малка е вероятността да видиш нещо по-сериозно. Когато спреш да гледаш попчетата, тогава ще видиш кефалите. Когато спреш да гледаш кефалите може да видиш и "по-сериозни" риби. :)
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

Ахам, ами тогава един ластик 14мм ще стигне предполагам? Стрелата е 6.5мм. И този ластик да гледам пак ли да е 37см(колкото е и този оригиналния, само дето е 16мм)?
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от spear »

По-добре си го измери и изчисли. Препоръката ми за 14мм примерно Праймлайн Супер Про е коефициент 3.5.
Как се смята коефициента:
Мериш от дупката за ластика до засечката на стрелата на която ще зареждаш. Примерно 70см
Умножаваш 70 по 2 и след това делиш на коефициент 3.2 и 3.5 ако е Праймлайн или коефициент 3.8-4.0 ако е Дънлоп, като колкото коефициента е по-малък толкова ластика е най-дълъг и съответно по-слаб и колкото коефициента е по-голям толкова ластика е по-къс и по-мощен.
sh4olin
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 10:41 am

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от sh4olin »

Разбрах, но къде мога да намеря тези ластици?
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Глава на харпун Салвимар Интрудер Про 60

Мнение от spear »

От там откъдето си си купил Интрудера :)
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”