Мнение за руска пневматика РПС-3

Модератор: nkolev66

Аватар
assen
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 10:52 am

Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от assen »

Тъй като ми трябва евтин и къс пневматичен харпун, попаднах на един хидропневматичен РПС-3 за добри пари. Според продавача е "нов", т.е. по-скоро неизползван.
Има ли тук някой с преки наблюдения върху това чудо? До поясня, трябва ми за дънна риба, основно кая. ще кажете, че не съм със всичкия си, но скоро пробвах с една слабо напомпана пневматика (много стар харпун, дето не си знае марката) и е много удобно.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от baretata »

Има един специалист Шуменеца, той ще те светне за такива харпуни. Ама ако е някой стар модел по добре не го пипай, да не стане белята. Ще ти пратя линк във фейса , той ми е приятел там, казва се Пламен Рашков.
Пашата обича смелите.
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от deso_bg »

Дръжката му е адски неудобна .... и имай предвид,че не е бутален пневматик. т.е ако пуска вода има бая заигравка. Не е нищо сложно, ама ако не ти се занимава всеки сезон( а понякога и на 30-на изстрела :mrgreen: ) да сменяш тръбички и уплътнения (пък и да импровизираш - щото части май не е имало никога) :arrow: по-добре си намери истински пневматик. Относно застояването-руските гумени уплътнения всички знаем колко издържат :lol:

От друга страна - сега материали бол, та може и да не е толква сложно :D Когато е в час - стреля доволно :wink: ...
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от 6tukara »

Вземи си хавайско копие.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
tekis
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 10:45 am

Re: Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от tekis »

Много добър като замисъл и изпълнение. Много мощен. Имам два - взех ги евтино и заради това не обръщам внимание на недостатъците. Единия го ползвам в оригинален вид, другият го преработих с 80см. цев и бутало. Недостатък на оригинала е, че понякога гумения маркуч около цевта пропуска вода, но това се решава лесно като си го привържеш по стабилно. Уплътненията отпред се разбиват лесно, но се и сменят много лесно - за минутка и струват стотинки. Материалите за спусъка и зацепването на стрелата са от черно желязо и ръждясват, но си ги смазвам редовно. Постига се много добра точност 2 - 2,5 метра.
Аватар
finder
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 11:10 am

Re: Мнение за руска пневматика РПС-3

Мнение от finder »

tekis написа:Много добър като замисъл и изпълнение. Много мощен. Имам два - взех ги евтино и заради това не обръщам внимание на недостатъците. Единия го ползвам в оригинален вид, другият го преработих с 80см. цев и бутало. Недостатък на оригинала е, че понякога гумения маркуч около цевта пропуска вода, но това се решава лесно като си го привържеш по стабилно. Уплътненията отпред се разбиват лесно, но се и сменят много лесно - за минутка и струват стотинки. Материалите за спусъка и зацепването на стрелата са от черно желязо и ръждясват, но си ги смазвам редовно. Постига се много добра точност 2 - 2,5 метра.
Става... :)

Колегата е казал основното , точно и ясно .
Отдавна е време да променим България към по-добро !

И ако не сега , кога ?! И ако не ние , кой ?!

Преди всичко - Българин
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”