Съвет за избор на пръчка

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
kristian91
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 12:33 pm

Съвет за избор на пръчка

Мнение от kristian91 »

Пичове искам да ви питам каква пръчка да си взимам. Искам въдицата да е за попчета , зарган , сафрид , кефалови , че дори за каракуди,червеноперки и шарани. Смятам въдицата да е около 4 метра, но не знам каква трябва да е акцията. Относно дължината ако имате нещо против 4 метровите кажете защо да друга дължина! Набелязал съм си следните пръти:
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ed-Tempest

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ourist-MMV

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... inder-Wolf

Коя от трите пръчки става за риболов на изброените рибоци? А ако никоя не става дайте линк за перфектната пръчка (да е до 40 лв)!

Мерси предварително. ;)
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от begleca_sv »

ако ще ти е единсвена ти препоръчвам да не си копуваш тич боклуци аз съм ловял само с плътни в началото тези кухи и ефтини бодели се чупят мн лесно....... следи обчвите някои колега тук може да продава нещо каччествено за тия пари :wink:
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от Иван Байчев »

Нито една няма да ти е удобна за този вид риболов. По добре се огледай за карбон дори и по евтин но с акция не повече от 60 ,максимум 80 грама.Морския риболов е свързан с много махане и е добре пръчката да е лека а не някоя гьостерица за брулене на орехи или за дунавски риболов. :lol: :lol: :lol:
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от zorod »

kristian91 написа:.................................................. дайте линк за перфектната пръчка (да е до 40 лв)!

Мерси предварително. ;)
Нали е ясно , че това ще са два отделни линка ?
Сякаш това което ще ти свърши работа като начало е някой лайт или медиум фидер 3,6 или 3,9м. , макар в този ценови диапазон да не съм достатъчно вещ за да препоръчам нещо конкретно.
Аватар
cookies
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 6:58 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от cookies »

Здрасти,колега, в този диапазон бих препоръчал това http://www.tomaxm.com/sub8.htm сопата е на ForMax,от две години съм с такава и нямам никакви ядове :mrgreen: Моята е на 3,50 ловя си зарганки,иларийки,сафридец,карагьоз,а на язовир си мяткам с ваглери и си ловя големи баби,платики,че и шаран съм вадил с нея. Ако не намериш такава около тебе,може да измислим нещо,утре като отида в магазина ще видя каква и беше цената че не се сещам. Имаше доста бройки,не знам колко и какви са останали. :drinkers:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от Моряка »

kristian91 написа: Искам въдицата да е за попчета , зарган , сафрид , кефалови , че дори за каракуди,червеноперки и шарани.
Такава пръчка няма общо взето.Аз съм си направил,преустроил една пръчка и я ползвам за това рибно разнообразие.Но с компромиси за удобство.
lineaeffe torpedo carbonite -някакъв композит 3,50 акцията беше 100-200 грама,но върха го смених с плътен и чуствителен за зарган.Около 330 грама стана.Преди да си купя следващата пръчка с нея ловях зарган сафрид и платерина,имам и 5 кила шаран на дъно с нея,на язовири основно за плувка я ползвах преди,но както казах е компромис,въпреки всичко ми е любима и като мазохист се наказвам още с нея :lol: Послушай колегите и не се наказвай задели парички и постепенно се обурудвай за типа риболов :)
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от КИРО »

Кристиане,мисля че ако отидеш в някой ДОБЪР магазин,
хората там няма да те подведат,и ще ти кажат всичко.

Все пак много от тях пишат и тука. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
cookies
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 6:58 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от cookies »

КИРО написа:Кристиане,мисля че ако отидеш в някой ДОБЪР магазин,
хората там няма да те подведат,и ще ти кажат всичко.

Все пак много от тях пишат и тука. :wink:
Далечко ми е,Кире,иначе с удоволствие бих помогнал ако дойде в магазина ;)
Аватар
cookies
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 6:58 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от cookies »

Колега,Кристиян,имате лично съобщение ;) :drinkers: Както бях обещал за цените.
Аватар
zxzx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 5:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от zxzx »

Ще използвам тази тема да ми препоръчате една сопа и на мен,ще се ползва само за морето,
сафрид,зарган,платерина.Използвам 30Гр бимбарди бюджет 80лв.
Ако ме насочите и евентоално за магазин в Бургас от където да си я взема :partyman:
Мерси.
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
cookies
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 6:58 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от cookies »

zxzx написа:Ще използвам тази тема да ми препоръчате една сопа и на мен,ще се ползва само за морето,
сафрид,зарган,платерина.Използвам 30Гр бимбарди бюджет 80лв.
Ако ме насочите и евентоално за магазин в Бургас от където да си я взема :partyman:
Мерси.
И на теб бих препоръчал тази която препоръчах на Кристиян,погледни няколко поста по-нагоре,ако искаш нещо по-скъпо,ще ти направя предложение за друга сопа.Тази не е много претенциозна и ще ти върши добра работа.Първа и втора снадка са карбон,а надолу е композит. Най-дългата е 3,80. Ако има нещо пиши на лични.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от preparatos »

здр..колеги!...за да неправя нова тема....да ви попитам:
кой прът, като марка е най-удобен за леко...за река....да поянся ловя само на перо на линия 0.16 без поводи.....прегледал съм доста онлайн предложения и съм се спрял на 3 марките.....6м

Focus - Finessa Pole
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... =view#comm

Mikado - Ultraviolet Pole
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7120

Tica Adventure WO\G
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=53
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от smel1968 »

[quote="kristian91"]Пичове искам да ви питам каква пръчка да си взимам. Искам въдицата да е за попчета , зарган , сафрид , кефалови , че дори за каракуди,червеноперки и шарани. Смятам въдицата да е около 4 метра, но не знам каква трябва да е акцията. Относно дължината ако имате нещо против 4 метровите кажете защо да друга дължина! >>бих ти препоръчал TRI ZENDER -3.40 .м дължина,акция 20-50.Невероятна
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от Borkata »

без да искам да обидя никой ще кажа,че с трици маймуни не се ловят.не бих си позволил със зарганска пръчка да ловя попчета,баси, камоли някои от другите изброени риби.според мен риболова не е една пръчка с една кука и едно олово и хайде давай, той си е направо цяла наука.за рибите,които са по-горе трябват минимум 3 пръчки като не е задължително да са скъпи а просто умно избрани :drinkers:
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
plwned123
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2011 2:06 am

Re: Съвет за избор на пръчка

Мнение от plwned123 »

Иван Байчев написа:Нито една няма да ти е удобна за този вид риболов. По добре се огледай за карбон дори и по евтин но с акция не повече от 60 ,максимум 80 грама.Морския риболов е свързан с много махане и е добре пръчката да е лека а не някоя гьостерица за брулене на орехи или за дунавски риболов. :lol: :lol: :lol:



Ти пък кво искаш да кажеш бе отворен, че риболова на Дунава е брулене на орехи ли? Много по-добре на Дунава отколкото на някой шибан ебан водоем дето си ловите тъпите бабушки и кфи беше други измишлйотини.. на Дунава може да очакваш всякаква риба ето вчера си хварлям за скобар, морунаж, платика щото тва си вари сега туп една бяла риба 1,5 кг. вчера едно шаранче към кило.. недей така пак и тея пръчки дето ги е изредил точно с такива си ловиме по Дунава за кфо са ти скъпи пръчки даже и аз сега ще си вземам focus finessa 8м. неска хванах един морунаж с на един човек финесата и много ме изкефи как се бие тая пръчка с нетърпение чакам сутринта да отида да си я поръчам от мангазина ;dd айде поздрави!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”