Риболов в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

doctorgaro
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 8:25 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от doctorgaro »

Тия забрани скъпи колеги,за съжаление са заради нас,българите.В северна Гърция има забрана за сладководния риболов,пак заради нашите простотии,при положение че гърците не ги брига сладководния риболов.Митничарите даже предупреждаваха,като видеха някой с въдици в колата.То не са огньове,чалга,боклуци,палатки. Не забравяйте ,че има забрана и за морския риболов в размножителния период,да не отнесете някоя глоба и вместо да почивате да се занимавате с адвокати,банки,съдии и прочие,не дай боже никому.
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Jellikit »

Пичове,някой на кея в Сарти да се е пробвал скоро?Ще съм на няколко километра от там другата седмица,а не знам дали ще мога да пътувам до по-известните риболовни селца на Ситония.Та,някой ако е бил там ще се радвам да сподели малко инфо
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Redimido »

Решил съм да се пусна до Халкидики, Никити...някой може ли да ми каже, има ли някакви правила за риболов от брега в морето там. Нужни ли са ти някакви документи, и има ли забрана за ловене в момента?
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Jellikit »

Redimido написа:Решил съм да се пусна до Халкидики, Никити...някой може ли да ми каже, има ли някакви правила за риболов от брега в морето там. Нужни ли са ти някакви документи, и има ли забрана за ловене в момента?
Няма никакви забрани за риболов от брега.Не ти трябват никакви документи.
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Redimido »

Jellikit написа:
Redimido написа:Решил съм да се пусна до Халкидики, Никити...някой може ли да ми каже, има ли някакви правила за риболов от брега в морето там. Нужни ли са ти някакви документи, и има ли забрана за ловене в момента?
Няма никакви забрани за риболов от брега.Не ти трябват никакви документи.
Чудно! А някаква подсказка на какво да заложа...воблери, силикони, блесни?
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Jellikit »

Redimido написа:
Jellikit написа:
Redimido написа:Решил съм да се пусна до Халкидики, Никити...някой може ли да ми каже, има ли някакви правила за риболов от брега в морето там. Нужни ли са ти някакви документи, и има ли забрана за ловене в момента?
Няма никакви забрани за риболов от брега.Не ти трябват никакви документи.
Чудно! А някаква подсказка на какво да заложа...воблери, силикони, блесни?
Още е раничко за спининг.Ципурата,все още я няма доколкото чувам.Но можеш да излъжеш някой лавраки на воблер.Аз лично на силикон успех съм имал само есента.Блесни не съм пробвал.
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Гърция

Мнение от Redimido »

Jellikit написа:
Още е раничко за спининг.Ципурата,все още я няма доколкото чувам.Но можеш да излъжеш някой лавраки на воблер.Аз лично на силикон успех съм имал само есента.Блесни не съм пробвал.
Благодаря ти много!
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

В момента освен кефал на хляб с полиангистро,друго няма.Започнаха да идват често колеги от България,но всички си тръгват разочаровани.Относно писането,че можеш току така да хванеш ципура,мога да кажа ,че не говорим за една и съща риба.Ципурата е изключително хитра риба и се лови на специална стръв нощем.Все пак времето се затопли и днес ако не кълве утре може да тръгне.Желая успех на всички и пишете какво сте направили.
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pluv4o »

Маклко снимки и инфо за моментното състояние на риболова на Тасос(в района на Алики).
Риболов основно на джиг,чепаре и плувка(край подводни скали).На воблери гонят някакви риби,но не е както трябва.Това е от моя скромен опит за едноседмичен риболов.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
thefan
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 9:44 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от thefan »

На тасос на 10ти само една платерина около килограм. Но аз имах само бомбарда. Имаше колеги от България на Керамоти на кея. Ловяха на плувка - струва ми се на мач. Не извадиха риба поне докато аз бях там. Местните(гърци) хвърляха от пясъка - точно носа покрай който минава ферибота, много дънни въдици като ходеха само вечер след 18 часа.
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от spectrum »

Колеги да ви попитам по принцип вървили риболовът на чепаре в Гърция и също в този ред на мисли какви чепарета се използват, по кое време на годината и за какви риби ?
lubomiros
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 9:51 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от lubomiros »

здравейте колеги.вчера на халкидики хванах една риба и никой не можа да ми каже каква е.сребриста около 35-40см. тънка но висока. опашката и е като латинската буква V.много борбена и бърза.разбрах само че била много вкусна на скара.видях я в нета на снимка,но не и пишеше името
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Гърция

Мнение от dobria1 »

lubomiros написа:сребриста около 35-40см. тънка но висока. опашката и е като латинската буква V.много борбена и бърза.разбрах само че била много вкусна на скара.
Да не прилича на тази?

Изображение
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Гърция

Мнение от s4etovod »

3 дни на Ормос панагиас на Ситония тотално зле - зорлем 5 спарита :twisted: :twisted: не знам къде да ходя на друго място наоколо?
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция

Мнение от pepericos »

На Пиргидикиа на кея .Вечер излиза сафрид на силиконова рибка и бомбарда.Днес купих и чепарета и към 9.00 ще отида да пробвам.Тази риба на снимката ми прилича на Лица.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”