tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Модератор: sapuna

rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

Търся мнения за въпросната щека и малко повече ТТданни от изложените във риболовните магазини. Примерно 930 грама тегло за 13 метра, ама тази дължина е постигната с удължителя или е толкова дълга самата пръчка и с него става 13.50 примерно. Колко е реалната дъжина като резнеш върха за втулката и колко е дължината с удължител, без удължител и като се махне още една става (11.50 м) теглото на пръчката на тези дължини. Има ли добър баланс и как е риболова с нея. Тези работи може да ги каже някой който притежава въпросната сопа
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от chirusa_bg »

Нямам го чудото, но съм ловил няколко пъти. Имам и няколко снимки, дано придобиеш представа.
Без минито е далече от 13м, както и другите щеки, които се предлагат с мини. С удължителя вероятно ги постигаш 13, но ще е голямо висене и клатене. Приятеля, който я ползваше го държеше в гардероба и изобщо не го носеше минито.
Ето я, как седи.
На снимката задната щека е тиката.
Image0035.jpg
Image0035.jpg (1.33 MiB) Преглеждано 2643 пъти
А на тази снимка е предната, надявам се да се вижда.
Image0046.jpg
Image0046.jpg (1.7 MiB) Преглеждано 2643 пъти
На снимките е с 1.6мм плътен ластик и бял червей в купичката.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

Първо сърдечно благодаря за снимките. В сравнение с другата пръчка Тиката е по-провиснала дали заради купичката червей или защото е по-дълга (така ми се струва) . 400 лева - чисто нова тика продава един колега затова съм се зачудил. Друг вариант е някоя втора употреба за тези пари ама дали теглото на другата няма да е съпоставимо с това на тиката
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от kRaikkonen »

Колега не съм голям специалист, но теглото не е най-важното според мен. Добрия баланс на щеката прави риболова по-комфортен и не се усеща толкова теглото, докато ако е с лош баланс и тежестта се усеща към върха, дори и да е по-лека щеката дискомфорта е по-голям :) Лично мнение :mrgreen:
Изображение
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

Щека на Tica със доста леко тегло, а същевременно притежава завидна здравина и твърдост.
Първите 3 секции са телескопични и като топ сет предлагат и отделно.
На всички дължини, Populite е чудесно балансирана щека, отличен избор за цената си.
Тегло на 13м - 930гр - Е така пише в описанието - ама дали е баш така
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от jultopepi »

да се произнеса и аз по въпроса
Имал съм такава щека и мога да кажа че е доста добра за тази цена на която се предлага,не че няма какво да се желае ама
http://www.fishermanbg.com/category/15/shteki-tica.html
а между другото колкото повече претенции имаме към щеката толкова повече парички трябва да се дават за се задоволят мераците,от които и аз страдам :-D
Така че при тази цена, това качество и наличието на резервни части в БГ мисля че няма какво да се коментира ,само като си помисля в какъв филм се вкарваме със скъпите щеки ми се реве,ама който има брада да си я бръсне така че извода ми е следния
на всекиго според възможностите на джоба а от там и изискванията към щеките
Те това от мен дано да съм разбран правилно
Поздрави ПЕПИ
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от ribolovcho »

Много ясно като е със къпинга че ще провисне,другата е без чашата и без стръв вътре ,нормално е
според мен да провисне..Не е лоша щека ..но не е и мачова..аве за тези пари си добре..нова е към 700 лв.За 400 чисто нова си на далавера..На 11.50м се понася..но като свикнеш и на 13 става..ако си як във кръста.. ..За по непретенциозен риболов бива..
Изображение
Най добрите са тук
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

нова тика популит е 535 лева, ама в риболовните магазини ще ти направят 10% отстъпка за суми над 300 лева и пръчката ще ти излезе 480 лв. А 700 лева е тика суперлайт 4, уж по-скъпа а я дават 990 грама
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

Дойде време да дам малко ТТданни за въпросната Тика със отрязан връх и оластичена : размерите могат да се различават в зависимост колко сте резнали върха, но разликите няма да са големи: топ сет - 3,03 метра
+4 част - 4,40 метра +5 част - 5,84 метра +6 част - 7,28 метра
+7 част - 8,73 метра с тегло:528 грама ; +8 част - 10,23 метра с тегло:719 грама и като прибавим удължителя става 11 метра ; с последната става дължината е 11,73 метра и теглото е 951 грама с прибавянето на удължителя става 12,53 метра
самия мини удължител е 300 грама (странно тежък) Значи пръчката се води 13 метра а реално без удължителя е 11,73 метра, с удължителя пак не достига тази дължина.
Орхан Кадиров
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:27 pm

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от Орхан Кадиров »

Тези дни си купих такава щека. Вдигнали са и цената малко на 611лв. но за тава пък е мачова. Измерих я прецизно и ще Ви дам малко данни.
Тя е точно 13м. с удължителя, който върви с щеката.
Без удължителя е 12.30м.
На тази дължина леко провисва но е лека и добре балансирана. Това е мнението на стар щекар. А иначе за такъв новобранец като мен е идеална да се уча. Има и резервни части в наличност от 1 до 5 коляно вкл. с цена от 17 до 65 лв. и девето коляно на цена около 100лв.
Първите три колена са телескопични и се продават и като топсети, има и шаранджийски и са на цена около 90лв.
Сега чакам и новата си платформа, която поръчах - най новия модел на Трабуко ТХ 3 с всичките му прикачни. Като за начало за начинаещ мисля, че е добре и сравнително евтино, а после ще му мисля.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от chirusa_bg »

Според мен последното мнение не е истина, но здраве да е!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

И аз това се чудех, да не би колегата да е взел някой от другите модели на Тика. Другия вариант да е мерил без отрязан връх и да е 13 метра, защото по горе съм изложил реални размери с рязан връх. А относно резервните части в Ал фишерман нямаше точно всички от 1-5 част, но чакаха доставка към средата на февруари.
Орхан Кадиров
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:27 pm

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от Орхан Кадиров »

Колеги, далеч съм от мисълта, че не сте прави. Може би става въпрос за по ново изпълнение, тъй като щеката е купена на 29.12., а и цената и се промени от 535 на 611лв.
Преди малко взех метъра и с помощта на дъщеря ми я измерих наново.
1. Топсет, с отрязан връх, оластичен с ластик 1.00мм. е точно 3.40м.
2. 4-то коляно - 1.47м. - 9см.
3. 5-то коляно - 1.55м. - 11см.
4. 6-то коляно - 1.58м. - 11см.
5. 7-мо коляно - 1.58м. - 11см.
6. 8-мо коляно - 1.62м. - 12см
7. 9-то коляно - 1.65м. - 13см.
Общо: 12,85м. - 0,67м. =12,15м. с удължител 0,70м./0,85 -0,15/ = 12.85м.
Извинявам се за 15см. но това са точните размери.
Иначе нямам намерение да идеализирам тази щека и да я изкарвам перфектна.
То тогава тези за 2.000, 3000 до 8.000лв. няма кой да ги купи.
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от rmstanev »

А, от къде си я купил - в смисъл ако е от Ал фишерман и е имало в наличност всички резервни части за топ сет да се ориентирам към закупуване. Иначе дължината е като моята с разликата, че моя отрязан топ сет е 3,03 м, а твоя е 3,40
Орхан Кадиров
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:27 pm

Re: tica populite 13m +mini ext. - Мнения

Мнение от Орхан Кадиров »

Купих я от Мега фишинг и те ме увериха, че може да си поръчам в комплект и други топсети, най вече шарански. Иначе излезнаха коректни и към отстъпката ми подариха и предпазен тубос към щеката. Наумил съм да си поръчам към март първите 4-ри колена, със същия топсет-мачов, тъй като за шарани си имам друго добро и пълно оборудване и там излетите продължават с дни и ги съчетавам с почивка. Но при еднодневните излети смятам да я ползвам редовно, заедно с директния 7м., с мача и телемача в зависимост от мястото и атмосферните условия.
Успех на всички Ви и Ви пожелавам весело посрещане на новата година.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”