Целогодишна Забрана за риболов 2013

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от muerter »

Росене знам за зарибяванията и за това ,че познаваш тези реки ,все пак не сме голям град и имаме общи познати :)
Винаги сьм се вьзхищавал на клуб Балканка за това което те правят .
Росен написа: РИОСВ заради каптажите по всяка една от вашите реки.
Точно това имах в предвит с поста си .
Сьжалявам ,че сьм изстрил снимките на р.Сивек от август 2012.
За какви забрани за риболов говорим ,когато в 80 % от коритото на реката няма дори малки локвички ??????????
А какво да кажа за река като Янтра ,която пресьхва под бента на село Чуково заради канала който отвежда всичката вода кьм ВЕЦ "Каломен"!!!!!

Да споменавам ли ,че на 500 метра над брода на р.Паничарска (преди вливането в язовира)все още стои празният бидон от негасена вар,които бе изсипан в реката -отново през 2012.И по думи на колеги не за 1ви пьт.

С какво забраната за риболов ще допринесе в тези случаи ,за вьзстановяване на популацията от риба (която сьм почти убеден ,че вече липсва от р.Сивек)

пп:Не сьм тук за да се карам с вас .Не сьм и кой знае какьв фен на туризма (респективно на пьстьрвата) ,но не ми харесва да ме правят на глупав с някакви си заповеди и закончета писани от хора които разбират от аквакултури и риболов точно толкова колкото аз разбирам от ядрена физика.

Поздрави !
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от Росен »

А, за никакво каране не става въпрос - ние сме в една лодка и трябва да гребем заедно :)
Ето сам казваш колко много работа има да се свърши ;) Когато има активни и мислещи риболовци близо до съответните реки КПД-то може да е огромно и в следващия си вид всички заповеди и наредби да бъдат такива, каквито искаме и трябва да бъдат ;)
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от suhia_ribar »

Росен написа:А, за никакво каране не става въпрос - ние сме в една лодка и трябва да гребем заедно :)
Ето сам казваш колко много работа има да се свърши ;) Когато има активни и мислещи риболовци близо до съответните реки КПД-то може да е огромно и в следващия си вид всички заповеди и наредби да бъдат такива, каквито искаме и трябва да бъдат ;)
Ако дадеш телефон,на лични,следващия път като пътувам към Силистра ще ти звънна да почерпя,ако не щеш,поне по рамото ще те потупам,приятелски.Росене(нали може на ти),ей така,с малко разяснения,догодина се надявам да има повече колеги които реално и навреме ще изложат исканията си.
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от m101 »

Адмирации за усилията! Искам обаче да отбележа нещо. Въпреки наистина важния напредък в заповедта тази година (най - вече хвани-пусни реките), е ясно че контролът ще клони към нула. Затова има бракониери - има закон, няма контрол. Дори кастрация да е санкцията, пак ще има бракониери по простата причина, че няма кой да ги хване. Миналата година се обадих на ИАРА за бракониери по р.Искър в София, а те казаха че за София имат само 1 екип и той в момента е на Язовира. За какво си говорим. Но ще е така докато в офисите и кабинетите има повече хора, отколкото по водоемите. Така, че единственото, което може да помогне са хора като Росен и клуб Балканта - или иначе казано съвест - нещо което липсва на 70% от българското НАСЕЛЕНИЕ, не само на рибарите. Така, че докато това не се промени, ако ще и милиони левове лични пари да отиват за зарибяване, за голяма моя мъка - все така няма да има риба в "реките" ни.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от pitcha »

m101 написа:Асъвест - нещо което липсва на 70% от българското НАСЕЛЕНИЕ,
Аз пък не съм съгласен.
Най-категорично заявявам, че у нас мисленето не е по-лошо от на англичани или на германци например. Тия кви чудовища са – нема ви казвам. Стига да им отпуснеш колая, естествено.
У нас просто няма правила, а там където има правила – те или са тъпи, или не се спазват. И за това – гореспоменатите като дойдат у нас са като отвързани.

Все разправям, че си зависи от нас. Понеже държавата няма пари. Те ви и един пример – какво правят Стримерите по Янтра. Или Видрите по язовирите миналата година. Като станат повече такива хора и организации – тогава ще има надежда.
И, естествено, трябва да се променят законите, за да станат безмилостни, но Изпълними. Тая година ще се опитваме да направим нещо по въпроса.
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от m101 »

Аз не казвам, че в другите държави хората имат съвест :D - все пак то зависи от човека и неговото възпитание - аз не бих си позволил да оставя боклук след себе си, да не говорим, че всеки път чистя помията на предишните. За това става дума. А колкото до правилата - едни са глупави, други не са, но така или иначе рядко се спазват точно поради липсата на контрол. И започвам да си мисля дали подобно поведение не се торелира :?
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от Росен »

suhia_ribar написа:Ако дадеш телефон,на лични
Ето ;) - http://flyfishing.iantra.com/contacts.html

Трябва да има местни силни клубове, които да работят на място със съответните звена на институциите (ИАРА, РИОСВ, Община - задължително, случвало ни се е и дори с полицията и т.н.) - когато ги притиснеш - те работят и няма къде да мърдат - това е факт и никой не може да ме обори. Така, че изречения от типа - те са мързеливци, нищо не става от тях, аз им нямам вяра, те са с бракониерите и т.н. са само оправдание. Да, може и да са такива, но има начин да се накарат и да работят. Много може да се напише, ние по Янтра тази година тепърва ще реализираме още много идеи и проекти. Освен местните клубове, когато има и силни национални такива като Видрите (аз съм член и на Видрите и на Стримерите) и Балканка, които да могат да работят добре с шапките на институциите в София и нещата леко по леко започват да се получават. Факт е огромната промяна през последната година - промени се ЗРА почти във вида, в който искаме, променят се текущите заповеди както ние желаеме, огромни удари има и по бракониерството по всички реки и водоеми. Просто трябва да продължаваме в тази посока ;) И съм сигурен, че всеки от нас може да помогне, а не просто да подминава с апатия и да чака нещо да се случи - да, ще се случи, но само ако се размърдаме и го поискаме!

Поздрави!
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от misho_tsakov »

Поста е добронамерен, казвам го още в началото.
Ако съфорумците прекарат в мислене и срещи с местните институции 20% от времето което четат във форума, нещата ще се подобрят. Ако пишат 10% от писанията във формума до институциите - пак ще е добре. Факт е, че хора като Росен (познавам те задочно от думите на Димо) и хора като нас от Балканка, вече лично се убедихме че нещата се получават. Бавно, но се получават! Нищо хубаво и най вече трайно (такова дето да работи дълъг период от време) не се получава от раз. Не може за година да изградиш качествена лична фирма, от 10 човека, камо ли промяна на нормативна уредба, законодателство, контрол и последващ контрол. Важното е да се действа и то постоянно и то в дълъг период от време! Действайте на терена, не пред екрана.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от m101 »

misho_tsakov написа:Действайте на терена, не пред екрана.
Това е правилната посока! Най - важното е да не сме безучастни, дори когато става въпрос за едно позвъняване, когато има бракониерства! Но ако се научим на Catch&release, мисля, че рибата ще има възможност да се възстанови, естествено няма да стане за 2-5-10 месеца, но в дългосрочен аспект еби имало положително въздействие... поне според мен.

P.S. А какво е меннието Ви за цената на риболовните билети?
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от Бат Стан »

Росен написа:когато ги притиснеш - те работят и няма къде да мърдат - това е факт и никой не може да ме обори.
Абсолютно! В момента Флоров във Велико Търново е изцяло зад колегите в скандала с Йовковци. Използвам случая да поздравя Димо и останалите колеги от Балканка, които прокараха промените в закона. Специално за C&R трябва да положим усилия с проверки и всичко друго, и догодина този режим да влезе в сила за повече реки. Чух доста за и против, примерно днес един колега ми каза, че за Искрец според него по-добре било този режим да е от Ценин мост нагоре, а надолу да е свободно. Но това е първа стъпка и според мен е революция в спортния риболов в Бг, тъй като за пръв път се въвежда такова нещо на обществено достъпни места за риболов.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от pitcha »

Бат Стан написа:....за Искрец според него по-добре било този режим да е от Ценин мост нагоре, а надолу да е свободно.
Няма начин. Реката се забранява цялата за прибиране на Балканки, с притоците. Иначе като те гепят в забранен участък - ревеш, че си ги хванал в разрешените.

Плюс тва - нема как на сички да се угоди. Цялата и толкоз.

P.S.
Тая работа - с определянето на реките - никак не е лесна. Даже леко сме се оакали на едно място. Не по наша вина, ама нема да казвам по чия. И мястото няма да казвам!
Е, като ни гепят пак ша го отнесеме, ама нема да е за пръв път. Аз нещо взех да свиквам.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от Бат Стан »

pitcha написа:. Иначе като те гепят в забранен участък - ревеш, че си ги хванал в разрешените.
Да, абсолютно така е, цитирах просто мнение на колега, с когото говорих по темата. Иначе е ясно, че трябва да се забрани цялата река, за да няма шикалкавене. Специално за Искрецка, колегите са на мнение, че балканката е силно намаляла и забраната е навременна. За сметка на това има доста американки, които не са забранени и може да се прибират в събота и неделя.
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от lachezarnb »

Здравейте колеги, благодаря и за критиките и за поздравите.
За да бъдат критиките, до година, по-малко ще трябва всеки съвестен риболовец да помогне.
За всеки е ясно че сам човек трудно би могъл да окаже достатъчен натиск върху институциите, за това търсете съмишленици във вашият регион и създавайте сдружения. Ако и това ви се вижда трудно изпращайте подробна информация за проблемите на този и-мейл info@balkanka.bg или на лично съобщение на който и да е член на клуб "Балканка".
Старайте се информацията да е колкото се може по-пълна, прилагайте към нея снимки и карти за да е ясно за къде става въпрос. Ние се ангажираме да прегледаме и обсъдим всеки сигнал и да направим всичко възможно проблема да бъде решен или поне смекчен.
Поздрави и успешен сезон
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
GSB
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Целогодишна Забрана за риболов 2013

Мнение от GSB »

Здравейте колеги,

понеже редовно следя развитието за тазгодишната забрана и неведнъж съм изказвал моето мнение по въпроса, то и сега ще го споделя. Изключително съм доволен, че колегите от риболовните клубове, отделиха време и енергия да направят предложения за да видим старта на нещо положително. Че ще има бракониери ще има, но всичко по реда си, това е едно много добро начало с все всичките си недостатъци, които ще бъдат изчиствани с времето. Беше много важно да се започне и това вече е факт. Да не говорим, че ще се увеличи доверието и между ИАРА и същите тези клубове, тъй-като веднъж вече е прокарана пътеката, сега остава и да се утъпче. Нека колегите преди да критикуват на сляпо да се замислят, че зад тази забрана стоят много часове и дни работа на определени хора (респективно пари), а когато нещо е за критика да я изказват като градивна такава, иначе къде отива стимула на хората занимаващи се с това?!

Аз благодаря на всеки отделил от времето си да се ядосва и да прокара новостите в забраната. За догодина нещата ще са по-лесни.

А, иначе аз продължавам с личната си война с бракониерите по долното течение на Огоста и по Дунав в участъка на Оряхово. И ако има бракониерчета дето четат този форум, да знаят, че и тази година съм на пост и отново ще има контрол.
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”