Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

New fish
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 10:21 am

Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Мнение от New fish »

Здравейте всички!
...
Някой има ли инфо за Давидковската река?
Чух, че в нея имало пъстърва, но...
Една мандра си пускала отпадните води в реката и станало мазало.
Дали това е така?
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Мнение от mita4eto »

Давидковската река (или поне това, което остана от нея) наистина на времето е страдала от какви ли не замърсявания. Познавам собствениците на мандрата (мисля, че за една и съща мандра става дума), знам какви инвестиции влагат в съоръженията си и с голяма степен на сигурност си мисля, че замърсявания оттам в момента едва ли има.
Ловил съм на тази река преди 3 години дълбоко в гората след Давидково (мога да дам мнение за реката в участъка след Давидково надолу), действително тогава имаше пъстърва и се хващаше. Проблемът там са хората ... едно наум е ВЕЦ-а, покрай който целия район се унищожи, второ че като се чуе за пъстървата се почват тоци и бомби на поразия. Бедността в този край и отдалечеността допринасят за обезрибяването - публична тайна за съжаление. Болно ми е за целия този район ... прекрасната природа е преобразена от строителството на вецовете, а реките са в отчайващо състояние ... Малка Арда примерно е с толкова обрасло от водорасли дъно, че камъните приличат по-скоро на четина ... сещате се какво става с кислорода ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Митаче, с цялото си уважение към Теб, не желая да Те апострофирам, ама в кой район Хората не са бедни...... Това е вечното оправдание на Българина.....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Мнение от mita4eto »

Боби, много съм далеч от мисълта, че бедността ги оправдава - нямах това предвид, категорично :)
Тя е просто един от факторите, които допринасят за унищожаването на всичко де що шава (то и с дивеча е това положението). И другият, може би решаващ фактор е отдалечеността - рядко ходят външни хора там, за контрол и дума не може да става ...
Точно в такива отдалечени райони ако има местни структури (клубове, сдружения и др.), които хем милеят, хем се грижат за водоемите - песента ще е друга. Затова личното ми убеждение е, че създаването и функционирането на такива сдружения на локално ниво е може би най-правилния път, по който да се поеме с цел опазване на водоемите из родината ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Давидковската река - има ли замърсяване в нея?

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Здрасти Митаче, точно това желаех да се получи диалог в ефир. Какво имам в предвид: В Доспат където бяхме тези дни, точно това ще направим, Клубът заедно с местните / от общината /, ще променим действителността, малко време,малко....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”