Дата и час: Нед Окт 26, 2014 2:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Mонтажи на фидер
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 12:25 pm 
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър

Галерия: 120 снимки

Това е последното мяст където ми се е късал монтаж.За да не прерязва лопатката влакното я изкривете от срещупопложната страна на влакното. :wink:

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Re: Mонтажи на фидер

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 12:43 pm 

butnik написа:
yasko написа:
inspectora написа:
Та въпросът ми е вие какви възли използвате за закрепване на куките?

Ако правилно съм те разбрал имаш проблеми с връзването на куките ? В такъв случай е редно да попитам какви куки ползваш. Последния излет си изпатих с едни Оунер Chinta мисля че бяха (връзвам куката натягам малко влакното и влакното е срязано). Лопатките са доста заострени и режеха влакното като с нож помисли и над този вариант да смениш типа/модела/марката евентуално. А и ти колко големи риби мислиш да ловиш ?

А от коя страна на стеблото ти минава кордата.

Изображение

Не намерих подходяща картинка, но като цяло се получава нещо такова с трабукото. Лопатката е права. Мисля че като това на примера се пада външна страна

snegk написа:
Това е последното мяст където ми се е късал монтаж.За да не прерязва лопатката влакното я изкривете от срещупопложната страна на влакното. :wink:

Човек се учи докато е жив :wink: А и нали затова е форума да се споделя опит в моя случай повече от скромен :oops: и да си обогатя познанията

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 12:57 pm 
новобранец
новобранец

Не ми се къса от връзването на куката :)
Там всичко е наред! Не съм чак токова зле :)
Отслабва от връзката между поводчето на куката и основния повод!
Точно за това мисля там да не е с възел, а с врибел и силиконови стопери - както е на картинката на сапуна ... именно в тази връзка ми е проблема ... (а не самото връзване на куката ;) )

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 1:14 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Тия дни четох за нов монтаж на фидер-плаващ.На отворена хранилка се маха тежеста и се замества с плаващ материал.Линията не се изпъва,а остава като при мачов риболов по водата.Пише,че успехите били невероятни.Но не ставаше въпрос за БГ водоеми :lol: Все пак ще пробвам.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 1:56 pm 
учете се от него
учете се от него

Галерия: 1 снимки

inspectora написа:
Не ми се къса от връзването на куката :)
Там всичко е наред! Не съм чак токова зле :)
Отслабва от връзката между поводчето на куката и основния повод!
Точно за това мисля там да не е с възел, а с врибел и силиконови стопери - както е на картинката на сапуна ... именно в тази връзка ми е проблема ... (а не самото връзване на куката ;) )

Ето този монтаж за едра риба, без повод :idea: :idea: :idea: Възела на клупа е четворен :idea: Ако е наложително да се сложи повод - пак без вирбел , с четворен "воден" възел :idea: :idea:

Изображение

8)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 3:13 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

камен написа:
Тия дни четох за нов монтаж на фидер-плаващ.На отворена хранилка се маха тежеста и се замества с плаващ материал.Линията не се изпъва,а остава като при мачов риболов по водата.Пише,че успехите били невероятни.Но не ставаше въпрос за БГ водоеми :lol: Все пак ще пробвам.

Ако е с обикновенна хранилка как ще отчетем кълването? По напред в темата имаше специални хранилки.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 5:14 pm 
новобранец
новобранец

IDA написа:
Ето този монтаж за едра риба, без повод :idea: :idea: :idea: Възела на клупа е четворен :idea: Ако е наложително да се сложи повод - пак без вирбел , с четворен "воден" възел :idea: :idea:
Изображение
8)

Аз основно с четворен воден възел съм се опитвал да вържа куките ... ОБАЧЕ ;) ... тоя монтаж ми дава една чудесна идея :idea: :idea: :idea:
Обикновено правя "ухо" с четворен воден на основната линия, но съпротивлението при това положение е странично и именно от там идваше проблема - при опъване на долната кука горния възел не издържа. Сега ще пробвам да направя 2 клупа един след друг и да ги отрежа както на този монтаж - така "опъването" няма да бъде странично на възела ;) ... а ще бъде по посока на възела и мисля, че ще е доста по-здраво ... ще пробвам и ще пиша ;)

П.П.: иначе определено четворен воден възел ми е любим - лесен и доста здрав ;)

П.П.: Е**си - стана перфектно ;) - как не ми беше идвало на акъла до сега ... :finga: Само където куките ще ги връзвам в последствие директно за изводите по основната линия ;) но не е проблем това ...

Последна промяна inspectora на Пет Ное 14, 2008 5:32 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 5:28 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

moholovka написа:

Ако е с обикновенна хранилка как ще отчетем кълването? По напред в темата имаше специални хранилки.

Цитирам:
''Не се притеснявайте,ако влакното е образувало лек корем-той ще се изправи веднага щом рибата вземе стръвта.Освен това налягането на водата срещу много леката хранилка означава,че повечето риби се самозасичат,обезсилвайки необходимостта от засичане.''

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 5:32 pm 
учете се от него
учете се от него

inspectora написа:

Обикновено правя "ухо" с четворен воден на основната линия, но съпротивлението при това положение е странично и именно от там идваше проблема - при опъване на долната кука горния възел не издържа. Сега ще пробвам да направя 2 клупа един след друг и да ги отрежа както на този монтаж - така "опъването" няма да бъде странично на възела ;) ... а ще бъде по посока на възела и мисля, че ще е доста по-здраво ... ще пробвам и ще пиша ;)

П.П.: иначе определено четворен воден възел ми е любим - лесен и доста здрав ;)

Без клупове :idea: Връзваш повода директно към основното :idea: Във всички случай , ако се вържат с воден възел две влакна с еднакво сечение и се опънат , не се късат никога на възела :idea: :idea: Ако няма вирбел , няма смисъл да се прави " клуп в клуп" :idea: :idea: :idea: Ако на основната лини връзваш два повода с куки , водния възел пак върши добра работа 8)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 5:55 pm 
новобранец
новобранец

IDA написа:
Без клупове :idea: Връзваш повода директно към основното :idea: Във всички случай , ако се вържат с воден възел две влакна с еднакво сечение и се опънат , не се късат никога на възела :idea: :idea: Ако няма вирбел , няма смисъл да се прави " клуп в клуп" :idea: :idea: :idea: Ако на основната лини връзваш два повода с куки , водния възел пак върши добра работа 8)

Нямам предвид това - двата клупа всъщност са един голям клуп както е показано на монтажа по-горе, но после този големия клуп по средата до връзвам още веднъж - след това режа близо до втория възел (от който започва клупа) и режа и клупа и се получава нещо като повод със стърчащи от него 2 броя разклонения - накрая на повода ще е фидера (а не повод с кука както е горе показано), а на тези 2 разклонения дитектно намотавам куките ;)
Не знам май не мога да го обясня много добре ...

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:04 pm 
учете се от него
учете се от него

inspectora написа:
предвид това - двата клупа всъщност са един голям клуп както е показано на монтажа по-горе, но после този големия клуп по средата до връзвам още веднъж - след това режа близо до втория възел (от който започва клупа) и режа и клупа и се получава нещо като повод със стърчащи от него 2 броя разклонения - накрая на повода ще е фидера (а не повод с кука както е горе показано), а на тези 2 разклонения дитектно намотавам куките ;)
Не знам май не мога да го обясня много добре ...

Предполагам е нещо подобно на това:

Изображение

8)

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:17 pm 
новобранец
новобранец

Да - само че възлите са 2 (а не 3) и фидера е на мястото на куката долу, като не се отстранява другата част от влакното, което е срязано долу, а на него директно се намотава куката (не готова вързана кука да се закрепи - а направо там се вързва), като съответно повода към фидера е малко по-дълъг и куката остава от горе. После режа точно над възела, от който ми излизат поводите за фидера и първата кука и така на това стърчащото пак директно намотавам втората кука ;)

Май ме разбра :)

Така определено се подобри здравината на възела :idea:

Иначе не знам другите как я връзвате тая кука към основната линия без да се отслаби значително ... ако е с една кука има много начини ... но ако става въпрос за директно - стандартно закрепване - какви възли ползвате - примерно при монтаж за попчета - с олово долу и 2 куки нагоре по влакното ?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:32 pm 
учете се от него
учете се от него

inspectora написа:

Иначе не знам другите как я връзвате тая кука към основната линия без да се отслаби значително ... ако е с една кука има много начини ... но ако става въпрос за директно - стандартно закрепване - какви възли ползвате - примерно при монтаж за попчета - с олово долу и 2 куки нагоре по влакното ?

При тоя монтаж , пак ползвам водни възли на доста къси поводи. 8)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:45 pm 
новобранец
новобранец

IDA написа:
При тоя монтаж , пак ползвам водни възли на доста къси поводи. 8)

Абе то сега като се замисля ... май съм вдигнал много шум за нищо - относно идеите за клупове, рязания и т.н. ... но поне разбрах къде ми е грешката :)
Аз правя "ухо" на основното с воден възел и там с възел за халка на врибел закачам куката (а слабостта на линията е именно във водния възел на ухото ... защото от едната страна "дърпа" въдицата, а от другата рибата и възела се явява страничен) - а то било много просто - това, което досега правих като монтаж е абсолютно все едно да вържеш с воден (директно) куката за основното .... така възела отива по влакното и при дърпането вече няма да е странично ...
Оф ... много съм зле ... явно ... :)
Но ... поне открих "топлата вода" :)

Е все пак съм по вировете едва от 2-3 месеца ... (но за сметка на това редовно и вече съм безвъзвратно "зарибен")

П.П.: 10х ИДА :finga: имаш 1 бира от мен :)

Последна промяна inspectora на Пет Ное 14, 2008 6:52 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2008 6:47 pm 
учете се от него
учете се от него

inspectora написа:
......а то било много просто - това, което досега правих като монтаж е абсолютно все едно да вържеш с воден (директно) куката за основното ....

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :D

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа