Керамоти

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
o6o
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 1:09 pm

Re: Керамоти

Мнение от o6o »

Миналата седмица много близо до Керамоти.
За час след изгрев.
20150719_061025.jpg
New Image.jpg
2.jpg
1.jpg
4.jpg
20150718_100309.jpg
20150718_102657.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Boat - RTM - K Largo
Sonar - Humminbird PiranhaMAX 170
GPS - Garmin Oregon 450t BG
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от rosboz »

o6o написа:Миналата седмица много близо до Керамоти.
За час след изгрев.
Еха хубави лавраци .
Това трябва да е някъде към устието на Места.
Как се стига до там ?
ski today
work tomorrow
Аватар
o6o
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 1:09 pm

Re: Керамоти

Мнение от o6o »

rosboz написа:
o6o написа:Миналата седмица много близо до Керамоти.
За час след изгрев.
Еха хубави лавраци .
Това трябва да е някъде към устието на Места.
Как се стига до там ?
Само с джип, по желание да не е лъскав, че е пълно с храсти и клони.
Следва джапане през доста студена река и носене на багажа над главата.
Но си заслужава.
Boat - RTM - K Largo
Sonar - Humminbird PiranhaMAX 170
GPS - Garmin Oregon 450t BG
vilimircho
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 9:28 am

Re: Керамоти

Мнение от vilimircho »

duimin написа:Здравейте колеги,на 29 отивам в Керамоти за 3-4 дена.Никога не съм ходил там и много искам някой да сподели инфо къде и какво да ловя.Ще съм благодарен ,ако някой ми каже конкретно място,стръв и какви риби да търся(а ако може и направо да ми хване....).Нямам никаква представа на спининг ли да заложа или дъно или плувка.Всякакви съвети ще са ми от огромна полза.Благодаря.Ако мога да попитам и за пътя.Ще тръгвам от София и на всички навигации ми дава,че е по-добре да мина преа Маказа,а не през Кулата.Ако може и за това да даде съвет някой :fishing2:
Здравей колега ! Бях там от 19ти до вчера ,риболова който направих беше на едри сафриди и гавроси на кея ,дава сутрин и привечер . На бомбарда не удари ,както и на чепарета ,дава на ваглери или обикновена плувка 3 гр. с повод 16 ,кука 10 . За стръв ,първоначално взех една осолена риба от колегите ,които бяха на кея (Благодарско) ,понеже магазините не отварят в 6 сутринта ,а когато си поискат ;) после наразях един сафрид на филенца . Следобед си купих цуцуни (огромен извънземен червей) ,който нарязах на тънки ивички и даде много повече от сутринта . Някои ,колеги хващаха и на дъно ,но не толкова успешно колкото на перо .
Наслука и весело прекарване !
П.С. (Не забравяй да си вземеш ,антикомарин и плажно масло :drinkers: )
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Керамоти

Мнение от bantumi »

Колеги препоръчайте ми място за нощуване в Керамоти. Да има кухня, където може да си сготвим вечер. Благодаря ви.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
o6o
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 1:09 pm

Re: Керамоти

Мнение от o6o »

bantumi написа:Колеги препоръчайте ми място за нощуване в Керамоти. Да има кухня, където може да си сготвим вечер. Благодаря ви.

Колега, аз бях доволен от:

http://www.holidaysinkeramoti.com/booking_bg.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow

За 60 евро имахме апартамент с Bulsatcom, голям хол, климатици в всяка стая, напълно обурудвана кухня, тераса с масички, две стаи, едната с спалня а другата с две отделни легла.
Boat - RTM - K Largo
Sonar - Humminbird PiranhaMAX 170
GPS - Garmin Oregon 450t BG
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Керамоти

Мнение от simeon_kostadinov »

Миналата седмица бяхме в Керамоти и ходих няколко пъти за риба на товарния кей. Обикновено ходех към 6, защото след това е трудно да си намериш местенце. Като че ли най-добър риболов направих на втория ден, на кея. Двойка възрастни гърци ме светна как да ловя на полиангистро, което се оказа доста успешен метод на кея. С полиангистро и щукарска тапа, на около 6 метра се ловяха добри сафриди, мормури и някой друг кефал. Освен тапата бях заметнал и две дънни въдици. Имах доста стабилен удар на дънната, и при опита ми да засека скъсах повода с куките :(. Отидох обратно до рибарския магазин и там ми направиха "кастъм полиангистро" с "немско, много здраво влакно". От там обратно на кея, навързах пак дънната и заметнах... не се мина и половин час и аванса започна да свири. Засякох и усетих доста голяма тежест в края на линията. Успях да задържа така около 10 мин. и нямах никакъв контрол върху линията - след всяко навиване на метър влакно рибата изнизваше по 10м. Един грък от корабчетата се затича към мен с една канджа, но уви, полиангистрото пак се скъса. Така и не разбрах как удари - костенурка или някой скат... :fishing6:
11060283_10155893811635052_4879155722180198277_n.jpg
Направи ми впечатление, че българите ловяха масово на ваглер или плувка.
На другия ден на плажа (в края на ръкава) успях да излъжа 3-4 зарганчета на бомбарда, както и 3 дракона на дънната , стръв цуцуни :fishing7:
Две момчета до мен пък извадиха скат, около 15 кг.
Като цяло много приятен и емоционален риболов.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Керамоти

Мнение от simeon_kostadinov »

Колеги, някой може ли да сподели какво трябва да се направи при улов на скат? Какво видове могат да се закачат на въдицата? До колко са опасни, и как може безопасно да се откачат от въдицата..Само перките ли стават за ядене, реже ли се опашката и т.н.
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Керамоти

Мнение от niki_volley »

здр колеги не тръгна ли вече рибата на Керамути
kill252
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 8:00 am

Re: Керамоти

Мнение от kill252 »

Здравейте колеги,вчера се върнах от Керамоти риболова все още е слаб рано сутрин и привечер на кея дребен зарган през нощта на плажа някои други дребен лаврак и зарган това е което хванах аз около мен колегите вадиха в общи линии същото на плувка ципури
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Керамоти

Мнение от vito07 »

kill252 написа:Здравейте колеги,вчера се върнах от Керамоти риболова все още е слаб рано сутрин и привечер на кея дребен зарган през нощта на плажа някои други дребен лаврак и зарган това е което хванах аз около мен колегите вадиха в общи линии същото на плувка ципури
Това сериозно ли е с ципурите на плувка :shock:
zdr2
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 4:54 pm

Re: Керамоти

Мнение от zdr2 »

simeon_kostadinov написа:Колеги, някой може ли да сподели какво трябва да се направи при улов на скат? Какво видове могат да се закачат на въдицата? До колко са опасни, и как може безопасно да се откачат от въдицата..Само перките ли стават за ядене, реже ли се опашката и т.н.
Здраво влакно (от 0,50 нагоре или плетеняк), ИЗКЛЮЧИТЕЛНО здрава макара и още по-здрави ръце, щото все едно си закачил ферито...А, и ЗДРАВА канджа (задължително - преди 3-4 години един ме дърпа десетина метра в посока Кавала, под вода - беше към 40 кила). Куките се откачат с клещи, опашката се реже за сувенир :D . Яде се всичко с дебелина над 2 см, а кожата се дере. Не се ядат костното тяло, опашката и вътрешностите. Само че при приготвянето има тънкости...
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от rosboz »

Края на септември по някое дорадо , зарган и октоподи.

Изображение



Изображение

Изображение
ski today
work tomorrow
torezzz
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 12, 2014 7:19 am
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Керамоти

Мнение от torezzz »

Октоподите на какъв такъм?
А зарганите за дорадото ли ги използва? :fishing12:
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от rosboz »

Октоподи не съм търсил , този излезе сам на брега и му подадох заргана.
Основно хвърлят с пласмасов рак или калмарка .

За дорадото се ползва малък жив зарган.( За заргана стръв бял червей .) На този плаж дорадото излиза до самия бряг и се хвърля близо до брега.
И търпение дорадото минава един два пъти през деня за по минута , но е много зрелищно - изведнъж плажа завира от бягащи заргани и преследващите ги дорада .
ski today
work tomorrow
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”