Дата и час: Нед Окт 26, 2014 12:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 8:39 pm 
новобранец
новобранец

Простете за правописните грешки...лампата е загасена :idea:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 9:08 pm 
ще става разбирач
ще става разбирач

own написа:
Ехххх, esox_hunter....знам какво си преживял...няколко дни преди теб бях там, правих същите неща...само дето ме мързеше да снимам до като рибарствах.
Репортажа - Превъзходен.
Специялни поздрави :lol: , Пожелавам и на всички от форума да вкусят от удоволствието наречено Ситония. :D

Мерси :D като пооправя още от снимките, ще пусна още красоти :wink: .
Мисля и една карта да направя с места където човек може да си купи стръв ( жива и консервирана) и заедно с колегите, които ходят там да допълваме тази информация :wink:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: ЕСЕН 2009-ГЪРЦИЯ
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 9:53 am 
новобранец
новобранец

ДРАГИ МИ КОЛЕГИ,пиша на пожар тази тема,тъй като утре смятаме да посетим Керамоти-в северна Гърция.Не съм бил там,а опит в средиземноморски риболов имам,но от Тунис...Интересува ме повече възможността за спининг,както и ловът на калмари и октоподи.Обещавам да пусна снимки после,но за да са по-драматични,ми се иска да понауча нещо повече за това място.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: Re: ЕСЕН 2009-ГЪРЦИЯ
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 11:01 am 
новобранец
новобранец

Това лято на Керамоти колега извади някакво с пипала на носа след пристанището, ядохме го, беше жилаво :roll:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: Re: ЕСЕН 2009-ГЪРЦИЯ
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 11:09 am 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

....ей го на ...дет го писах - същата работа - колега , не отваряй , нова тема , ами прочети досега написаното по въпроса , така плюеш на труда и обиждаш колегите дето са се старали да пишат по въпроса ...аве вие тука през просот я подкарахте , ние не седиме тука дежурни 10на човека , само да даваме инфо кой къде го засърбяло , но нямал време да се почеше ...и не само да даваме инфо като бюро информация ( то барем на импулси да бяхме :wink: ) , само да пишем а другите да четат , ами и на пожар , да си търсим кво сме писали или да го пишем наново ...тц. нема да стане ...който иска да се сърди :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: Re: ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?
МнениеПубликувано на: Пет Окт 30, 2009 9:51 am 
новобранец
новобранец

Не знам къде го стяга шапката това водолазче,ама аз ще ви кажа какво точно стана на риболовното поле в Керамоти.Започнахме риболова на пристанището,но не вървеше така,както ни се искаше...Мина покрай нас един дядка с хтаподиера,но и при него не вървеше.Преместихме се на плажа откъм носа на полуострова.-дълбоката част/вижда се от сателитната карта/.Заметнахме по две дънни на сардели.Като се огледахме,видяхме един български джип и се запознахме с хората от него.Имали къща тук и всеки ден ловели на това място.Търсят,а и намират основно скатове.Полиангистро,но с 5-6 куки на метален повод-това са им такъмите.Здрави тояги,макари и влакна 0.45-0.50....за стръв-най-добре скумрийка или сардела.Може и по-едра.Риболовът си е направо екстремен-излизали и 100 килограмови скатове,а битката си е направо жестока.Преди няколко дни бяха измъкнали един 80килограмов....,а сутринта друг му беше скъсал 0.50,като преди това му размотал 200м линия....Особено място.А и тези момчета бяха много отзивчиви.Ние си ловихме едни дребосъци с по-леки линии,а на тежките сопи хванахме един хтапод-3.5 кила,а друг се залепи някъде и скъсахме 0.45....По едно време следобяд заваля,а и слънцето просветваше,та стана много красиво за гледане морето.Излезе и зарган .Минах на бомбарда и беше направо гол след гол,но дребен...Само един около 50см.През нощтта пихме мастика и пробвахме на кея разни финтове,но бяхме капо.Забележителното беше ,че хванах едно октоподче-2 см -колкото нокът...По-точно беше си като храчка направо.Залепило се бебето на флуорисцентната примамка за калмар.
Това е...Керамоти е хубаво място за риболов,а особеното са скатовете,според мен.Близко е и устието на Места,та може и змиорки да се търсят целенасочено.Сега си купих един воблер с форма на зарган и ще го пробвам,защото видях ,че леферът го гони...Може и по-специален "Драшкович" да свърши работа.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Чет Ное 05, 2009 6:55 pm 
новобранец
новобранец

Първо се извинявам ,че пиша в темата на колегата ,защото моя излет беше на Аспровалта , а не на Атон или Ситония. Та на 31.10-01.11 отидохме с един приятел малко преди Аспровалта на едно рибарско кейче.Кея е осветен през нощта , и има монтиран тръбопровод с течаща вода,която ползват предполагам рибарите. Уловът беше зарган ,дракон,салпи и 1 ципура .Имаше доста гърци ,които идваха за по 2-3 часа хварляха на дъно за лаврак и после си тръгваха , защото ,,охи'' лаврак.На 01.11. сутринта излязоха 3-4 рибарски лодки и корабчета , но дообяд се върнаха и несвалиха риба. Нашта риба беше уловена на потъваща бомбарда.За стръв имахме 3 пакета морски червей ,изпратен специално от Варна.Аз обаче носех 1 кутия бял червей и на майтап сложих да пробвам. Резутатът беше изключително добър.Заргана и морския дракон го ядат без да се замислят.Реално първите ми 2 заргана бяха на морски ,а останалите ми риби бяха изключително на бял червей. Догодина смята да пробвам и по Варна дали белия червей ще дава резултат.Ако някой колега е пробвал бял червей за морски риболов нека пише ,защото се чудя дали е инцидентно или може да се ползва целенасочено за зарганска стръв.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2009 8:27 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Галерия: 16 снимки

Колега,на Неа Ираклия ги лових Зизитата само на бял червей,на бомбарда.
Ще се опитам и снимки да кача. :D

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2009 9:10 pm 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 10 снимки

zinkpower написа:
Ако някой колега е пробвал бял червей за морски риболов нека пише ,защото се чудя дали е инцидентно или може да се ползва целенасочено за зарганска стръв.

Някъде бях писал и с риск да се повторя ще ти отговоря. Миналата година бях за зарган и както си мятах на блатен още по тъмното ми се стори че настъпвам някаква неравност. След малко когато се развидели видях, че неравността всъщност е била кутийка с бели червеи, някои от които вече щъкаха по скалите. Тъй като не кълвеше активно, веднага заложих 3 броя и експириментирах. С първото мятане имах удар и един зарган се метна на брега, а чувството от успешния опит е неописуемо. После обаче още 30 мин мятах без удар. Обърнах на блатен и ударите, макар и рядки отново се появиха, така че изводите са за вас...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Фев 25, 2010 1:34 pm 
новобранец
новобранец

Привет на всички колеги. За белия червеи-ловил сам и на гръцкото море и на созопол.Мисля че като взима рибата и на бял става. А за заргана-според мен наи-добрата стръв е парче /ивица/ от самия зарган. Жилаво е и не пада лесно, а и наи-много слука сам имал на тази стъв.Кефали сам ловил много на полиангистро-но аз си го правя с 13 куки и са на малки поводи по 1.5-2 см. Наи подходящи места за кефал са-плажове с каменисто дъно-плитки-от метар до два. Пробата е -мятаж парче хляб и гледаш какво става. Има ли кефали-до 3-4 мин. го започват като пирани. Ако се задържи топло времето тия дни мисля да прескоча до Халкидики или наи късно почивките около 24 маи. Наслука и успехи.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 25, 2010 6:23 pm 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 10 снимки

kirkata77 написа:
А за заргана-според мен наи-добрата стръв е парче /ивица/ от самия зарган.

Кирката има впредвид тва.
Изображение
През 2009 един път ми свършиха червеите и с макетното ножче отрязах такава тънка ивица откъм опашката на един дребен зарган. Резултата с първите две мятания-два сравнително едри заргана. После пауза, но беше станало обед и жега и затова и не упорствах много. Но все си мисля, че ако бях пробвал преди обяд с тая стръв може би щях да имам доста по-добри резултати.

Върнете се в началото

Re: ГЪРЦИЯ,Касандра, Ситония и Атон - какво, къде и как ?

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Чет Фев 25, 2010 6:58 pm 
новобранец
новобранец

Да,има право за тази стръв....Аз така лових в Тунис,но използвах тънка ивица филенце от сардина.С кожата-за блясък.По-добре действаше сребристото от корема.За половин час пълнех по една торба и риболовът свършваше,защото се събираха около мен арабите-да гледат.....после идваше офицер от бреговата охрана и учтиво ме молеше да си ходя....

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 3:23 pm 
новобранец
новобранец

Интересуваме дали можеш да споделиш какви парички иска г-жа Fofo Christara? Запалиме хотелчето :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 26, 2010 10:24 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Колеги, за Гергьовден мисля да ходя до Касандра. Моля ако някой има информация дали няма забрана и къде се лови? Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 27, 2010 7:11 am 
новобранец
новобранец

Забрана няма, ама и риби по това време... Има едно хубаво кейче на източният бряг по средата, доста се лови от скалите на Агиос Николас, от плажовете съм хващал мурмури, а пристанището на Сани изглежда доста рибно,но досега съм виждал само кефалоподобни там.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа