Дата и час: Сря Ное 26, 2014 1:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Полиангастро
МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2008 2:52 pm 
Аватар
ще става разбирач
ще става разбирач

Харесвания: 0 пост
Харесано: 0 пост

Здравейте колеги имам едно питане за това нещо полиангастро.Четох във форумите но има малко инфо за него.Не разбрах как се закачат куките на стръвта колко олово и др.каква стръв се използва и за каква риба е.Искам да питам средата на юли каква риба може да се лови в Гърция говоря за морска.Предварително благодаря.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Полиангастро

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: ПОЛИАНГАСТРО
МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2008 3:20 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Харесано: 1 пост

Колега, от това което съм прочел тук мисля, че е един риболовен уред за кефалови риби. В Либия е много разпространен! На повод от един метър се навързват 30 или повече куки от номер 4 до 2. Куките са една след друга и няма практически разстояние между тях. Взима се едно френско хлебче и се разрязва надълго от едната страна. Обръщат се корите една до друга и се започва да се навива поводът около така приготвената франзела. Куките се забиват в мекото на хлябчето. Няма тежест! Има тежка плувка или тапа. Хлебчето си плува до тапата. Замята се навътре в пристанище или лагуна или в петното на някой мръсен канал. Важното е да няма вълни и силно течение. Кефалите се събират около хранителното петно и смучат от хлебчето. Все някой се убожда на кука и повлича. Засича се веднага. И цялата операция се повтаря. Една франзела е за едно хвърляне. Хлебчетата не са по-дълги от 30см. Ако е по-дълга франзелата се реже на парчета от 20-30 см. Дано съм бил полезен. :lol: Не знам на гръцки как се казва този уред. :oops:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: Re: Полиангастро
МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2008 3:32 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 3 снимки

В Гърция също съм виждал да се използва този метод, но резултати не видях. :roll:

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2008 4:03 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Полиангастро,полиангистро,не съм сигурен,но е сигурно,че идва от гръцки език.Попринцип аз каквото съм чел за този монтаж е,че с него се овива мъртва сардела и се хвърля за лефер.Едва ли е по-успешно от спининга,но гърците си го тачат.

- Лий Улф - 1939 г.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2008 4:06 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Галерия: 13 снимки

Ползвал съм го животното. Дебела филия хляб я намотаваш и чакаш рибоците да се хванат.
Гърците ловят всичко на него, даже и заргани :shock:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Вто Юни 17, 2008 9:15 am 
новобранец
новобранец

кефал- 12 куки 8-10,бели ,нормални-вразват се на повод далаг около 30-см.през равно разтояние,самите те да имат повод от сантиметар и половина,вирбел и олово над тях-подвижно.два начина на ловене.. 1-на наи долната слагаме топче хляб,около него увиваме коричка хляб /-колкото цигарена кутия/ с мекото отван,след това омотаваме повода с останалите куки околохляба и последната кука се законтря с влакното... получава се стегнато топче хляб,като таралеж с куки отвсякаде.за това не трябва олово,.топваш го малко да е по тежко и мятас.целта е да плува на повархноста.ако там има кефал след малко става страшно.можеш да провериш преди това като хварлиш малко хляб.ако играе около хляба ги спуквас.това става в заливчета,на брега на около 20-метра наватре.кадета не е много далбоко и е каменисто даното. потане ли хляба-го сменяс . На сащите тези 12 куки /гарците му викат-полиангестро/ само ,че с олово се замотава сардела-от окото/последната кука се забива там/ -кам опаската на която се законтря.над вирбела-подвижно олово.ложи се така на далбоки места-кеиове ,пристани за лодките или много наватре от скали. Грацкото полиангистро-/в превод-много куки/ е на около 35-40 см.повод са варзани 10-12 куки директно на повода,една след друга на равно разтояние .ефект има,особено на коричка хляб.

МОДЕРИРАНО!!! Намери си на клавиатурата къде са буквите Ч и Ш и не пиши повече с цифри,щото ще трия без предупреждение!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Полиангастро

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Вто Юни 17, 2008 9:17 am 
новобранец
новобранец

и куките са свободни-не се забиват в хляба или сарделата. НАСЛУКА.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 18, 2008 2:42 pm 
новобранец
новобранец

kirkata77 написа:
кефал- 12 куки 8-10,бели ,нормални-вразват се на повод далаг около 30-см.през равно разтояние,самите те да имат повод от сантиметар и половина,вирбел и олово над тях-подвижно.два начина на ловене.. 1-на наи долната слагаме топче хляб,около него увиваме коричка хляб /-колкото цигарена кутия/ с мекото отван,след това омотаваме повода с останалите куки околохляба и последната кука се законтря с влакното... получава се стегнато топче хляб,като таралеж с куки отвсякаде.за това не трябва олово,.топваш го малко да е по тежко и мятас.целта е да плува на повархноста.ако там има кефал след малко става страшно.можеш да провериш преди това като хварлиш малко хляб.ако играе около хляба ги спуквас.това става в заливчета,на брега на около 20-метра наватре.кадета не е много далбоко и е каменисто даното. потане ли хляба-го сменяс . На сащите тези 12 куки /гарците му викат-полиангестро/ само ,че с олово се замотава сардела-от окото/последната кука се забива там/ -кам опаската на която се законтря.над вирбела-подвижно олово.ложи се така на далбоки места-кеиове ,пристани за лодките или много наватре от скали. Грацкото полиангистро-/в превод-много куки/ е на около 35-40 см.повод са варзани 10-12 куки директно на повода,една след друга на равно разтояние .ефект има,особено на коричка хляб.

МОДЕРИРАНО!!! Намери си на клавиатурата къде са буквите Ч и Ш и не пиши повече с цифри,щото ще трия без предупреждение!
извинявам се но ми е малко трудно

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 29, 2008 9:03 pm 

Тази година бях на почивка :lol: на вила Артемис близо до Асеновград.Лових на полиангисро и почти колкото риби ми удариха ги изкарах :lol: .Само един предполагам (шаран) ми избяга , :butthead: понеже се закачи за някакви драки.Иначе хванах и шарани ,и каракуди ,и муронаж,един амур,кефал. :rolleyes: С две думи полиангистрото е трепач за нашите водоеми.Незнам,но ми се срува :roll: ,че сладководната риба е по глупава от морската.Ловил съм много с полиангистро на морето ,но там взима по трудно отколкото на сладководен водоем :wink:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 10:04 am 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 0 снимки

само да вметна колега , че в България повече от 2 куки май е забранено :roll: тъй , че по добре за морето да го оставим

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 2:09 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

rimohit написа:
само да вметна колега , че в България повече от 2 куки май е забранено :roll: тъй , че по добре за морето да го оставим

Тъй,тъй! :lol: Повече от две куки могат да се използват само на чепарета и то единични куки по предназначение.

- Лий Улф - 1939 г.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Полиангастро

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 6:53 pm 

rimohit написа:

Ми аз като гледах никой не я бръсне таз забрана в България :wink: .Ходих по язовири,на марица всичко като по старо му.Кой колкото въдици има ......Изображение..хвърлени във водата.Чак на втората седмица от престоя ми в България разбрах :idea: ,че има и нови правила и отидох да си изкарам риболовен билет.За три седмици престой ми издадоха 6 месечен :shock: билет.ААААА,,,,, И ДРУГО,;може ли някой да ми каже каква е разликата от чепарето и полиангистрото :lol: :lol:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 7:05 pm 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 0 снимки

чепарето в сладка вода не е разрешено :wink: също
Избора е твой дали ще спазваш закона.Аз само намекнах а пък кой как ще лови си е негова работа и не съвсем ама туй е друг въпрос :wink:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 7:12 pm 

rimohit написа:
чепарето в сладка вода не е разрешено :wink: също
Избора е твой дали ще спазваш закона.Аз само намекнах а пък кой как ще лови си е негова работа и не съвсем ама туй е друг въпрос :wink:

Съгласен съм с теб.Така или иначе аз замалко си идвам във България,защо да не спазвам законите,както ги спазвам в чужда държава.Само не ми се нрави , :evil: че трябва да ловиш само с една въдица ,когато си на река :wink:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 7:59 pm 
Аватар
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър

Галерия: 16 снимки

rimohit написа:

Ама май,не си сигурен нали ?
Та да ви светна за морето.Без билет е разрешено три въдици с по три куки,като на едната въдица може да се сложи чепаре.

Не са уточнени какви са куките/ номер на куката и т.н. /,не е уточнено с колко броя куки е чепарето.

Моля не се изказвайте неподготвени по тези въпроси,завличате в заблуждение колегите.

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа