Още една рецепта

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Още една рецепта

Мнение от gotra »

Здравейте почитатели на различните вкусотии!Както сме се засилили с рецептите реших да споделя още една такава с вас.Вземат се ЗЕЛЕНИ чушки за пълнене(големи и месести и тлъсти) броят им според участниците в компанията.Внимателно се изрязват капачетата им защото после ще трябват.Чистят се хубаво от семките .В друг големичък съд ситно се нарязват сланина-тя е задължителна бекон, кашкавал ,сирене ,кремвирш и всичко друго за което се сетите че може да се пече(полуфабрикат).Разбърквате хубаво тази чудесия и я пълните в чушките.Слагате капачетата на местото им и вече пълнените чушки заминават на скарата.Нужна е хубава жар за да се изпекът чушките.Скарата трябва да е леко наклонена и чушките се поставят с капачетата нагоре за да не изтече пълнежа им .Пече се бавно да изгори ципата която имат чушките отвън,Те сами ше подскажат кога са готови (поомекват хубаво).Вече изпечените чушки се слагат в тенджера с капак за да се задушат малко.От този момент всеки сам избира питието ,количеството и компанията смесена или МУЖСКАЯ както беше ми споменал колега от форума.На мен ми остава само да ви пожелая НАЗДРАВЕ и да чакам споделените ваши впечатления като опитате моята рецепта!НАЗДРАВЕ !!!!!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
Petar Nedev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 567
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 10:14 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Още една рецепта

Мнение от Petar Nedev »

Звучи интересно. Аз обичам разни такива експерименти. Мерси. Ще се пробва. Няма ли да се разтече като го махам от скарата или в тенджерата. Капачетата едва ли че стоят на местата си в тенджерата.Смятам че ще е по добре ако се увие във фолио и тогава се метне на скарата. Няма да залепва, няма да се разтича и ще се задуши и запече едновременно.
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

С вкусовите си качества пред мен се е доказала.Не съм се сетил до сега да ги увивам.По принцип си пускат сок и чушките и другите работки.Това е идея колега.Пробвай и пиши после какво се е получило!!!!!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Още една рецепта

Мнение от lishev_64 »

Туй за фолиото - допада ми. Въобще цялата идея е супер - аз обичам да съм около скарата! Виж, за бекончето - хубаво е да го има наситнено вътре в чушките, ама аз бих оставил да има и добри филийки от него измежду тях върху скарата, та после във тенджерата вкусовете на всичко да се умесят и да стане една "рапсодия в мазно". Ако обичаш като мен люто - задължителни са и лютите пиперчици, опукани на скарата и хвърлени в тенджерката... Абе, ай стига толкова, че ми потекоха лигите.....НАЗДРАВЕ!!!!! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

На писалите до тук НАЗДРАВЕ! Чакам и други мнения!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: Още една рецепта

Мнение от K.KOLEV79 »

Привет
Вместо капачета на чушките сложих парченца сланина тънко нарязана на праоъгалници,и стана чудесно.С фолио не се получи ,неможе да се запече чушката и да се получи желания изпечен вкус,получи се сварени пълнени чушки ако някой ги обича свърени може да проба ,аз предпочитам без фолио.
Благодаря за добрата рецепта :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

Като обяснавах рецептата писах че сланината е задължителна.Нека всеки сам прецени как да си ги направи! Аз ги харесвам на скара хубаво изпечени.Но всеки е с различен вкус!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

Моля колегите които направят печените чушки или пилето на сол ако наистина са доволни да направят снимки и ги пуснат в темата!!!!Поздрави и наздраве!!!!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

Няма ли колеги да споделят мнение за рецептата?Как е на вкусови качества струва ли си???
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
gygytka21
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 4:01 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Още една рецепта

Мнение от gygytka21 »

Още не съм изпробвала рецептата с чушките, но когато го направя, непременно ще сложа вътре и гъбки.Мисля, че ще стане още по-вкусно.
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Още една рецепта

Мнение от gotra »

Моля след гъбките и за няколко снимки в темата!!!!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
gygytka21
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 4:01 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Още една рецепта

Мнение от gygytka21 »

Май скоро няма да има снимки, защото сега не е сезона на чушките.А тези, които предлагат в момента на пазара, не знам къде, на какво и от какво са пораснали.
Tеди
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1593
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 8:59 pm
Местоположение: София

Re: Още една рецепта

Мнение от Tеди »

Интересно звучи,а ти ще можеш ли да качиш някоя снимка как се правят и във завършен вид :)
Със Приятели за Риба-БЕЗЦЕННО!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”