-> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

vladko1
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 9:10 am

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от vladko1 »

Сплескай ги с чука и ги срежи после на каквито си искаш лентички.
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от gogolisec »

georg написа:Адаш,оловата от първите две снимки се въртят при вадене и усукват влакното! :wink:
Верно? А пък ний точно на тях 2-та модела направихме 3D модели и после моя помощник напусна и ся чакам удобен момент за защипя другия, щот не останаха специалисти вече.
Ами нищо - нека ги има кат модели, пък може моите да не усукват! :lol: :wink:
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
hellman
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 8:14 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от hellman »

колега имам опит като шаранджия от около 2 години не е много но имам наблюдение над тежестите щото все гледам дистанцията та значи кво съм забелязал тежестите с вирбел трябва вирбела да е в тежеста а не на оделно ухо щото се оплита косъма требе да е като номер 4 от горе надоло тва при bolt rig а при inline тези дето приличат на тях летят като куршум всички дето са с крилца и тем подобни не са толкова хвъркати поне при мене мятам с въдица 390 3.5 либри и на 120 грама при различните модели има разлика ползвам тежести от 2 лева до 10 лева
:) не налагам мнение само споделям :wink:
sabibarb
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 5:15 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от sabibarb »

ribaria78 написа:колеги откаде може дасе порачват калапи за олово или да си направя
Може да се поръчат оттук http://kalapi-za-olovo.pushka.eu/. Има голямо разнообразие
Аватар
K.KOLEV79
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 9:17 am
Местоположение: RUSE

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от K.KOLEV79 »

Колеги да ви кажа аз как си измислих калъп за олова ,и си правя по 10 олова на един път,става дума за Дунаваски олова от 150-до 300 гр.
Скоба за водно съединение само че дебела струват по 25 ст.изкривявам я както си изкам като сърце или яйцевидна форма,стягам половин обурот болчето ,пробивам дупки за телта ,слагам 4-5 скоби наредени една до друга и с дълга тел колкото да са нанизани скобите по телта на една или две тухли и наливам оловото,след като изтине развивам болчето и вадя скобата :D :D :D :D ,а оня ден си купих формички за сладки от пени маркета за 3 лева с всякакви размери и сега само трябва да им пробия дупки за телта :D :D :D :D
Хайде късмет на всички и много риба :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
ПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”