Чертежи за лодка

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Чертежи за лодка

Мнение от krokibg »

Marco Polo написа:Полиестерна смола, стъкломат или плат...
Имя някъде и писано за начин на работа, май Кроки беше писал...
Бая борба си падна,докато си я спретна лодката и пак не съм доволен.Сега като се затопли малко,викам помощниците и давам нова задача.аз само за ремонта изразходих два топа стъкломат,три баки смола,специална смола с бяла боя омесена,която ако не направиш правилната пропорция боя-втвърдител,ще ти трябва две години за да исъхне,няколко торби прегел - около два кг понеже е лек и още сумати шкурки,и кво ли не + неръждаеми видий,които са задължителни.Нека колегата да започне и никога вече няма да иска да прави лодка а камо ли четири-пет :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ресьора

Re: Чертежи за лодка

Мнение от ресьора »

Колега предлагам ти да работиш с полиестерна смола че с българската епоксивна все ще имамаш проблеми,а качествената епоксивна е около 40лв литара,доста радио управляеми лодки направих и си направих един извод за мен е по-добре ползването на полиестерна смола,по рядка е и по добре попива в стъления плат,по лесно се оцветява отиваш в наи близкия магазин за автобои и си купуваш боя на фирмата Иват вземаш боя какъвто цвят искаш ,и слагаш от нея от 10до20процента от количеството на смолата.Един приятел ми обеща да ми донесе някава цианакрилна смола или нещо подбно от такава правели лодките вТутракан като я пробвам ще пиша впечатленя.
Джоко
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 10:31 pm

Re: Чертежи за лодка

Мнение от Джоко »

ресьора написа:Колега предлагам ти да работиш с полиестерна смола че с българската епоксивна все ще имамаш проблеми,а качествената епоксивна е около 40лв литара,доста радио управляеми лодки направих и си направих един извод за мен е по-добре ползването на полиестерна смола,по рядка е и по добре попива в стъления плат,по лесно се оцветява отиваш в наи близкия магазин за автобои и си купуваш боя на фирмата Иват вземаш боя какъвто цвят искаш ,и слагаш от нея от 10до20процента от количеството на смолата.Един приятел ми обеща да ми донесе някава цианакрилна смола или нещо подбно от такава правели лодките вТутракан като я пробвам ще пиша впечатленя.


Колега поне аз до колкото знам за масовите лодки ( Лодкострител-Тутракан)се използва полиестерна смола, турско производство по американска технология, суровини и машини . Аз ползвах и такава и БГ виналкид , понеже за пръв път работя с нещо подобно не може да ми се има вяря- мисля че с ''турската '' е една-две идеи по лесна за работа, за качество нямам представа.
ресьора

Re: Чертежи за лодка

Мнение от ресьора »

Колеги извинявам се за грешката, точно виналкидна беше смолата но още не сами я донесли и нищо не мога да кажа за нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”