Воблери

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Воблери

Мнение от begleca_sv »

марката е тази но модела който ми го препоръчаха е друг картинката на кутията е друга :D
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Воблери

Мнение от Alucard »

Еми ще потърся изрезки пък,ако не ще диря алтернатива,че сега мисля да инвестирам в спрейчета ;Д
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Воблери

Мнение от Д.Граховски »

искам да ви попитам как определяте каква форма и големина да бъде лопатката и къде да я сложите,има ли някаква формула или нещо такова
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
tachev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1366
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 6:11 pm

Re: Воблери

Мнение от tachev »

Ето един и от мен - 7,5 санта , 8 грама ;)
Изображение
Туй риболова не е за мен :D
lazarin83
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 7:49 pm

Re: Воблери

Мнение от lazarin83 »

Няколко нави и от мен

Изображение-7см

Изображение-8,5см

Изображение-9см
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Воблери

Мнение от Alucard »

Какви спреичета използвате,колеги? :)
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Воблери

Мнение от radogagov »

След малко четене, проби и корекции измайсторих това:
Изображение
Изображение
Изображение

Уж ги гласих за плуващи, пък то се получиха потъващи :?
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

Ако си играят добре и са стабилни, надали е такава болка, че потъвали. :) И моите уж трябваше да плават, но явно кита и телта им дойдоха в повечко, та 3 от 5 станаха потъващи, но честно казано не виждам кой знае какво значение. :D Ей го и моето първо по-читаво производство:

Изображение

Първият е 3 см., вторият е 4 см., третият е 2.5 см., четвъртият е 3 см., а петият - 3.5 см. В легена всички се представят много добре :lol: Вторият май трябваше да получи втора кука на корема, но слеващия път. :)
Осъзнавам, че съм се прецакал, като вместо безцветен, съм взел тоя "оцветен" Поксипол, грозно става около лопатките но... Оцветяването ми куца доста, но не бъдете много критични, все пак мацам с лак за нокти. :mrgreen:

Ето и една заготовка за по-голям воблер, точно 7 см. е и смятам, че се получи добре. :)

Изображение
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от capetano »

Имат вид, но.. Пробите ще покажат ;)
Един-два акъла от мен..
Разреждай малко лаковете преди употреба.
Опитай да намериш малко по-тънка арматура.
И куката на 4-сантиметровия задължително я смени с нещо по-късо ;)
Че ако изтървеш и едно кълване на твой воблер.. Ще се ухапеш.. някъде! :lol:
Воъбще - качествените куки ти решават голяма част от проблемите..
Още ме е яд за изтърван клен над кило заради мързела ми да сменя фабричната кука на фабричен воблер с истинска...
И на всички ми се виждат малко дълги лопатките, но.. може и да не съм прав :)
Успех!
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Воблери

Мнение от f1team »

Колега, да не ти пука за цветния Поксипол. Удари му един лак и на него и си решаваш проблема.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

capetano написа:Имат вид, но.. Пробите ще покажат ;)
Един-два акъла от мен..
Разреждай малко лаковете преди употреба.
Опитай да намериш малко по-тънка арматура.
И куката на 4-сантиметровия задължително я смени с нещо по-късо ;)
Че ако изтървеш и едно кълване на твой воблер.. Ще се ухапеш.. някъде! :lol:
Воъбще - качествените куки ти решават голяма част от проблемите..
Още ме е яд за изтърван клен над кило заради мързела ми да сменя фабричната кука на фабричен воблер с истинска...
И на всички ми се виждат малко дълги лопатките, но.. може и да не съм прав :)
Успех!
Ползвам лакове за нокти, как да ги разредя, знаеш какви са шишенцата. :) Но все пак, какво е предимството на по-разредения лак?
Тънка арматура не мога да намеря, колкото и странно да звучи. Търсих тоя прословут кантал навсякъде, обиколих де що се сетих за магазин, но единствено имаше някакви огромни ролки на килограм. Намерих на едно място реотан от кантал, обаче телта му е толкова усукана като спирала, че не знам как да я изправя, за да ми свърши работа. Имам и една тънка тел, много здрава, но явно е стоманизирана и е толкова еластична и твърда, че е почти невъзможно да се криви и моделира правилно. С 300 зора успях да направя арматурата на един друг воблер от нея, обаче си играх сума време и потроших много нерви. Не знам де да търся тоя кантал на метър или в по-малки разфасовки. :roll:
За лопатките какво да кажа, може би наистина са малко по-дълги, но първите си няколко воблера ги направих с къси лопатки и общо взето за да имат някакво правилно движение, трбва да се водят с изключително бавна проводка, иначе губят баланс и почва едно въртене...Пък и ги оставих по-дълги с идеята да са стабилни в течение, щото уж ги глася за речен риболов, пък да видим.
Тези са първите ми, които ги правих в унисон с най-разпространената техника и си играх доста при дялкането, шкуренето, оформянето, китосването и лакирането. Силно се надявам утре да стигна до вода, че да ги пробвам, за да видя ако имам някакви пропуски. Пробите в легена се убедих, че са ала-бала, там единствено може да се види баланса на утежнението и дали воблера плува или потъва. :)
Благодаря за съветите, оценявам го! :)


f1team, не искам да цапотя допълнително готовите примамки, още повече че вече и са лакирани. :) Но до по мое мнение тея петна около лопатките са единствено козметичен недостатък, надали някоя риба, ако реши да атакува, ще се откаже заради тях :) Поздрави! :)
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от capetano »

Sleepwalker_ написа:Ползвам лакове за нокти, как да ги разредя, знаеш какви са шишенцата. :) Но все пак, какво е предимството на по-разредения лак?
Не знам как е в Шумен, но ако има някаъв магазин за зъботехника, там има най-различни телове, просто трябва да намериш "правилната" тел. Просто тази от снимките ми изглежда доста дебела. Е, ако става с нея - не е болка за умиране. :) Аз работя с 0.5 и дори тя ми идва леко дебела понякога.
А в лака просто капни няколко капки обикновен ацетон. Без примеси за омекотяване на кожата и други такива щуротии ;)
По-редкия лак не става "релефен" по малките воблерчета. Гъст ли е - оставя следи от четчицата. Е, не покрива чак толкова, но това не е проблем за рибите според мен, а и имаш леки възможности за преливане. Пак според мен. :)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

capetano написа:
Sleepwalker_ написа:Ползвам лакове за нокти, как да ги разредя, знаеш какви са шишенцата. :) Но все пак, какво е предимството на по-разредения лак?
Не знам как е в Шумен, но ако има някаъв магазин за зъботехника, там има най-различни телове, просто трябва да намериш "правилната" тел. Просто тази от снимките ми изглежда доста дебела. Е, ако става с нея - не е болка за умиране. :) Аз работя с 0.5 и дори тя ми идва леко дебела понякога.
А в лака просто капни няколко капки обикновен ацетон. Без примеси за омекотяване на кожата и други такива щуротии ;)
По-редкия лак не става "релефен" по малките воблерчета. Гъст ли е - оставя следи от четчицата. Е, не покрива чак толкова, но това не е проблем за рибите според мен, а и имаш леки възможности за преливане. Пак според мен. :)
Ха, това за ацетона не ми беше хрумвало! Ще го пробвам следващия пък като надялкам пак 4-5 парчета. :)
А за тел ще продължа да търся, не се сещам да има зъболекарски магазин в града. Вярно е, че тая е прекалено дебела, чак разширявам халките докато ги нанижа и после не са така стегнати, но така или иначе от нея имам за максимум 3 воблера и след това ще видим какво ще правя :)
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Воблери

Мнение от radogagov »

http://vmcommercebg.com/index.php/page/kantal.html
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=4 ... 4f000e5e63
Търсене му е майката :) Аз лично ползвам 0,5мм кантал и една по-дебела неръждаема тел около 0,8мм.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Воблери

Мнение от Sleepwalker_ »

Колега, в първия линк цени не виждам, а вероятно става дума за ролки (както във втория линк). Такива количества и тука се намират, аз търся от някъде да взема на метър, че какво ще я правя тая ролка? :) Все пак ще го имам предвид като краен вариант, благодаря ти! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”