Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от dako71 »

Седя си аз на работата и се ровя из нета. И в един момент виждам това http://www.honda-varna.com/pe/engines05.html и в това време ме осланя идея :idea: .Какво ще стане ако на ботуша на моя дърт "Ветерок-8" взема да посадя един от тези хубавци? Речено сторено. Свързах се с въпросната фирма и след 4 дни се сдобих с този красавец

Изображение.

Предварително му бях взел размерите от нета и разглобил вехтия ветерок. Стругар ми направи муфата между двата вала а фланеца и всичко останало си измайсторих аз. Боядисване сглобяване и точно преди откиването на сезона тара-да-а-а:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поставката посочена със стрека съм я направил от кофражен шперплат за да транспортирам двигателя в това положение <знаете как е с 4 т.> а дръжката отзад е за по удобно носене. До тук добре но докато чаках удобен момент за излет и за проба в мен се зараждат угризения: ще може ли двигател 5,5к.с. да работи с предвка и пропелер за 8 коня. От двата излета на "Пясъка" останах очарован от японеца! За 2 дни от първия излет интензивен тролинг тои ми изгори 3,5 л. бензин ,докато руснака при същите условия ми изсмука околол 15 л. И при втория излет Хондата работеше перфктно. Мако е по шумничък но след време може да му вкарам ауспуха в ботуша и като минавам покраи някой, от вас да си казвате:те такова животно нема! Това ми е първа тема във форума но като си помисля че до миналата година гледах компа като индиянец пишеща машина мисля че съм се справил добре. Може би съм бил полезен и на "Годзила" за неговия двигател от култиватор
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=21&t=25358
както бях обещал. А и да не забравя,ако някой се интересува от ветерока нека се свърже в л.с. имам и резервни части за него а ще му изпратя и снимки. Чао
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Чудесна идея!

Мнение от butnik »

Браво,колега!От мотоциклетите им не съм се разочаровал,предполагам ,че и при двигателите за лодки е така.А и като гледам строителните инструменти,че са с тяхни мотори е повече от показателно.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
LynyrdSkynyrd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 8:09 pm
Местоположение: София

Re: Чудесна идея!

Мнение от LynyrdSkynyrd »

За мотоциклетите не знам как е,но за строителните инструменти повечето Хонди се правят извън Япония.Иначе идеята е много добра ,изпълнението също.
Изображение Изображение
skorpion
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 327
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 5:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД

Re: Чудесна идея!

Мнение от skorpion »

Отлично справяне според мен.
Това за шумноста си прав, но като гледам си с оригиналния заглушител.
Не го вкарвай в ботуша, пробвай да го промениш.
Най- лесно е да го разрежиш вниматлно, вътре трябва да има някакви
решетки или мрежи. Те да си стоят и да го напълниш с стружки
/стругарски/ за предпочитане от цветен метал, понатъпкани, но не прекалено,
така забавяш излизането на газовете.
Ако може да се разглобява и почиства от нагара още по-добре.
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Чудесна идея!

Мнение от VGS »

Със стружки или подобни работи няма да стане.
Променя се съпротивлението на изходните газове и се товари мотора, няма да работи оптимално.
От оригиналния ауспух през ботуша според мен ще е по добре, само трябва да се намери подходящото решение.
Относно идеята , намирам я за много добра, само не спомена колко праи е струвало всичко това, заслужава ли си въобще разправията?
А и мотора може ли да работи примерно при дъжд или при по голяма влага?
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Чудесна идея!

Мнение от dako71 »

Относно идеята , намирам я за много добра, само не спомена колко праи е струвало всичко това, заслужава ли си въобще разправията?
А и мотора може ли да работи примерно при дъжд или при по голяма влага?
За мотора и 1л. оргинално масло дадох 425лв. Стругара ми взе 35 адруго всичко си е от мене. Тотал 460лв. а оргинален хонда 5к.с 2995лв. Сам си направи сметката. Верно че оргинала си е по добър но на мен и този ще ми върши работа. Колкото до влагата - няма проблем, но дъжда ме безпокои. Както и да е аз в дъжд с карбонките ме е шубе. Предпочитам да си сипя една :drinkers: или да дремна.
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: Чудесна идея!

Мнение от NITro`bE »

Браво колега страшна идея
Хондата си е Хонда имаме мотофреза на Хускварна със двигател на Хонда и просто няма проблеми пък и за разхода е нищожен преди има няма месец баща ми ми взе Хонда цбр 600 2004 година блъснат оправих го сичко точно гори ми 4,7 л на 100 км като карам 100-110 км/ч просто си е Хонда :)
  • Изображение
TT България 2011
Аватар
fossa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 7:05 pm
Местоположение: гр.Свищов

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от fossa »

Браво колега!Суперлативи за идеята ти!Надявам се да споделиш резултатите от комбинацията между японец и руснак-как се е държал двигателя .Предполагам че си го използвал доста. :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от GODzillata »

dako71 написа:...Може би съм бил полезен и на "Годзила" за неговия двигател от култиватор...
Хех...браво, колега! :smt023
Няма невъзможни неща!!! :D

Охлаждането е въздушно, предполагам? :roll: Как се държи на вода?
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от snegk »

Гледам ги правят и от тез малките ръчни косачки.
Това колегата го е барнал супер. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от dako71 »

fossa написа:Браво колега!Суперлативи за идеята ти!Надявам се да споделиш резултатите от комбинацията между японец и руснак-как се е държал двигателя .Предполагам че си го използвал доста. :D
GODzillata написа:
dako71 написа:...Може би съм бил полезен и на "Годзила" за неговия двигател от култиватор...
Хех...браво, колега! :smt023
Няма невъзможни неща!!! :D

Охлаждането е въздушно, предполагам? :roll: Как се държи на вода?
Здравейте колеги. Въпреки някои опасения от моя страна се получи добър хибрид. Три излета имам с него и впечетленията са ми следните: исключително икономичен, леко шумен, при тролене на минимални обороти има леки вибрации(предполагам че и при оргиналните 4тактови двигатели е така) и за съжаление от регулатора на обортите идва малко бавен за глисаж. Тъи като е още в гаранция не смея да пипам регулировките но предполагам че ще мога да вдигна малко оборотите, а си мисля че има и някаква пломба по карборатора та ако някой знае нещо по въпроса моля да се изкаже. Аз съм 100 кила и с 3 м надуваема лодка е на границата на глисажа. Колкото до охлаждането: да въздушно е без ядове, дори турбината не се чува колкото при други въздухарки. Ако не мине котка път ха НС6 ще можете да го тествате.
keymaker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 5:42 pm
Местоположение: sofiq
Обратна връзка:

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от keymaker »

[/quote]
Здравейте колеги. Въпреки някои опасения от моя страна се получи добър хибрид. Три излета имам с него и впечетленията са ми следните: исключително икономичен, леко шумен, при тролене на минимални обороти има леки вибрации(предполагам че и при оргиналните 4тактови двигатели е така) и за съжаление от регулатора на обортите идва малко бавен за глисаж. Тъи като е още в гаранция не смея да пипам регулировките но предполагам че ще мога да вдигна малко оборотите, а си мисля че има и някаква пломба по карборатора та ако някой знае нещо по въпроса моля да се изкаже. Аз съм 100 кила и с 3 м надуваема лодка е на границата на глисажа. Колкото до охлаждането: да въздушно е без ядове, дори турбината не се чува колкото при други въздухарки. Ако не мине котка път ха НС6 ще можете да го тествате.[/quote]


Колега вдигането на оборотите е доста опасно води до блокаж или чупене на биела , тези двигатели нямат маслена помпа и обороти над 3000 са пагубни за тях. Дори и да направиш такова подобрение не е желателно да го юркаш за повече от 2-3 мин . и трябва да ползваш масло като за въздушни двг. но да е качествено. и задължително го препълвай с масло но с не повече от 10% от препоръчаното количество(така ще намалиш значително риска от блокиране на мотора)
Колкото по-добър джип караш,
толкова повече трябва да ходиш ,за да повикаш човека с трактора.
https://www.facebook.com/466042410074126
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от Тедо »

съмнява ме, че ще работи на ниски обороти, ако вкараш ауспуха в ботуша (газовете да излизат през пропелера като на истинските мотори)...

а иначе от дъжда нямаш притеснения - нищо няма да му стане, все пак са напревени за работа навън...
nikos81
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 10:43 pm
Местоположение: svilen grad

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от nikos81 »

браво колега эа таэи идея е добра и ас имам един колега от моя град които си направи подобен но 6,5 и цялден си эацка по марица сас него ие мн доволен от мотора а 8)
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Чудесна идея! Извънбордов мотор.

Мнение от КАЯ »

dako71, предполагам, че досега си натрупал още впечатления от експлоатацията на мотора. Би ли споделил още от тази комбинация, понеже и аз съм намислил нещо подобно или като тебе или от ботуш от по слаб двигател и хонда 2-3 к.с. GXV 50 3 к.с.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”