Съвет за акумулатор

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Колеги, ще помоля да дадете отзиви за добър акумулатор.Цена около 150-160лв.Трябва ми за кемпера, 2000 кубика, бензин.Предния Монбат се скапа за година, истината е, че доста в годината стои.Хубаво е амперите да са към 70 , някъде, но приемам съвети.Ще помоля да пишат колеги с опит и използвали един акумулатор повече от 2 години. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от dobrin_dinev »

Искра Пазарджик 12V77A,158 лв.!Преди всяка зима го свалям от колата,разреждам го до дупка с една лампичка!После го пускам на заряднато и хубаво го зареждам докато започне електролита му да бълбука леко във всяка една от клетките!Преди да го сложиш за се зарежда го доливаш с дестилирана вода!Като го заредиш го слагаш на колата и отиваш за риба! :D
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от sampo »

Моят е Монбат 74 Ah, жълт на цвят, модела не помня. Възраст 4години и 9месеца, на два пъти преживя много тежък разряд поради мои грешки, но не умря, доливал съм му чешмяна :lol: вода 3-4 пъти. От него черпя ток и за караваната, абе експлоатира се яко. Няма симптоми да се е уморил, но до кога... :roll: . Преобладаващи са негативните мнения за марката, но може да се попадне и на добър акумулатор, тотаджийска работа ... :roll:
На платено не одим !
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от nasco2 »

Моя на ситроена е Монтански, вече 5-та година няма проблем. Може би не си случил с първият. Ако не се ползва често, трябва периодически да му се прави дозареждане. Забравих да спомена, че моят е от тези дето се водят необслужваеми т. е. дето нямат тапи за доливане на киселина. Не съм сигурен колко амперчаса е, но около 70 трябва да е, ситроенчето е 2000 дизел.
Аватар
KVS
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 3:08 am
Местоположение: 7402 км от НДК

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от KVS »

Колега, препоръчвам ти

http://www.canadiantire.ca/AST/browse/4 ... attery.jsp

9-години пълна гаранция, работи безотказно при -35С -40С

Разбираш шегата :wink: сериозно, купи си хубав вносен акумулатор. Икономия на 10-20-30 лева могат да доведат безкрайни ядове при ниска температура далеч от населени места. Аз лично залагам на VARTA. Вземи по-висок ампераж, по възможност за дизелов двигател.
Успех!
Аватар
nikaro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 10:32 am
Местоположение: Балчик

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от nikaro »

Какъвто и да е акумулатора,ако не се ползва много време-заминава.Ако искаш да те изкара няколко години
е желателно поне веднъж в месеца да го разреждаш и зареждаш.Или ако не ти се занимава просто ги сменяй,
с този който позваш на колата през месец :wink:
creativ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 775
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 11:12 pm
Местоположение: София/Сливен/Крумовград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от creativ »

Българските акумулатори не са по-лоши от вносните. На баща ми колата беше с Искра и изкара 5 години (първия се скапа за 5 месеца, смениха го по гаранция). Следващия акумулатор бе Монбат, тъкмо бяха пуснали нова линия, когато го взехме и работи безотказно 5-6 години. Колата баща ми я ползва 2-3 дни в седмицата. Аз мойте коли ги карам по 1-2 години и не ми се е налагало да сменям акумулатори. Според мен проблема не е в акумулатора а в поддръжката. Кемпера вероятно го караш много рядко ако го държи и навън ниските температури спомагат за бързо разреждане на акумулатора. Ако акумулатора се държи разреден то плочите сулфатизират (в зависимост от периода) и не обратимо. Според мен или си вземи един акумулатор за основната кола и кемпера (предполагам не ги караш заедно) или като вземеш акумулатор за кемпера често го зареждай с токоизправител и зимата го прибирай на топло, като преди това го заредиш. Провери си напрежението на алтернатора (ако си купиш нов акумулатор от магазина може би ще те пратят за да ти важи гаранцията да ти замерят напрежението в сервиз. Изискване на някой от производителите). Провери също и за отечки по кемпрера, най-често алармите правят проблеми и не забравяй, че и те имат консумация колкото и да е малка. Колко е зареден акумулатора се проверява, като се мери гъстотата на електролита има елементарен уред за 10-20лв., който издърпва част от електролита от клетката в цилиндър в който си плува нещо като спиртомер със скала.
Като караш рядко колата, си трябва поддръжка.
Ето ти още малко инфо
http://www.clubford.org/portal/content/view/32/95/1/6/
Риболова е удоволствие, а не начин за препитание !!!!!!
Аватар
drat
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1046
Регистриран на: Съб Дек 22, 2007 6:12 pm
Местоположение: Иван от Софето

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от drat »

Българските съм ги забравил отдавна, от опит мога да кажа ,че в съотношение цена-качество това ми е фаворита
http://www.didi94.com/price/price_exide.pdf . Сайта го дадох за ориентир, има ги почти във всички по голями магазини за акомулатори.
Изображение
toyo1

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от toyo1 »

Само не се лъжи да купуваш BOSH работят докато не им изтече гаранцията .А сега са пуснали едни Австрииски (оранжави с един бик) ,като бяха голямите студове на жена ми костенурката 1,9тди не иска да запали и купих да ги пробвам ПРЕПОРЪЧА МИ ГО ЕДИН ПРОФЕСОР от ТЕХ.Уни. човека е разработвал акомулатори за подводници и с това се занимава 180лв +2 год гаранция
Последно промяна от toyo1 на Нед Фев 21, 2010 2:37 pm, променено общо 1 път.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от chirusa_bg »

Най-доброто, което съм имал е Bosh Silver, само цената му е кофти :roll:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Rado67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 3:54 pm

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Rado67 »

Австрииските се казват Banner и са много добра марка .
drat написа:180лв +2 год гаранция
За тези пари взимай ,няма да съжаляваш. :smt023
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

За старите монбати чувам само добри думи, но от 1-2г насам, няма човек който да не е изревал.Сигурно нещо са ги развалили.Какво казвате за искрата, ще изкара ли 3г. :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от ivo75 »

chirusa_bg написа:Най-доброто, което съм имал е Bosh Silver, само цената му е кофти :roll:
Лошото е , че има и Бош от Турция , който в никакъв случай не си заслужава парите.Аз също съм с монбат вече 5 години.Както каза Илия това са старото производство - моя го взех за 50 лв.
Тенденцията на всички производите ли е да те искара до гаранцията и малко отгоре .После нов .Нали и те трябва да ядат хляб.
Моето мнение е да гледаш да дават колкото може по голяма гаранция.
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от gloupan »

chirusa_bg написа:Най-доброто, което съм имал е Bosh Silver, само цената му е кофти :roll:
И според мен това е акумулатора(гаранция от 3 години).Ако имаш възможност задръж с покупката и се оглеждай в "Практикер" ,аз го купих моя от там с 20% намаление . :smt023
TRS70MLF2
Аватар
Бай Гого- Сиромаха
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:32 am
Местоположение: България-гр.София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Бай Гого- Сиромаха »

Миналия месец направи две години..Експлоатация по язовири и реки /душмански/
В момента е, сеедно съм го сложил вчера.. Не иска и да го поглеждаш даже.

Изображение

Преди него брах ядове с Delko и некъв Tudor. Кът светим две нощи на некой водоем /бутанье после/
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”