Съвет за акумулатор

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
drat
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1046
Регистриран на: Съб Дек 22, 2007 6:12 pm
Местоположение: Иван от Софето

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от drat »

snegk написа:За старите монбати чувам само добри думи, но от 1-2г насам, няма човек който да не е изревал.Сигурно нещо са ги развалили.Какво казвате за искрата, ще изкара ли 3г. :D
Илийкааа, българските са боклук отвсякаде.
Изображение
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от bigfish133 »

Още един глас за Varta , макар да е малко мад бюджета ти . Истината обаче е , че какъвто и да вземеш ако кемпера ти стои без да го ползваш доста време акумулатора ще свършва бързо , ако не го зареждаш периодично и зимата не го прибираш . :smt023
vizantieco
фен клуб-скобар
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 3:28 pm

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vizantieco »

за 140 лв си земах 100А акумолатор без натписи!!!нищо не пише на него само от горе пише ОБОРОТЕН 2 години гаранция питаи и за тях по магазините :roll:
според мен е важна гаранцията щом дават гаранция 2 години няма да има ядове.
може да не е варта или бош и сигурно ги прават у малъта ама върти та износи!!!един път беше дръпнала колата въздух и не палеше и като почнах да въртя първо запалих стартера после колата :D :D :D
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от AL KAPONE »

Илия :roll: що не се обадиш утре в работно време... :roll:

На склад са около 8000 бройки - Banner 2, Hugel 2 , Bosch 3, Energizer 2, Gigavat 2 :roll:
Зад името са ти годините с гаранция... обаче ти като не го караш редовно, личното ми мнение е че каквото и да сложиш все тая... Взимай най-евтиното :wink:
п.п внимавай оти по витрините на сервизите и магазините има такива дето висят по три години за продаване!
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

Май ще свалям от Аудито и ще го въртя.След като се разваля от стоене, пък с парите ще си направя застраховката :D Благодаря на всички.Дано темата да е помогнала и на някой друг.Ако решите можете да заключвате. :drinkers:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от AL KAPONE »

Не съм убеден, че ще стане! ако са различни... колко ток отдава алтернатора на едната и на другата кола! презареждане разреждане... има си неква формула... Пуборников като се включи ще каже той ги разбира тоците. :wink:
После ще си купиш два... :D
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от гуслар »

Аз използвам Бош,доволен съм много.Дават му три години гаранция,и е по скъп с 20 лева от другите.Успех !
И падащата звезда е била изгряваща .
toyo1

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от toyo1 »

Rado67 написа:Австрииските се казват Banner и са много добра марка .
drat написа:180лв +2 год гаранция
За тези пари взимай ,няма да съжаляваш. :smt023
Това е марката
dian
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от dian »

аз съм с искра много съм доволен от него предния също беше такъв изкара 5 години сегашния е вече на 3 колата е ауди 2000 кубика бензин акумолатора е мисля 64 ампера когато отидох да го купувам продавача ми каза че са боклуци и ми предложи някъв немски и като свали стария и видя гаранционата му карта каза че това е невъзможно и съм имал голям късмет но явно късмета е с мен защото и този може да направи 5 години
само слабите се стремят към порядаък силните владеят хаоса
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от bkd »

Илийка ,влез в сайта на ЕМ Комплект 33 и ще останеш :shock: :shock: :shock: от офертите им ,поне аз така останах :idea: :wink: Но личното ми мнение ,концентрирай се върху ВАРТА :idea: :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
doktor1012
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 1:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от doktor1012 »

За мен акумулаторите в БГ са две марки: БОШ и ВАРТА. При покупка от оторизиран сервиз на марката имат три години гаранция плюс още две при регистрация в официалния сайт на производителя(става за пет минути). Разликата от акумулаторите с две години гаранция е че са необслужваеми, сиреч не черпят електролит при работа, така наречените сухи акумулатори. Аз съм с Бош Силвър 63Аh на 1.9TDI- 205.00 лв. Дават го за дизел с 30% по висока пускова мощност и в най големия студ при все че колата не беше палена от месец си запали без проблем.Дано да съм ти бил полезен.
bisqo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 1:42 pm
Местоположение: пловдив

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от bisqo »

snegk написа:За старите монбати чувам само добри думи, но от 1-2г насам, няма човек който да не е изревал.Сигурно нещо са ги развалили.Какво казвате за искрата, ще изкара ли 3г. :D
Аз също съм с Искра вече 3-та зима. Е вярно, че зимата като не карам колата през 3-4 дена ходя да припаля по за 5-10мин но но това го правя само в големите студове(колата ми е 2000 бензин)
Изображение
Незнанието не е извинение.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от MITKO70 »

Илия ,ти на кемпера трябва да имаш два -стартерен и за караваната част ,или си с един акумулатор.Ако е един бързо ще отиде.Иначе на колата и аз съм с Монбат 75ач.,черен и е на 4-5г.Виж за кемпера взех стартерен на TAB/Top-la ,и съм доволен за сега ,а за караваната част тягов Варта 90ач.,но там го зарежда и солара на покрива,като праща и 10% към стартерния в покой,няма ядове с тока. :wink:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от snegk »

MITKO70 написа:Илия ,ти на кемпера трябва да имаш два -стартерен и за караваната част ,или си с един акумулатор.Ако е един бързо ще отиде.Иначе на колата и аз съм с Монбат 75ач.,черен и е на 4-5г.Виж за кемпера взех стартерен на TAB/Top-la ,и съм доволен за сега ,а за караваната част тягов Варта 90ач.,но там го зарежда и солара на покрива,като праща и 10% към стартерния в покой,няма ядове с тока. :wink:
Със 3 съм, един за запалване, 1един за караванната част и един резерва, но от това зареждане и разреждане им се взе акъла.Излетите са дълги, консумацията голяма, а зареждането малко, трябва да зареди единия после другия, динамото. :evil:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от MITKO70 »

snegk написа:
MITKO70 написа:Илия ,ти на кемпера трябва да имаш два -стартерен и за караваната част ,или си с един акумулатор.Ако е един бързо ще отиде.Иначе на колата и аз съм с Монбат 75ач.,черен и е на 4-5г.Виж за кемпера взех стартерен на TAB/Top-la ,и съм доволен за сега ,а за караваната част тягов Варта 90ач.,но там го зарежда и солара на покрива,като праща и 10% към стартерния в покой,няма ядове с тока. :wink:
Със 3 съм, един за запалване, 1един за караванната част и един резерва, но от това зареждане и разреждане им се взе акъла.Излетите са дълги, консумацията голяма, а зареждането малко, трябва да зареди единия после другия, динамото. :evil:
За караваната част само тягов ,с много повече време на разреждане,повече цикли разряд /заряд.Ние го имахме също този проблем ,карах ме с един агрегат 0,800квт.,но със соларния панел се родихме ,даже обмисляме още един 90ач. да сложиме ,има капацитет панела.Междо другото сега има много добра цена на панели ,произведени в Перник ,от българо-немска фирма -2,1евро/ват.От един друг форум се кооперираха и направиха поръчка за да ползват отстъпка.При интерес има кординати на човека в Перник.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”