Отвътре

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Отвътре

Мнение от stonetales »

Все по-често, в различни сайтове, засичам теми, свързани със различни начини на "получаване" на енергия, но получаване от външен (за нас самите)източник.

Отново и отново човешкото същество се обръща навън от себе си, за да "получи" нещо наготово.

Като деца на Господа ние имаме неограничени възможности за получаване от Баща си.
Не отричам, а даже и не коментирам различните такива, за които са необходими "ретранслатори", тоест някакви материални джаджи, които при цялата си ефективност, все пак са посредници.

То, кое ли в този свят не не посредник към Бога, но това е съвсем друга тема:)

Смятам тук да изложа размислите си, относно автономността на човешкото тяло, неща, за които и аз самия не мога да знам много, тъй като безкрая наистина си е безкрай и е трудно опознаваем.

Слушал съм легенди за човешките същества. Някога са ходели без дрехи и аурата им е била голяма и силна. Енергията, която са получавали от ефира, безпрепятствено е преминавала през телата им ги е "захранвала" непрекъснато.

Обществото е било свободно и без "рамки". Индианските украшения и накити от пера са всъщност остатъци, материални изрази на силната аура. Знаете, че само вождовете и най силните воини обладават огромни "перуки" от пера, символи на тяхната аура

След заразяването с вируса на алчността, нещата доста са се променили. Едни човешки съшества са започнали да притискат други, по всякакви възможни начини, за да "изсмукват" насила енергия от тях. Впоследствие тази енергия е "обърната" в парични знаци и днес всеки може да ви купи и продаде. Тоест - системата е в състояние да "изсмуква" жизнената ви енергия когато и както си иска.

Ние, от своя страна сме в състояние да се съгласим или не с това.

ТА, изобретяването на "ретранслатори" за енергия е може би най-естественото нещо на този свят. Представете си бумтящата домашна печка - какъв по естествен пример от това?:)

И все пак - думата ми е за автономността на тялото!
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Отвътре

Мнение от stonetales »

На всеки или на повечето от нас са му до болка познати задръстванията, блъсканиците в обществения транспорт и неприятното мачкане на телата ни при всяко едно такова преживяване. Чувството, което ги съпровожда не е от най-приятните. Всичките тези преживявания са свързани с едно – пресиране на аурата ни по всякакъв начин. Чувството на буквално, физическо притеснение навлиза в нас и то под налягане. Налягането, което е присъщо на тълпите и градските сборища. Всъщност – на всеки един city people, градски човек, му е присъщо това чувство, което изобщо не е далеч от стадното. Дори и тези, които имат възможността да живеят около града, в по - престижните квартали , малко или много също са подвластни на него. Стига само да излязат с колата в пиков час.

Нека да вземем за ответен пример, човека, живеещ сред природата. Домът му не е квадратен, а дори и да е подобен, не е сбутан между стотици други. Жизненото му пространство е достатъчно, има място буквално за десетки и стотици физически движения. За да поддържа дома и двора си, тези движения даже са му наложителни. Не случайно, по препоръка на лекарите, мнозинство болни хора отиват да живеят извън града.

Защо оздравяват тези хора?
Основна причина е липсата на енергийна преса, присъща на градовете. За телата им буквално има място и свобода. Вътрешната им енергия се развива свободно и буквално избуява, като гъба, след дъжд. Движенията, които се налага да извършва са безбройно много, никога не свършват и в повечето случаи са свързани със плод на собствен избор - "какво да правя днес?"

Което от друга страна не пречи на хора, живеещи на село, да си остават безнадеждно болни, което обаче определено е въпрос на психическа настройка и грижливо отглеждано чувство за "безнадеждност".

И все пак - положението в градовете не е безнадеждно. Човешкия дух е намерил изходи и от това.

Дали ще е в строгата, йерархична форма на различните стилове бойни изкуства или в свободния полет на някакви модерни танци, Духът намира форма, за да радвижи тялото и съответно вътрешната енергия. Не случайно напоследък, заедно със засилването на осъзнаването ни като българи се множат и школите по народни танци. Духът отново помага на тялото.

Общото на всичките тези школи е едно - експресията на тялото.

Възможността да извършва движения, които не са тривиални, не са ежедневни и не са еднакви. Успоредно с напредъка - във всяка една школа - тялото заучава нови и нови движения или цели комбинациии, които нямат нищо общо със ежедневните движения, които се налага да извършваме, когато сме на работа или у дома.
Експресията на тялото е съвсем, съвсем различна.

Съответно и движението на вътрешната енергия, настройката и е съвсем друга.
В твърдите стилове на бойните изкуства енергията се старае да се концентрира в една точка и буквално да "пробие" чуждата аура. В меките стилове енергията се носи като вятър или вода, "излива" се или "духа" от едното тяло към другото.
В танците главната цел на енергията е да изрази красота и лекота и радост.

Всяка "форма" във всеки разлиен стил, носи своите особености
Самия Живот е една голяма "форма", но и това е пак отделна тема:)

Една от тези форми е развиването на "вътрешния въздух".
Публикациите за него не са много, а има и неща, които никога не съм срещал. За тях смятам да ви поговоря нататък:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Отвътре

Мнение от Павел Иванов »

Пич , съдейки по темите които пускаш сериозно се замислям че си объркал форума :mrgreen: 8) :rolleyes: Тук пробвал ли си - http://www.beinsadouno.com/board/index. ... 2b&act=idx :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Отвътре

Мнение от stonetales »

Павле:)
Не стават тия, дет ми ги предлагаш. Изпробвано е. Там са "духовни" личности, с които просто не може да се осъществи контакт.
И доста други форуми съм изпробвал - почти нямам връзка с читателите. А - не е като да съм притеснителен в разговорите и връзките си.

Факт е обаче, че в НАриба-та се развихря най-голямата дискусия около темата ми. Ако имаш основателни причини да спреш и тази - направи го - аз отдавна съм се отписал:)

Всъщност от теб зависи - на мен ми е все тая:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Отвътре

Мнение от Павел Иванов »

Казваш игнорираха те там "духовните" , низвергнаха те гадовете мръсТни значи :lol: :lol: :lol:
Само не ми стана ясно коя тема съм ти спирал ама здраве да е :wink:
Лошото е с тия стачки по БДЖ , лошо ! Нема от къде билет на тънкана да си вземе човек за онуй място близо до река "Златна Панега" -
Изображение

Баси как се разчуствах !!! Стече ми се една сълзица от уевото оче та право в бърбъна :?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Отвътре

Мнение от INCUBUS »

Малко е мъката на тоя свят за низвергнатите същества човешки,рекъл Илуватар /според Дж.Р.Р.Толкин това е създателят на планетата Земя /и за компенсация на недостига ,им отредил да не могат без държава;да не могат без партии;да не могат без държавен бюджет;да не могат без депутати;да не могат без тъпи закони;да не могат без завист,лицемерие,подлост и бездуховност да прекарват дните си;да не могат да избягнат дископатията,язвата,гъбичките, трипера,депресията;точно когато най се кефят на мързела си, да им се стресе я инсулт,я рак, я спин,я туберкулоза,я бъбречна недостатъчност;пък ако случайно докретат живи и духовно не изпушили до преклонната възраст човешка,да ги блъсне кат парен влак я инфлация,я пенсионна реформа.Айде честито...на младоженците най-вече! :mrgreen:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Отвътре

Мнение от КИРО »

Ъмчиии - то туй пак кът онуй.Темите де.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Отвътре

Мнение от INCUBUS »

Ам,такова,Киро,ай ми кажи с чиста съвест кое ти беше радостното и щастливото последната седмица ?Нали не си изпаднал до там,да считаш вечерното пийване за висша степен на щастието?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Отвътре

Мнение от КИРО »

Мммм,че барем напраих външната изолация на сина там някъде,
и допреди час си праихме с малката гирлянди за елхата дето я чакаме.
Ъъъъъ - сега май мога да ударя една чаша винце, А? :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Отвътре

Мнение от INCUBUS »

Удри,бате,заслужил си,макар че туй са задължителни за скапаното ни време неща.Пак е нещо,щото можеше и да си нейде по пътищата на Тренчев или на другите - да викаш за хляба пред скара с пържоли :lol: :drinkers:
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Отвътре

Мнение от stonetales »

Павле:)
Само не разбрах - за чих ти е билет и то баш за там?:) Освен ако не искаш да идеш горе на, пещерата?
А, че не си спирал тема - не си:)
И че не съм ти забранявал да го правиш - не съм:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Отвътре

Мнение от stonetales »

Има едно много просто упражнение, с което преди около 30-ина години забавлявах децата в 141-во ескпериментално училище. Нямаше дете, което с лекота да не схване и извърши упражнението.

Ако пред себе си държите в двете си ръце някаква топка, ръцете ви са в някакво естествено положение пред тялото. Поставете ги в това положение, "оставете" топката на децата, а вие си представете, че топката пак е там и започнете леко да я въртите с ръце. Неминуемо - след известно време - ще усетите топлина и налягане между дланите си.
Подобно нещо извършваше Дон(дракона) Уилсън във филма "Изгрев над Лос Анжелис" или "Японски изгрев над....").
Естествено, той успя само за три дни да развие бойна способност, но това все пак е Дон Дракона - нали?:)

Ако започнете да "изливате" или "преливате" получената сфера от едната в другата си ръка, след минимална практика ще усетите буквалната тежест на преливащата енергия.
Оцветете или "вижте" сферата във вашият цвят или виждане. От значение е е само приятността на изживяването.

Продължавайки упражнението, можете да се забавлявате с нарастващото чувство на енергетизация на тялото и различни, новопоявяващи се варианти на упражнението.
В един момент, когато сферата нарастне достатъчно, спокойно можете да я вкарате вътре в тялото си ( с помощта на двете си ръце)и така да дадете началото на едно ново изживяване за вас.
Само вашата "умствена стагнация" би могла да ви попречи и да ви убеди, че това е физически невъзможно.

Не си спомням човек, на когото да съм показвал упражнението в ония години и той да не е успявал:)

Вътре в тялото, вие можете да манипулирате до безкрай енергийната топка. Истината е, че топката винаги е била вътре във вас и единствено по тази причина вие сте успяли да я "създадете" извън него.
Поиграйте си няколко дни с нея и ще ви дам един от начините, с които естествено да я използвате - по ваш избор.
От друга страна - начините са безкрайно много и аз не бих могъл да ги знам всичките а и не ме интересува:)

Та, манипулациите с тази топка, вътре в тялото ви, са началото на развитието на "вътрешния въздух".
Успех:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Отвътре

Мнение от Павел Иванов »

stonetales написа:....Та, манипулациите с тази топка, вътре в тялото ви, са началото на развитието на "вътрешния въздух".
Успех:)
Господина колегата модератор И. Митев е развил до съвършенство "вътрешният си въздух" и е оформил една наистина впечатляваща топка вътре в тялото си която съвсем сполучливо се забелязва и извън него . Прилича на плажна топка от 4.20лв. с диаметър около метър и четиредесетипет см. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Отвътре

Мнение от stonetales »

Честно да си кажа - и аз бях развил подобно образувание:) УУУхаааааа:) Змей:)


Но пък - диаметър на петдесет и пет и половина???

Обаче - тук става въпрос не за физически измерения:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Отвътре

Мнение от INCUBUS »

Дано не греша,ама си мисля,че това упражнение с топка,независимо дали реална / виж състоянието на родния футбол!,или въображаема-енергийна за български хуманоиди,е крайно неподходящо.На българите вместо топка си им приляга най-много тухла-четворка.Или паве -за по-гражданеещите се.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”