Водородна клетка за кола

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от elinpelin1 »

Тъй , де, забравих да спомена за опита че трябва да е двигател без ;електроника; .Няма лошо да се пита, .Човека каза ще има демонстрация , идеално.Които има възможност да отива.На мен ми беше интересна как точно се постига това, отговор може само пециалист химик или в подобна област да даде.Още хора като ползват тоя продукт ,нещата ще станат все по ясни.
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
ники1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 2:43 pm
Местоположение: София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от ники1 »

Каквото и да пробвате с тези водно-водородни системи, незабравяйте да добавите "Calgonit"...........против котлен камък.... :lol: :lol: :lol: :lol:
elmaniqk
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 6:35 pm

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от elmaniqk »

Този месец ще организираме демонстрация за ФИАТ ФОРУМ и ще имате възможност да прочетете мненията за системата и реализираната икономия.



колега я кажи каде ще се проведе събитието и ако се е провело вече къде можем да прочетем отзивите
xui40
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:32 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от xui40 »

Тук темата нещо замръзна? да не е пропаднала нещо схемата на водорода
Чакам резултати за да видим дали да се включа към "експеримента" с дизел или бензин?
Някой знае ли дали в Пловдив има монтажи ?
xui40
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:32 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от xui40 »

май май , водата свърши и цирка също...... а тъкмо се бях решил да тествам
тук май може да се каже с пълна сила "Всяко чудо за 3 седмици". Не искам никои да обиждам - костатация
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от chirusa_bg »

Щом си решил да пробваш, сигурно си прочел това онова.
Не искам да обиждам никой, но до черпиш информация за водородни клетки от една единствена тема и то в рибарски форум си е несериозно.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от трапера »

INCUBUS написа:Даже имам постигната финансова стабилност-постоянна величина на паричните задължения към банките и ежемесечен недостиг на пари в брой
:lol: :lol: :lol:Добре казано :smt023
Иначе за 100% икономии е добре да се ползва велосипед :mrgreen: Поне за градски условия!
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
tcekata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 2:03 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от tcekata »

hydrogensystems написа:Икономията идва от няколко фактора
1. горивото коети постъпва в двигатела с гориво-въздушната смес няма време да изгори напълно (част от него догаря в изпускателната система). Брауновия газ се възпламенява по бързо от традиционалното гориво, и така възпламенява цялата гориво-въздушна смес (няма загуби)
Това ми звучи малко като: „ Ако карате с бензин с по-ниско октаново число, ще реализирате икономия, щото изгаря по-бързо, съответно по-голяма част ще изгори в цилиндрите.“ :shock: За най-голяма икономия - чист, неетилиран бензин. :lol:
Не съм много на ти с материята, но си спомням, от това което съм чел за бензиновите двигатели, че е по добре, горивото да изгаря плавно и да подържа през целия полезен ход на буталото сравнително постоянно налягане, отколкото много високо в началото и след това да спада. Мощността която развива двигателя при първия случай е по-голяма, би трябвало и разхода да е по-малък при бензин с по-високо октаново число. Да не вземаме предвид натоварванията на които е подложена групата, при втория случай.
xui40
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:32 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от xui40 »

chirusa_bg написа:Щом си решил да пробваш, сигурно си прочел това онова.
Не искам да обиждам никой, но до черпиш информация за водородни клетки от една единствена тема и то в рибарски форум си е несериозно.
Хубаво модератор. ама...
Аз не разбирам - ти ми кажи къде има спец форум за това.

Тук имаше и професионалисти и производител ... така че всеки си събира мнения и решава.

п.с. Ти като модератор не трябва ли да наглеждаш тематиката на форума с темите вътре ?
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Митев »

xui40 написа:
chirusa_bg написа:Щом си решил да пробваш, сигурно си прочел това онова.
Не искам да обиждам никой, но до черпиш информация за водородни клетки от една единствена тема и то в рибарски форум си е несериозно.
Хубаво модератор. ама...
Аз не разбирам - ти ми кажи къде има спец форум за това.

Тук имаше и професионалисти и производител ... така че всеки си събира мнения и решава.

п.с. Ти като модератор не трябва ли да наглеждаш тематиката на форума с темите вътре ?
Ти пък като потребител в рибарски форум , що ли не виждам мнение свързано с риболова :roll:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от barutchiata © »

xui40 написа:..................

п.с. Ти като модератор не трябва ли да наглеждаш тематиката на форума с темите вътре ?

Много обичам нагли потребители с просташки никове! Колкото до това какво и как наглеждат модераторите не е в твоята компетенция. Получаваш предупреждения, а ако продължаваш така се разделяме!!!
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Бисо »

Мой колега прави такива клетки,и двете му коли са оборудвани с тях.
Колко електроника има колата,няма значение.Водорода влиза през въздушните колектори и дебитомерите не го хващат.Изгарянето на горивата е почти 90%,вредните емисий са почти нулеви,а показателите на ламбда сондите оптимизират работата на двигателя.Против котлен камък.. :wink: и замръзване,се добавя разтвор на сода каустик.
При дизелите икономията достига 50%,а колата става значително по-пъргава.
При бензините - 20-30% а колата е стрела... :D
1/Много е болен въпроса с настройките на тези с/ми.Както и газовите уредби,настройката е индивидуална за всяка кола,а до момента няма човек,който да каже - Аз мога... :? .
2/За да се получи разграждането на водата в клетката,е нужен голям ампераж на тока,а тука повечето коли се задъхват....
Въпреки недостатъците,мисля да заприходя е дна с/ма за вана,пък ще видим...
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
tanosliven
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:18 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от tanosliven »

аз отдавна чета и чета и чета..... за този браун газ и мисля да го слагам на митцубишито/Кантер/камиона 2.5 дизел без грам електроника е само ел.стъкла :D има.Ще има ли ртазлика в разхода че нафтата тука стана 1,55 Е :( и не си струва да ходия на работа с такъв разход :lol: :lol:
xui40
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:32 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от xui40 »

Бисо написа:Мой колега прави такива клетки,и двете му коли са оборудвани с тях.
Колко електроника има колата,няма значение.Водорода влиза през въздушните колектори и дебитомерите не го хващат.Изгарянето на горивата е почти 90%,вредните емисий са почти нулеви,а показателите на ламбда сондите оптимизират работата на двигателя.Против котлен камък.. :wink: и замръзване,се добавя разтвор на сода каустик.
При дизелите икономията достига 50%,а колата става значително по-пъргава.
При бензините - 20-30% а колата е стрела... :D
1/Много е болен въпроса с настройките на тези с/ми.Както и газовите уредби,настройката е индивидуална за всяка кола,а до момента няма човек,който да каже - Аз мога... :? .
2/За да се получи разграждането на водата в клетката,е нужен голям ампераж на тока,а тука повечето коли се задъхват....
Въпреки недостатъците,мисля да заприходя е дна с/ма за вана,пък ще видим...

За мен има един огромен недотатък. Това е консумацията на ток. Обикновено тези 18-25Ампера които се ползват - иначе казано едни допалнителни 200вата имаме нови в колата постояни. Дали енегриата за тяхното създаване и подържане няма да е голяма. Защото за да дойдат тези нови мин 200вата трябва повече разход/натоварване...
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от HAZART »

Аз пък да ви се похваля.Колегата от форума Прокопчо за малко не даде фира с такава клетка.Успял да взриви клетката въпреки,че имало барботьор(воден клапан) и за малко да си инсталира няколко болта в мозъка.Колеги,ако експериментирате внимавайте.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”