Водородна клетка за кола

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от chirusa_bg »

Подръжниците на конспиративните теории винаги са ме изумявали :) , но в последно време се изумявам от огромния им брой в БГ.
Що се отнася до водородните клетки и разлагането на водата на водород и кислород- напълно е възможно дори в домашни условия. Единствения проблем, както и Данчо каза, е в това, че енергията необходима за процеса е много повече от получената енергия. Любителските опити показват, че единственото, което може да се постигне е да се замени източникът на енергия с по-евтин такъв, а именно сваляш разхода на гориво, като добавяш електричество, примерно. На практика няма никаква икономическа полза, но пък ти остава удоволствието от това, че си прецакал системата :lol:

Имам колега, който се беше запалил много и мога да го помоля за насочващи линкове и всякаква инфораци, ако на някой би му било интересно да чете.
До тогава е достатъчно да потърсите в google i youtube информация за "HHO"
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Dancho M
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 2:47 pm
Местоположение: гр. Перник, гр. София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Dancho M »

Чирусе, абе нали вече е доказано, или най-късно в четвъртък ще стане факт, че буркан с чиста изворна водица + малко алпака = двойна икономия на гориво. Щом е факт, не може да се говори за световна конспирация.
ники1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 2:43 pm
Местоположение: София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от ники1 »

chirusa_bg написа:Подръжниците на конспиративните теории винаги са ме изумявали :) , но в последно време се изумявам от огромния им брой в БГ.
Това ме радва.............значи все повече хора проглеждат.......все повече хора мислят рационално........а не само за ракииката и салатката..............
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от czd »

Dancho M написа:буркан с чиста изворна водица + малко алпака = двойна икономия на гориво.
бате ,предполагам ,че си нянакъв гений и си измислил по лесен начин за получаване водород от електролизата ,ако е така бягай бързо да патентоваш ,че току виж те изпреварил някой... :rolleyes: :rolleyes: така ли е или просто си чешеш клавиатурата и пишеш глупости
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от chirusa_bg »

Продължавам да подхранвам идеята http://mazeto.net/index.php/board,15.0. ... tm3itfvfr3
:lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Dancho M
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 2:47 pm
Местоположение: гр. Перник, гр. София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Dancho M »

czd написа:
Dancho M написа:буркан с чиста изворна водица + малко алпака = двойна икономия на гориво.
бате ,предполагам ,че си нянакъв гений и си измислил по лесен начин за получаване водород от електролизата ,ако е така бягай бързо да патентоваш ,че току виж те изпреварил някой... :rolleyes: :rolleyes: така ли е или просто си чешеш клавиатурата и пишеш глупости
Батка, моя е грешката. Пропуснал съм електрика. Алпаката я изплагиатствах от твоя пост, където обясни от какво са направени пластините. Мислех си, че алпака = инокс. Да разбирам ли, че си съгласен с формулата: електрика + чиста/мръсна вода + инокс = икономия на гориво, като икономията на гориво не е константа, а е пропорционална на количествата тенекии, т.е. пластини алпака, пардон инокс.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от czd »

та да си дойдем на думата http://www.waterfuelcell.org/WFCproject ... l_v1.2.pdf
1л вода =1860л браунов газ
2-3w за литър газ правят 5.580kw ток
от тук нататък всеки може да се сети колко е евтино горивото :)
а не знам дали знаете ,че брауновия газ е получен от българина Илия Вълков живял в австралия и познат под псевдонима Yull Brown :) напишете това има в google и ще видите за какво иде реч ....само ще вметна че колата на Yull Brown изразходвала 4л вода и изминавала 1600км с тях :oops:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
hydrogensystems
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:28 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от hydrogensystems »

Здравейте забелязах, че имаме доста посещения в сайта ни от вашия форум и се регистрирах да видя отзивите. Знам, че не сте ме питали, но искам да дам малко отговори на въпроси които се въртят в темата.

Първо ще обърна внимание на безопасноста. Питате дали са безопасни и дали можете да "полетите". Спокойно, напълно безопасни са. Нашите системи се комплектоват отделно за всяко превозно средство. системите се управляват от електроника която следи показателите на двигателя и произвеждат толкова газ колкото е необходим за различните обороти на двигателя. На практика няма излишен или остатачен газ който може да се възпламени и направи беля. Системите са осигурени и с датчици за детонация и огнезащитни клапани.
другото на което искам да ви обърна внимание е множеството генератори които се продават в мрежата. Видях изказвания че всеки в домашни условия може да си направи генератор-така е, но какъв ефект ще получи? преди да си закупите генератор се поинтересувайте каква икономия могат да ви гарантират и ще ви върнат ли парите ако не я постигнете. поинтересувайте се как се управлява този генератор и дали има опасност за алтернатора и акумулатора ви.
С една обикновена клетка от тези дето се продават масово в интернет няма да постигнете никакъв успех, заюото тя ползва прекалено много ампераж, който товари алтернатора ви, а от там и двигателя и се получава ефект все едно карате с включен климатик. не само, че няма да получите икономия, но може и да повишите разхода.

май се разписах много. за да не ставам досаден ще се поспра.
ако имате въпроси ще ви отговоря на драго сърце

лека вечер
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от dodo16 »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:
dodo16 написа: Има постигнати доста успехи, но проблемите с безопасността са твърде много и затова няма серийно производство.
Може ли, в движение да литнем,вместо да вървим по пътя :?: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
Безопасността в един автомобил лесно може да се осигури. Но представете си какво би станало ако някой взриви зарядна станция. Отговора е един - водородна бомба. А в несигурния свят в който живеем това е напълно възможно.
Идеята за използване на водорода е, че се получава лесно и независимо че за произвеждането отива доста енергия, той може да се съхранява за разлика от тока. През лятото имаме излищък на слънчева енергия, ВЕЦ-овете при пълноводие също. Съшествуват и други варианти при които имаме излишък хвърлен на вятъра. По този начин, като изключим средствата вложени в инсталация за производство, водорода ни е почти без пари. Но ще имаме много слабоконтролирани водородни бомби по Земята. Или философски казано "на едно място няма само убавини" :)
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Тедо »

колега, не пиши глупости - водородна бомба :lol: поинтересувай се какво още трябва за такава бомба...
От пръчка обогатен уран да направиш атомна бомба не е лесно, камо ли сама да гръмне... А водородна бомба се прави още по-трудно...
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Шморхи »

Толкова е забавно понякога... :lol:
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Venkicha »

По начина по който го разбирам аз, не мисля че е необходимо кой знае колко електричество за да се произведе водорода. Ако наистина енергията необходима за производството е по голяма от тази която ще получим при изгарянето на водорода в двигателя, то тогава няма да имаме абсолютно никакъв положителен ефект, дори ако не пренебрегваме силите на триене в един ДВГ, то ще излезе че мощността трябва да спадне и да се увеличи разхода на гориво . А то не е така. Значи нещо работите не ги схващам. :smt006 Абе все едно, чукча пред компютър , че и моята работа същата. :smt006
Ама и аз ги надрънках едни... чак аз не мога да се разбера .
Но, надеждата умира последна! Надеждата за един по чист свят !
Между другото мерцедеса за когото споменах в предишното си мнение, е вече в сервиза и се работи по него . Видях клетката която ще се монтира . Видях и още една кола с монтирана клетка (фиат пунто 1,7 дизел) която беше в сервиза, дори ми демонстрираха как работи цялата система.

Ще пиша веднага, когато имам нова информация. За сега наздраве! :drinkers:
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от dodo16 »

Тедо написа:колега, не пиши глупости - водородна бомба :lol: поинтересувай се какво още трябва за такава бомба...
От пръчка обогатен уран да направиш атомна бомба не е лесно, камо ли сама да гръмне... А водородна бомба се прави още по-трудно...
Ами къде ги продават тия обогатени пръчки бе колега? Да си купим и да пробваме :D А на водорода му трябва само окислител и буф. А да сте чували за някакъв цепелин? :wink:
Последно промяна от dodo16 на Чет Фев 10, 2011 8:47 pm, променено общо 1 път.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от snegk »

Тия терористи толкова тъпи, една бомба не могат да направят.Пък тука във форума ги сглобяват ей така, като млад конструктор :lol: :lol: :lol: :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от HAZART »

Пичове,само едно ще ви кажа,че тези ННО генератори работят,но не точно по начина и вида показан тука.Потърсете в youtube пишете в търсачката ННО.
1 Иска се точни изчисления за да има най-голям ефект.
2Никога,никога ама никога не се връзвайте на БЪЛГАРСКИ ТЪРГАШИ,тези устрйства ги има в E-BAY na 6 пъти по-добра цена.http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HHO-DRY- ... ccessories
3 Нека девиза Ви бъде "Няма начин да няма начин"
4Да не Ви дреме от бъзици и подигравки.

П.П. И на мен ми се подиграваха комшиите преди 3 години,но сега да го духат.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”