Водородна клетка за кола

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Водородна клетка за кола

Мнение от Venkicha »

Здравейте колеги !
Водородна клетка за кола :smt017 :smt017 :smt017 (някъде срещам израза Браунов газ , някъде водород и аз се обърках на цяло вече) :smt017
От няколко дни се ровя из нета и чета ли чета, а то писано много по темата. Мой познат ми запали чергата с тази идея и ся са чудя кво да правя. Самият той реши да слага такова устройство в колата си другата седмица. В началото ми се стори като някакъв майтап и че са намерили нов начин за измама, но после попрочетох това онова (дори има клипове в интернет на автомобили с монтирано такова устройство) и се убедих в истинността . Накратко за това чудо - Това е водородна клетка която произвежда водороден газ който влиза във въздушния филтър на автомобила и се засмуква от двигателя. Резултата - Повишава мощността но двигателя и сваля разхода на гориво с 30 - 40 % . Гаранция дават 2 год. и живот на клетката 7-8 год. след което се подменял само електролита . Един от майсторите които поставят такова устройство ме убеждаваше, че на Шкода, мисля Фабия беше модела, с двигател 1,9 дизел, са и смъкнали разхода на 2,5 л на 100 км. Не мога да му вярвам защото самият тай поставя такива уредби и с цел да лапне 500 кинта може и да ме е пуснал по пързалката.
Та сега имам към вас един въпрос . Много изчетох по темата, но сега ме интересува има ли някой от вас, който има монтирана такава водородна клетка и ако да, да сподели впечатленията си. Нуждая се от информация първа ръка.
Ето малко материал за четене за да разберете за какво иде реч .
http://hho-hydrogensystems.com/10-%D0%9 ... D0%B8.html

http://landaenergy.com/category.php?id_category=6

или просто напишете в гугъл водородна клетка
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от czd »

това е много добра идея по сходен начин лятото преправих дизеляка на газ с една туристическа бутилка ама тука е по-усъвършенствана работата ...заинтригувах се макар ,че ми се виждат скъпи частите струва ми се ,че за едно 300лева в домашни условия може да се измисли нещо.
пп. виж колко му е реалната цена на това нещо като даже не е фиксирана предполагам ,че може да се вземе и по евтино ,то реално ти трябв само генератора иначе другото можеш и сам да си набавиш от някой строителен хипермаркет
http://cgi.ebay.co.uk/HHO-HYDROGEN-GENE ... 20b212e92a
пп2 преди 5-6 може би и повече години пръснахме двигателя на един ЗАЗ с впръскване на един газ за размразяване ама не си спомням точно какъв :lol:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от snegk »

Има нещо гнило.Ако е толкова хубаво и икономично , защо досега не са почнали да правят автомобилите серийно по-този начин. :?:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от czd »

http://tu-sofia.bg/news/sedmica-vodorod.pdf :wink:
по принцип доста от производителите работят на тази тема ,най вече японците ,но те вече работят върху създаването на изцяло водороден автомобил за създаването ,на който съм чел доста и има доста кусури ,които трябва да се изчистят http://www.sci-bg.com/?tag=%D0%B2%D0%BE ... 0%BB%D0%B8
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
ники1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 2:43 pm
Местоположение: София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от ники1 »

snegk написа:Има нещо гнило.Ако е толкова хубаво и икономично , защо досега не са почнали да правят автомобилите серийно по-този начин. :?:
Защото под земята има петрол който струва пари и цената му трябва да се покачва с изчерпването му, за радост на фамилия Рокфелер ,Вартбург, Уилсън и пр......
Като свърши петрола идва ред на новите енергиини източници...........те вече са проиграни като технологии и конструкции на инсталации, двигатели и машини ,НО- голямото "НО", първо трябва да свърши "черното злато"....................щото това са много пари и е "грехота" да си стоят под земята........вместо да влязат в джоба на петролните магнати.......
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Кузмич »

Венкич, миналия месец помагах (разбирай зяпах) на един приятел да си монтира такава клетка на C 180, и той бая се е запалил по идеята, чел, правил справки и накрая купил клетка българско производство (по негови думи Китайците също били много напред в разработките).
Та тоя приятел сподели, че с тази клетка му дава икономия от 15 до 20%, Мерцедес-а му е на газ.
Той сподели, че най голяма икономия дават дизеловите автомобили и не било рядкост разхода да спадне със 50-60%.
Успех и да споделяш за вдорода ако го монтираш.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от barutchiata © »

snegk написа:Има нещо гнило.Ако е толкова хубаво и икономично , защо досега не са почнали да правят автомобилите серийно по-този начин. :?:
Бате луд ли си, кой ще направи така, че богатите да започнат да печелят наполовина. :D

Иначе по темата ще я следя с интерес!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от snegk »

И аз ще я следя и ако за дизела е вярно, ще монтирам дизелов двигател на кемпера и ще ръгам клетки :D :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от dodo16 »

Здравейте колеги. Преди четири години и аз се бях запалил по идеята да карам с вода. Клетката е лесна за направа и не се нуждае от някакво специално обурудване. Основния проблем обаче идва с изгарянето на водорода. Получава се вода, а двигателите с които разполагаме към момента не я обичат много и се износват по-бързо. Затова в зависимост от двигателя трябва да се подава толкова водород, че да може без проблем да се изхвърли получената вода през колекторните тръби. При дизела, поради по-голямата си компресия водата се издухва по-лесно и затова можем да подаваме повече водород.
Опита си го правих с 50 кубиков двигател от някакво моторче "Судзуки", като го преобурудвахме за генератор. Не останах особенно впечатлен, а и бързо се скапа. Но работеше. Темата е много обширна, но няма полезна практика в световен мащаб. Доколкото съм чел, усилията са насочени към подобряване показателите материалите от които е изграден двигателя. Има постигнати доста успехи, но проблемите с безопасността са твърде много и затова няма серийно производство.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от krokibg »

dodo16 написа: Има постигнати доста успехи, но проблемите с безопасността са твърде много и затова няма серийно производство.
Може ли, в движение да литнем,вместо да вървим по пътя :?: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Тедо »

че то и от бензина се получава "вода" и СО2 като изгори (по-точно пара)... Бензина и нафтата са дълги вериги от типа СН3-СН2-СН2...
Dancho M
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 2:47 pm
Местоположение: гр. Перник, гр. София

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от Dancho M »

Прегледах мненията в тази дискусия реших и аз да се изокам. Има природен закон, че енергията за разграждане на водата до водород е винаги повече отколкото после ще добиете от него. Препоръчвам на всеки да прочете това поне 10 пъти, преди алчността му да вземе връх и не се е набутал на поредния тарикат.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от czd »

Dancho M написа:Прегледах мненията в тази дискусия реших и аз да се изокам. Има природен закон, че енергията за разграждане на водата до водород е винаги повече отколкото после ще добиете от него. Препоръчвам на всеки да прочете това поне 10 пъти, преди алчността му да вземе връх и не се е набутал на поредния тарикат.
Та да си дойдем на думата закона ,който цитираш се нарича ЗАКОН ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ЕНЕРГИЯТА ,но тук не говорим за двигател работещ само и единствено на Браунов газ ,това е просто спомагателна система ,която не може да се реализира без да работи бензиновия или дизеловия мотор енергията ,която се получава в случая за разграждането на водата се получава при работенето на мотора и в частност на алтернатора,та в случая за да стане по ясно брауновия газ се използва по-скоро като катализатор ,който спомага горивния процес и води до по-добро изгаряне ,което води до по голямо КПД на самия мотор това важи особено при дизелите.....та не се впягайте толкова това не е нищо революционно подобни системи са и нитро системите :wink: и както писах по горе същия ефект съм постигал и с газ от бутилка като цялата система се състои от бутилка няколко скоби и подходящ маркуч и много внимание ,но не съветвам никои да опитва този метод ,за да няма някой фал :wink:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от snegk »

Все едно в силен огън да сложиш вода.никаква енергия не е необходима, но огъня гори много повече :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Водородна клетка за кола

Мнение от barutchiata © »

czd написа:
Dancho M написа:Прегледах мненията в тази дискусия реших и аз да се изокам. Има природен закон, че енергията за разграждане на водата до водород е винаги повече отколкото после ще добиете от него. Препоръчвам на всеки да прочете това поне 10 пъти, преди алчността му да вземе връх и не се е набутал на поредния тарикат.
Та да си дойдем на думата закона ,който цитираш се нарича ЗАКОН ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ЕНЕРГИЯТА ,но тук не говорим за двигател работещ само и единствено на Браунов газ ,това е просто спомагателна система ,която не може да се реализира без да работи бензиновия или дизеловия мотор енергията ,която се получава в случая за разграждането на водата се получава при работенето на мотора и в частност на алтернатора,та в случая за да стане по ясно брауновия газ се използва по-скоро като катализатор ,който спомага горивния процес и води до по-добро изгаряне ,което води до по голямо КПД на самия мотор това важи особено при дизелите.....та не се впягайте толкова това не е нищо революционно подобни системи са и нитро системите :wink: и както писах по горе същия ефект съм постигал и с газ от бутилка като цялата система се състои от бутилка няколко скоби и подходящ маркуч и много внимание ,но не съветвам никои да опитва този метод ,за да няма някой фал :wink:




Така де, аз не виждам нищо лошо в това да увеличиме КПД на мотора, то е ясно че на тоя етап само с вода и без интервенция не става.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”