Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Заключено
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

Малиий,
След затишието, последва буря от мнения по темата :D !
Най много ми зарадва поста на Телескоп, ще ги сънувам тези девойки !!! Особено Кристен !!!
Иначе Павел Иванов е прав - и другите две служения са много актуални, само не разбрах за кое се пази до към осем вечерта, щото за мен след този час вече само писането /графоманството/ ми върви :lol: !
А пък "... пиенето до гроп" направо ме довърши :lol: !
Щото и на мен ми го казват - понякога :D ! /макар и граматически провилно/.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Vid »

GODzillata написа: Не пия, не пуша вече 3 седмици, по чуждо не одя, усещам вече как ми напъпват крилца на гърба ей! :D
Направо си си жив за оплакване. Аз си правя всичко, ама годинките понатежават вече и почнах да дигам кръвно и доктора ми каза първите две да ги спра и да наблегна на третото и четвъртото - повече риболов и преходи сред природата.
ТВа ми звучи като онзи виц от форум смях:
- Докторе, ще живея ли дълго?
- Пушиш ли? Не.
- Пиеш ли? Не.
- По жени ходиш ли? Не.
- А за риба? Не.
Тогава за какво ти е да живееш дълго?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Павел Иванов »

G.Petkov написа:... само не разбрах за кое се пази до към осем вечерта,...
Пия с мерка , до към стотях грама преко сили , след осем обаче мерката добива други измерения :oops: :lol: :lol: :lol:
Vid написа:...ама годинките понатежават ...
Кви годинки бре наборче ?!? То ся започва вторият пуберитет , по-истинският . Как казваха по Пловдив докът бех още млад ученик по гимназията - "Густо , майна , Филибето , пред Тримона путки фраш !" . Много тачех тогива да отскачам до там на гости на едно друго наборче , по принцип комшийче , ама изявяващо се по разни причини неколко години около Альоша :D Не го глей другото наборче Кире Видинския , на него сигура ще му мине набърже тва де го мъчи в момента :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:
G.Petkov написа:... само не разбрах за кое се пази до към осем вечерта,...
Пия с мерка , до към стотях грама преко сили , след осем обаче мерката добива други измерения :oops: :lol: :lol: :lol:
Vid написа:...ама годинките понатежават ...
Кви годинки бре наборче ?!? То ся започва вторият пуберитет , по-истинският . Как казваха по Пловдив докът бех още млад ученик по гимназията - "Густо , майна , Филибето , пред Тримона путки фраш !" . Много тачех тогива да отскачам до там на гости на едно друго наборче , по принцип комшийче , ама изявяващо се по разни причини неколко години около Альоша :D Не го глей другото наборче Кире Видинския , на него сигура ще му мине набърже тва де го мъчи в момента :mrgreen:
Майна, наистина сме във втори пубертет, неусетно почваме да се заглеждаме по 20-тина годишни мацки :lol: :lol: :lol: :lol:
Чувал съм, че този синдром почва по скоро към 50-те, когато вече трябва да покажем последната си сила, която вече е на ниво увяхване... Ама в този живот с динамично и изнервено ежедневие, може би възрастта за това се смалява...
Тук да се оплача между другото - жената е "болна" на тема здравословна храна и яде некви семена, зародиши и други... и ме принуждава психологически да се храня здравословно и верно, че на 36 г. тя изглежда като 20 г. гадже.., супер е, ама аз не мога така. Тази вечер отсъства от вкъщи и Я се наплющах с мазни печени свински ребра, бе чак ми се повдига....
Абе, желая живот и здраве на всички, пък квот "сабя покаже"..... Нашия живот е миг от вечността т.е. нищо, затова да го изживееме достойно...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от stonetales »

Ние заспиваме и се събуждаме – отново и отново. Животът ни преминава в поредица от сънища и няма как да знаем кой е Реалния? Според мен всички те са реални.
Какви сънища? - ще си помислите вие. Това Тук е Реалността! – ще кажете....

Да, прави сте и това тук е реалност. Но защо понякога се събуждате мокри от пот, развълнувани или изплашени до смърт през нощта. Защо понякога плачете или сте неизмеримо радостни. Защо, дори и да не помните току що сънуваният сън, във вас е останало някакво необяснимо, невероятно чувство?
Защо понякога имате чувство, че сънувате наяве и разтърсвате глава, за да го премахнете?

Защото сънищата Не са Реални ли???
Реални са до смърт – точно, колкото и този, който сънуваме в момента. В тази реалност.

Снощи ми се обади Митев и ме покани да се върна, да пиша нещо, тъй като темата не се развивала добре, според него, пък не му се искало да я трие.
Изпълнявайки молбата му пиша нещо, но надали това е писанието, което той е очаквал.
Съвсем съзнателно не съм чел нищо от развитието – просто отварям форума, пействам предварително готов отговор и затварям.
Няма как да стане да преценявам кой какво е писал. Няма как да го квалифицирам по своите виждания. Не се занимавам вече с това. Който е чел всичко си спомня, че нямам чувство за принадлежност или собственост към темата. Тя дойде, мина през мен и си отиде, оставяйки ми повече от колкото съм очаквал, даже и няколко нови приятели.

Наистина 2-3 години форумите ми бяха тръпка. Живеех със тях. Имах дори и малки домашни разправии по повода.
Бях и модератор и модериран. Бях трит тотално – дори и без обяснения. Беше ми обяснявано как “неистово търся одобрение”, “Колко не съм прав” и т.н.
Но се събудих и от този сън. Продължих да служа на себе си, по начина, който ми е най-близък.

Наситих се на емоцията “пребиваване във форуми”. Последният, който напуснах беше на Булти. И там “Джорестес” ме помоли да вляза отново. “Не било същото без мен”!!!

Върнах се – ала резултата беше, че му пратих имейл да не ме моли пак.
Инак си останахме добри приятели и почти съседи и редовно се чуваме по телефона. А в София се виждаме на паметни вечери в “Колаклиите”.

Много рядко , почти никога, в живота ни се случват събития, които ни разтърсват от вътре. Те ни променят, въздействат ни и следвайки ги, ние отиваме към неподозирани до тогава места и развития – и в този сън и в другите сънища.
Почти никога не ни се случват, защото не ги търсим съзнателно. А Съвсем съзнателно търсим неподвижност и статичност, тъй като е някакси по-мързеливо или пък по – уютно или пък просто не ни се занимава да търсим. Но и съществуването ни по този начин е доста по-бедно и неинтересно.

Тези събития биха могли да могло да бъдат болест, катастрофа или рядко преживяване или осъзнаване на нещо – каквото и да било. Значение тук има “разтърсването” и преподреждането от вътре. Аз съзнателно търся такива “променящи ме” събития.

Едно от тях беше и воденето на темата “ми” в десетина различни по естеството си форуми. Държа ме на нокти около година.
Онзи Краско, който започна да пише на времето, няма нищо общо със сегашния Камъчко:)
Отиде си – както и дойде. Използвах потенциала му и сега съм съвсем друг. Най-просто казано – вече имам нужда от доста по - малко неща, отколкото преди.

Продължавам да търся променящи ме “фактори”а старите интереси и емоции просто си отиват.
“Сънищата, които сънувам“ се сменят.

Не мога да Ви кажа какво да пишете или как да се “държите”. Това не е моя, а Вашия живот:)

Митев – случи ли се да мина през Добрич, си ми на мушката:)

А. агнето се оформя към средата на май – по ред технически причини. Специално ще го обявя:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Кузмич »

Vid написа:Чувал съм, че този синдром почва по скоро към 50-те...
К'ви 50, аз още на 40 взех да залитам по агнешкото ама само залитам де.
Тя мойта е с 10 години по-малка, та още удържаме положението.
Еееееее и гуруто на прехода се появи, де одиш Камик. :supz:
Кире с тия отказвания дето си почнал, не знам как ще се мъчиш да отслабваш.
Айде със здраве и напред към 1000-тната.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

Брат Митев ,закъса го - на мушката си,наблегни на бронежилетките :idea:Прехода ша изтриваш :lol:
0.jpg
Другарю Камък пощади го :( Без него Форумът няма да е същият. :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Павел Иванов »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


пп - Митьоффф и ти си нема друга работа гледам :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

0000.png
1111.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

Ако това е прощалният пост на Камъка с темата му - е много добре написан.
Още веднъж разбирам разликата между него и нас, ама я има и няма как да бъде заличена.
Според мен не можа да намери такива като него и в този форум.
Насреща си тук имаше предимно търпеливи и добронамерени графомани.
stonetales написа: ....Но се събудих и от този сън. Продължих да служа на себе си, по начина, който ми е най-близък.

Едно от тях беше и воденето на темата “ми” ...Отиде си – както и дойде. :)
И аз съм преживял подобно нещо - имах любимо хоби, което ме държа почти двадесет години и в един ден изстинах и забравих всичко свързано с него, вкл. и хората, а те хич не бяха малко.
Но и това е част от прехода, а той никога не свършва!
Надявам се, Камъка да ни остави темата, пък ние ако имаме желание и възможности - ще я продължим, както всеки от нас я разбира.
Щото всички сме различни!
Е някой неща ни обединяват :D - три, четири неща :lol: !
А и автора винаги може да си се върне в любимата тема, нали ?
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

0000.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

Vid написа:Направо си си жив за оплакване.
Тогава за какво ти е да живееш дълго?
Дядо ми е на 92г. и живее, защото ако умре - няма да взима повече пенсия. :lol:

Аз пък смятам да живея дълго заради децата ми, затова и спрях всичко, което може да се окаже спирачка на това ми намерение. :D

А пък като ми поникнат крилцата, ще мога да се възнеса при КамикО! :mrgreen: Тогава ще си хортувам с него нон-стоп, а няма да чакам да наминава тук само когато му дойде музата. :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от INCUBUS »

А,тва с крилцата найш ли колко пъти ми се е искало реално да ми поникнат на раменете-че даже и вчера нагоре по един нечеловечески баир на връщане след риболова до автомобила :lol:Иначе за дългото живеене,може,май ми се иска.От онези споменати неща сал не пуша ,иначе "муша" и редовно употребявам алкохол.Пък ква духовност -душата ми едновременно се насра,колабира и се възнесе кога между бабите и уклеите ,директната петица "Вега Серафик" се изви в страшна дъга под неистовите материални напъни на един дебел скобар.Какъв катарзис преживях,доде го измъкна без кеп с повод 0,10 и кука № 16 :!: :idea: Е,заради такива екстри на духовността, съм навит да живея вечно,ама колкото и човек да служи на себе си,май няма да се получи.Доволен съм за едно-е,на,кота 100 е достигната,ба си копелетата,на всичко сме способни :lol:Рано е за :drinkers: ,ама от мен го имате -мрачно и облачно е отвън,в отпуск съм,що да не съ насмучи човек по-навреме...
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

303.jpg
Напред към кота 200 :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Ачо ♣ »

INCUBUS написа:....Рано е за :drinkers: ,ама от мен го имате -мрачно и облачно е отвън,в отпуск съм,що да не съ насмучи човек по-навреме...
След като си в отпуска,времето мрачно и скучно,вземи си сипи една мастичка,настани се удобно в креслото, и като любител на руското кино изгледай с кеф този сериал,няма да скучаеш! :drinkers:
[youtube1]<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YeiX237utVI?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YeiX237utVI?ve ... g_BG&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
Ако искаш с бългаски превод го дръпни от тук :arrow: http://masters-tb.com/details.php?id=73371
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Заключено

Обратно към “Разни”