Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Заключено
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Vid »

G.Petkov написа:
GODzillata написа:... Абе темата си е пълно 6, само дето го нема Камико !!!
Ами нали човеко се извиси и вече е в друго астрално измерение, получовек-полубог. Та няма да се занимава с нас тука дето ни вълнуват съвсем простички житейски проблеми - кой кво пил или ял, кои кво свършил за себе си през шибания преход, който започна с нас ама ще свърши много след нас и пр..?
Иначе идеите му бяха наситени с голяма доза духовност, нещо което ни липсва на всички и определено ни кара да се замислим....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от INCUBUS »

Така съм се надухолников- :lol: ,в смисъл мноо съм се извисил духовно,щото преди малко се върнах с три кила тлъст уклей :!:Духовно кълвяха и аз духовно ги изчаквах и ги вадех с голям финес. Въобще съм доволен от прехода и от онази негова част,през която си прекарвам част от отпуска по желязната схема "ден на риболов-ден по кафенетата".Сега,след душа,по халат,си пия втората доза "МП и Айр",уморен съм,ама ми е кеф от службата на себе си.Поздрави на всички от групата на графоманите от темата за прехода,задочен поздрав на Камико като прародител на темата,като достойни последователи дайте да отлупим кота 200 :) И без това идва забрана за риболов,та ...Наздраве на "сичкото Асан от махлата" :drinkers:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

Vid написа:...
Ами нали човеко се извиси и вече е в друго астрално измерение, получовек-полубог....

Мдааа....днес полу, след година - цял!... :lol: ...също като полу-проводник и полу-... :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от INCUBUS »

Ще му мине като на куче -срам ме е да си спомням по какви щуротии се захласвах и аз на неговите години,ама след като недолюбвания от него материален жувот ,му отвърти няколко грандиозни шамара,ш,си спомни програмния конгресен лозунг на др.Живков от нам ли кой си конгрес на партията : "Приземяване....приземяване...." :lol:Освен това много малко е ходил за риба,оттам прякото му общуване с природата,се е ограничило до изнасилването и обезобразяване на камъни под предтекст,че това е изкуство :lol:Готов съм да се хвана на бас,че само човек,който в потайна доба е тръгнал на риболов,пристигайки на водоема,не е търсил заветното закътано място,където най-напред "да разтовари самосвала"и да натори природата,може да си въобрази,че е преебал астрала и да се самопроизведе в чин "полубог"или направо "бог".
Докладвам,че днес прехода продължи да се източва нормално.Беше ми ден "пазарен и по кафенетата".Утре ми е ден за риболов -тактическа цел:бабушки и уклеи.В тези планински студове само такива "дават" :lol:Във връзка с горното,спирам моменталически пиенето :drinkers: ,щото ставам утре в 03.10 часа,разсънване,тоалет-муалет,изнасяне и натоварване,до към 03.45 и старт-шофиране на 87 км към риболовната дестинация.Рапорт за служенето на себе си -даден! :rolleyes:
tct

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tct »

Той,светиня му каменна са е развихрил , вече и под водата е започнал духовните си пътешествия :roll:
stonetales.eu.jpg
wmm_4b.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от tct на Сря Апр 11, 2012 8:30 pm, променено общо 1 път.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от lusienn »

Епа рапорт приет.Е сега си влизам.Направо това чуство че ще ходиш да ги дърпаш ме е обзело и мен.Непрекъснато мислим как да отскубнем ама немам време.Сигурен съм че на Искъра е яко скубане ама си траят.Иначе ми е на 55 км от нас.Що ходиш толко рано.В казармата ставахме 5.30 :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

INCUBUS написа:...Освен това много малко е ходил за риба..
Е тук INCUBUS е железен !
Огромно значение за психолологическия ни баланс е риболова.
Иначе, седиш ли сам пред компа или пред белия лист, явяват се всякакви мисли, самоанализи, внушения и прочие баласти.
Аз на всеки риболов се самопречиствам от отровите на ежедневието :D !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от lusienn »

G.Petkov написа:
INCUBUS написа:...Освен това много малко е ходил за риба..
Е тук INCUBUS е железен !
Огромно значение за психолологическия ни баланс е риболова.
Иначе, седиш ли сам пред компа или пред белия лист, явяват се всякакви мисли, самоанализи, внушения и прочие баласти.
Аз на всеки риболов се самопречиствам от отровите на ежедневието :D !
Точно така се лекувам и аз .Иначе бегам в парка,карам колело или цъкнем с апарата нещо любителско,щото професионалните са скъпи все още.Една катерица на зум-напълни се парка с тях Изображение Тая е преди 1 месец,сега са стотици :D Ето ти и Витоша приближена по 10 със съпонеркаИзображение
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от vatus56 »

G.Petkov написа:
INCUBUS написа:...Освен това много малко е ходил за риба..
Е тук INCUBUS е железен !
Огромно значение за психолологическия ни баланс е риболова.
Иначе, седиш ли сам пред компа или пред белия лист, явяват се всякакви мисли, самоанализи, внушения и прочие баласти.
Аз на всеки риболов се самопречиствам от отровите на ежедневието :D !
Добро утро на разпети петък - 13-ти
Пожелавам на всички преходници тръгнали за риба - на слука, а на почиващите празнично настроение и подобаващо служене на себе си.

Не железни - стоманени сте в доводите си.
Аз все още не съм заразен от въдичарството, но с напредването на годините сякаш подводният риболов все по осезаемо започва да ми натежава и определено едното ми око започна недвусмисленно да следи въдичарските теми, което иска да покаже, че в не далечно бъдеще ориентацията ми ще придобие съвсем конкретна насока.
Иначе омаята и адреналина от подв. риболов е несравнима, но изисква много физическа мощ и ако човек през зимните месеци се е отдал изцяло на хапка, пивка и лежанка /както при мен се случва/, се изискват неистови усилия за да влезе във форма..
Вярвам, че всеки един вид риболов сам по себе си носи неповторимо усещане.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от GODzillata »

Ех....хората живот си живеят, а мен ме чака разфасоване на агне, обработване на карантия, готвене на чорби, дроб-сърми, печене на мръвки...после яденье и пийенье - ужас напраО! Покрай Коледа и Великден най-мноО се натоварвам и празниците ми минават в кухнята, баси човешката суетня...ама кО да направя, като не умея левитацията и не моА се въздигна над тез' неща?! :roll:
Последно промяна от GODzillata на Пет Апр 13, 2012 1:46 pm, променено общо 1 път.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от tolio_pm »

vatus56 написа:
G.Petkov написа:
INCUBUS написа:...Освен това много малко е ходил за риба..
Е тук INCUBUS е железен !
Огромно значение за психолологическия ни баланс е риболова.
Иначе, седиш ли сам пред компа или пред белия лист, явяват се всякакви мисли, самоанализи, внушения и прочие баласти.
Аз на всеки риболов се самопречиствам от отровите на ежедневието :D !
Добро утро на разпети петък - 13-ти
Пожелавам на всички преходници тръгнали за риба - на слука, а на почиващите празнично настроение и подобаващо служене на себе си.

Не железни - стоманени сте в доводите си.
Аз все още не съм заразен от въдичарството, но с напредването на годините сякаш подводният риболов все по осезаемо започва да ми натежава и определено едното ми око започна недвусмисленно да следи въдичарските теми, което иска да покаже, че в не далечно бъдеще ориентацията ми ще придобие съвсем конкретна насока.
Иначе омаята и адреналина от подв. риболов е несравнима, но изисква много физическа мощ и ако човек през зимните месеци се е отдал изцяло на хапка, пивка и лежанка /както при мен се случва/, се изискват неистови усилия за да влезе във форма..
Вярвам, че всеки един вид риболов сам по себе си носи неповторимо усещане.
Аааааа,не така Бат Иване(Vatus_e)-не даваме тЪ :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от Павел Иванов »

GODzillata написа:...празниците ми минават в кухнята...
Аз го карам по-лежарно и скромно . Те сутринта бях за риба , прибрах се що-годе раншко с цел да видя какво са сътворили в кухнята и да дам мнение по него . Ся пак отивам за неколко часа да пометкам и после пак ще проверя какво се е случило в тая кухня без мене :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от INCUBUS »

Аз като дърта консерва по редица житейски въпроси и като изявен новатор в отричането на редица традиции,съм забранил вече четвърти Великденски празници агнешкото-е,забранил,ама дотолкова,доколкото съм получил утвърждаваща резолюция от съпружеството :wink:Вместо това,плющим риби,пилета,тук-там че и кифтета,та и разни луканки и филенца :lol: Свято поддържам интензивността на риболова - днес почивах,но утре пак в 03.10 часа ставам за поредния излет -този път нещо като "разузнаване с бой"по р.Арда в участъка й преди "нулата"на яз.Кърджали.В този случай, служенето на себе си, ще съдържа проверка на мъглявата информация,че във въпросната зона са се "раздвижили"разните там морунажи,костури,бабушки и уклеи.Не разчитам на скобар,защото друга,много по-поверителна информация ми бе снесена,че скобарите вече са тръгнали нагоре по реката,ама то винаги между другата риба ,са ми удряли по някои скобища от размер "малий...кепа!"В крайна сметка,рибата ми е последна грижа-важното е служенето на себе си в "светата събота",а от към църковните работи -много им здраве,аз иначе не постя,ама на риболов,че и на утрешния,изкарвам на : едно дълго кафе и един топъл шоколад -това от кафе-автомат попътно,в 04.20-04.40 часа;една шоколадова вафла "Боровец"към 07.30 часа вече на брега след започване на риболова;един сандвич /най-често от две стандартни филии хляб,между които има лютеница,пластинка кашкавал и некви плоскости от филенца /;половин литър студено "3 в 1";литър и половина прясна изворна вода;още едно дълго кафе и топъл шоколад вечерта към 20.30 часа на връщане от риболова.
В неделя -светски срещи;кафета;подготовка за риболов.
В понеделник -пак риболовен излет,може би този път в западна от Смолян посока-към яз."Въча",като за последно на свободен водоем преди забраната.Ще ми се лекинко стъжни от вторник,тъй като отново съм на работа и имам да измисля и изпиша един тон "глюпости" от извънредно значимо държавно положение :mrgreen: Успешен преход на всички,дръжте здраво знамето на служенето на себе си ! :drinkers:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от G.Petkov »

Не - традицията трябва да се спазва, дори и да е преко сили.
Агнешко се яде у дома само по Великденските празници, преди жената го правеше и за Гергьов ден, ама отпадна :lol: !
То с годините много неща отпадат :lol: !


На vatus56 / а виждам, че ми е набор / - по руския канал "Охота и рыбалка" гледам, че цяла зима тамошните подводничари бухат по реки и язовири сомчета,бели, яки костури, налими и други риби с високи вкусови качества. Пробиват леда и се гмуркат, а веднъж единият рече, че си е забравил термоса с топла вода и си напълни неопреновия костюм с ледена вода от реката и го облече :roll: ! И аз, който знам какво е да си на леда при -8 -10 С почувствах респект пред тези колеги !!!

И последно към Годзилата - пусни една снимка - да видим дали си сготвил вкусно :D !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим?

Мнение от lusienn »

А добър вечер.Апсолютно е задължително да се слага агнешко.Е току що скокнах до магазина и на 12 лв килото 2.2 бутче-с картофи в гърне бавно задушено ще се готви.И 2 готови козунака по левче-400 гр. И остана да се боядисват утре яйца.Така че никви такива обременяващи готвеници нема да ми губят времето,ще цъкнем едно риболовче тия дни.Времето го дават да е много променливо топло с дъжд и гръмотевици по места.Така че умната с кърбона.Днес ще пернем една фотография от морето по време на сутрешен крос.Изгрев е и един цигулар се сливаше с господ до кръста ,абе снимаше си и той изгрева ама после засвири с тая цигулка и събра народаИзображение Изображение Е така ми е най кеф да си служим на себе си
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Заключено

Обратно към “Разни”