Дайте съвет за палатка.

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Дайте съвет за палатка.

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Ще си купувам палатка,бюджета ми е ограничен до 200 лева,търся най-доброто за тази сума и да е поне за четирима.
Насочил съм се към тази,но ,ако някой има опит с палатките и по-добри предложения да казва. :)
Благодаря.
k
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от Juniur86 »

Гледам, гледами и не мога да се начудя на производителя и .... (- покривало (втори слой) върху цялата горна част)
За к'ъв ч** ми е този втори слой като е само отгоре ... Всички палатки с еднослойни страни страдат първо от конденз, второ при проливни дъждове, водата просмуква ако ще 10000мм воден стълб да и дават. Моя съвет е ако ще си взимаш палатка търси си с цялостно двойно покритие и по горната част и по страниците. Освен ако не искаш да се будиш мокър (дори да не вали образува конденз, който понякога е наистина осезаем като количество). Но за бюджета с който разполагаш и 4 местна ми се струва доста трудна задача.
Изображение
nylon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 1:27 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от nylon »

http://campingrocks.bg/bg/product/70/pa ... hantom-400" onclick="window.open(this.href);return false;
с 20лв отгоре но си струва.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от rado25 »

http://olx.bg/petmestna-palatka-eclipse-500-i55969846" onclick="window.open(this.href);return false;
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от яз,Сопот »

Това е твойта палатка,мой приятел и колега я има.Много бързо се вдига от двама човека дори и през тъмната част :drinkers:
Риба къща няма.
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от pacho69 »

Колега , всички палатки по-горе са ОК, аз карам с една китайка, двупластова 4-местна CAMPRI, 1200 мм воден стълб и се държи перфектно, сега в Събота ме плющя един дъжд на Тунджата и не прокапа. Важното е да се изпъне добре.
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от rado25 »

яз,Сопот написа:
Това е твойта палатка,мой приятел и колега я има.Много бързо се вдига от двама човека дори и през тъмната част :drinkers:
Ако в момента нямах две палатки със сигурност щях да я отнеса тая.
Тази е същата и се продава от доста време, може да се пробваш да се спазариш с човека https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... e500-a2321" onclick="window.open(this.href);return false;
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
tonypm
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 10:36 am

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от tonypm »

http://www.decathlon.bg/palatka-arpenaz ... 94502.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ползвам такава - нямам забележки, особено ме спечели, че не се налага да се навеждаш и пълзиш. Двугодишна гаранция.
Schuldiner
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 3:20 am

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от Schuldiner »

http://olx.bg/pet-mestna-palatka-nodus- ... -i57452782" onclick="window.open(this.href);return false;
Имам такава.
Очарован съм от нея.
Двуслойна,лепени шевове,гпляма ,просторна.За дълги излети е перфектна.
Спалното го дават за 5 човека .
Като легна вътре сам ,мога да се загубя.
Погледни цената в METRO ,ще ти хареса ;)
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Благодаря за добрите предложения,ще разгледам и ще си избера една от тях ,за сега фаворити са ми предложенията на tonypm и Schuldiner.
k
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от pacho69 »

пропуснах нещо много важно, хубаво е палатката да е с две помещения, съображенията са чисто от хигиенна гледна точка ;-)
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от яз,Сопот »

+1моята е такава :idea:
Риба къща няма.
divo_cvete
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 2:03 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от divo_cvete »

Палатката от Декатлон, на която си се спрял, е с много нисък воден стълб. Пише, че е 200 мм. Минималният воден стълб за палатки е 3000 мм на платнището и 5000мм на пода. От тази гледна точка предложената от Stevato - Easy Camp Phantom 400 e много по-добра, макар и да надхвърля бюджета с 20 лв. Дъното й дори е 10 000 м.
Предвид сериозните дъждове през изминалия сезон е добре да помислиш за нещо по-стабилно.
Вторият недостатък на декатлонската е тунелната конструкция. Може и да пишат, че е тествана, но е тествана до 50 км./ч. А поривите може да са много по-силни. Тунелната конструкция се огъва назад или напред, ако вятъра идва от тази посока и 50 км/ч далеч не са достатъчни. Докато комбинираната - иглу за спалното и тунелно преддверие е значително по-стабилна конструкция.
Easy Camp и Quechua като качество са марки на едно и също ниво. Но вслучая от всичко предложено Easy Camp-a (Фантома или Еклипса) наистина е по-добрата опция.
Другият вариант е да видиш тази - http://olx.bg/palatka-i58312970" onclick="window.open(this.href);return false; Виждам, че е Coleman, а това е възможно най-добрата марка за палатки, която може да намериш в България за тази цена. Друг е въпросът дали ще преглътнеш, е е скъсана и дали може да се ремонтира.

Успех в избора, ако още не си избрал!
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от Dimy »

Имаш и друг вариант , евтина палатка с найлон отгоре . аз с китайка от метро изкарах 6 г.
гледай само реките да са над покривалото ,че при дъжд пропускат.
аз иначе съм много доволен от продуктите на Колеман колегата по горе е дал линк към Къмпинг рок. Аз си поръчах тази http://campingrocks.bg/bg/product/502/p ... n-tasman-3" onclick="window.open(this.href);return false; на 21-22 ри ще я получа
ivokostov2
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 03, 2013 12:11 pm

Re: Дайте съвет за палатка.

Мнение от ivokostov2 »

Аз/ние/ сме с хималайка от метро,и пак не пропуска,пък и кой ще ходи ако прогнозата е лоша,пък и ако сте с бус идеалния вариянт.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”