Дата и час: Съб Окт 25, 2014 8:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Къмпингуване край яз.Йовковци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2009 9:27 pm 
новобранец
новобранец

Здравейте ,може ли някой да ми каже има ли възможност за палаткуване около яз.Йовковци.Мисля да къмпингувам няколко дни около язовира - естествено ако има такива условия.Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Къмпингуване край яз.Йовковци

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: Къмпингуване край яз.Йовковци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 15, 2009 9:53 pm 
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Има на Вълковския ли се казваше или Вълчевския ръкав - има и чешмичка с идеална вода за пиене - от Елена караш посока язовира и има табелка с името на този ръкав и завиваш на дясно по 1 малко мостче и след 3 км някъде се появява ръкава, заобикаляш го и към гората ! Ще си намериш места за къмпинг идеални!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 12:06 am 
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Галерия: 4 снимки

Точно там местата са страхотни :wink: Вълчевски ръкав се казва.

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 6:53 am 

На Вълчовския ръкав е много удобно за къмпингуване,но за риболов...дано имате повече късмет от нас!Ето ти една сравнително скорошна моя тема,ако ти трябва още някаква конкретна информация,питай на лични!
viewtopic.php?f=7&t=25273&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%D1%8F%D0%B7.%D0%99%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B8

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 2:12 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Вчера се върнах от язовира.Бях там от неделя.Колегата вече явно е разбрал ,че язовира е един от най-красивите ,с удобни места за палатка.В момента на Вълчовския ръкав има едно семейство,там са от откриването-почти като аборигени.Ловят доста риба,в неделя имаха 2 шаранчета по 2 кг и един смадок-3кг.Така,че истината е да намериш точното място и да имаш много време и упорство.Аз лових само на перо,на Яковския ръкав в гората.Имам шаранче 1,5кг,3 каракуди по 7-800гр. и перки по тридесетина бройки на ден.Като във вторник се ловяха на сладка царевица,наистина мутанти.Скоро пуснах тема за часовниците в язовира.Сега исках да хвана за стръв(щуката гонеше като полудяла),обаче не бутна ни един.Така , че ден с ден не си прилича.За любителите на манатарки-успях между риболова да набера около 2 кг-млади красавици,обаче за тях мястото на казвам :D Само да допълня:на пружина-едни колеги извадиха доста каракуда - с различни размери.А всеки знае,че Йовковската каракуда....не е каракуда е нещо много повече :D :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 16, 2009 6:02 pm 
новобранец
новобранец

Искам да искажа на всички които ми отговориха на питането едно огромно Благодаря.Аз съм от Добрич и ходим с моята съпруга само на палатка из цяла България ,но на яз.Йовковци не сме .Отново ви благодаря за подробната информация. :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 2:46 pm 
новобранец
новобранец

Здравейте,искам да ви попитам дали има удобни места да се слезе с джип до долу,тъй като със съпругът ми освен с въдиците тръгваме с джет и атв.Предната седмица бяхме на яз.Батак и на яз.Въча,но тарсим нещо по близо до русе.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 7:07 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

На яз. Йовковци е строго забранено използването на всякакъв вид моторни и безмоторни плавателни средства, тъй като е вододайна зона. Пък вие с джет ще ходите :shock: :shock: :shock: !

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 8:06 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

ще бъде шоу-с джет на Йовковци :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2009 1:25 pm 
новобранец
новобранец

Благодаря за информацията.Не знаехме и затова проучваме преди да тръгнем.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 23, 2009 8:44 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

elkahubavelka написа:
Благодаря за информацията.Не знаехме и затова проучваме преди да тръгнем.

за нищо!Местноста около язовира е много красива и си заслужава вниманието,водата е кристално чиста,все пак няколко града ползват за пиене....но наистина не се разрежават атракций във водоема......

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Къмпингуване край яз.Йовковци

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 3:25 pm 
новобранец
новобранец

Здравейте колеги. Да се представя - от Кюстендил съм. Чета форума редовно, но не пиша щото няма с какво много да се похваля. По принцип минавам за шаранджия, но в нашият край не останаха хубави язовири за шаран. Ходя и на Струма. Там риболова е добър, но става все по-населено. Та тази година ще почивам на яз. Йовковци. Резервирали сме си селска къща в с. Баевци, по думите на хазайката, къщата се намира на 300 м. от брега на язовира. Ако някой знае нещо за този район ще бъда много благодарен да сподели. Чета, че има забранени участъци дано не съм попаднал на такъв. Вкарване на въдици и захранка абсолютно ли е забранено, или има ограничение до някакви разстояния.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2009 7:24 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Баевци е добро място,зависи с какава кола си,до колко е проходима,защото има много добри места точно там и точно за шаран.Пътя до тях е много тежък и непроходим за повечето возила.Разбира се,яовира е съвсем до тебе и можеш спокойно да ловиш и под моста,но там винаги има много хора.Всъщност,ти повече ще почиваш от колкото да ловиш шаран,защото за него трябва да си на брега и да храниш ,храниш.Абе можеш да си нанесеш стръв,не е толкова строго,то мрежарите не могат да спрат,че ти за нанасяне на стръв...споко.Приятна почивка,аз също ще отида по тези места през август за няколко дни

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2009 9:59 am 
новобранец
новобранец

Много благодаря на колегата. Колите не са ни с висока проходимост, но са рибарски коли и знаят какво е лош път. Все пак ме успокои за вкарване на подхранката и линиите, щото ловачките не са много добри за мятане, камо ли за хранене с ракета. Иначе почивка ще има и то основно край язовира. Храна бол. Само да има удари. Ще се радвам да се видим на по една или повече бири. За първи път съм във вашият район. По регистрацията на колите ще се ориентираш- сива Ланча Либра, бял Мерцедес или сива Алфа 166, все една от тях ще бъде близо до водата. Ще обменим знания и опит. Прохождам в риболова за хищници. В нашият край се завъдиха от скоро. Мисля да направя един такъм за щука.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2009 3:33 pm 
Аватар
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

:D Попаднал си на точното мясо.На Йовковци има по-голяма вероятност да хванеш добра щука,от колкото добър шаран.В смисъл щуката е много и можеш да я намериш по-лесно.Поласкан съм от благодарностите.Аз съм с тъмносиньo Peugeot 406 .Ако е писано ще се запознаем :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа