Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Аз съм новак в риболова и ми се ще да си купя лодка, спрял съм се на два модела Honda t30 или TOHAMARAN 360.Ако някой може да ме посъветва дали коя да избера ще съм му много благодарен.
Hondata ми харесва, но е по-скъпа и ако TOHAMARAN-на е по-качество близка до нея - ще я предпочета.
Също не съм на ясно каква е по народност TOHAMARAN ?
Предварително благодаря
Наслука :)
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от MITKO70 »

И аз съм пред този въпрос ,но съм се спрял на TOHAMARAN 320.Ямаха са си действително по-голяма цифра.Тези дето продават в София ТOHATSU мотори,продават и лодките Tohamaran,би трябвало да са с един произход.Ще ги питам.Но определено си заслужават.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Благодаря за информацията. Аз ще разпитам и по магазините и пак ще пиша, че до края на тази седмица трябва да сам собственик на лодка :D
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от Тедо »

Marco Polo написа:Бих ви посъветвал и двамата да седнете в надутите лодки и да помислите. ;) Багаж, въдици, втори човек?
На мен 3-метровите ми се виждат доста късички, за да са удобни... :?
всеки се простира според чергата си...

колега, ако искаш 3.20м надуваема с алуминиев под на добра цена, пиши ми ЛС след 1 месец
Качеството е гарантирано, а "народността" е същата като на Хондата и Тохамаран-а :shock: :lol: :lol: :lol:
valchan
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 10:52 pm

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от valchan »

колега имах същия казус като твоя, колебаех се между хонда 3.20 и allroundmarine3.30 с алуминиево дъно, спрях се на второто, според мен си вземи тохамаран 3.60 алуминиево дъно, малко е по тежичко но си заслужава, хонда правят двигатели и то хубави но за лодките не съм много сигурен, успех
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от MITKO70 »

Marco Polo написа:Бих ви посъветвал и двамата да седнете в надутите лодки и да помислите. Багаж, въдици, втори човек?
Марко ,то и сегашната дето я имам е 3м.,но няма с какво да я тегля вече като продадохме стария кемпер ,новия няма теглич/а и не става/.Затова продавам и ремаркето дето я возех.Багажа и въдиците както преди ,само необходимото.Возил съм се в такава,доста добре се държатна вода.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от MITKO70 »

Надуваемата и тя е ствърдо дъно /дърво или алумин/,само по -малко пространство вътре от диаметъра на бордовете,но няма да танцуваме :D А и транспорта и по лесен,при пластмасовата минимум 2човека,да я качиш ,свалиш.Та бирите са си с почти еднакви съдържания,само разлика малко в етикетите :wink:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Благодаря на всички заменията. Бях капарирал в Киров HONDA т30 и се пренасочих към TAHOMAR 360. TAHOMAR били корейски и били 5 камерни с 2 години гаранция /Hondata също били сглобявани в Корея / Като се сдобия с лодката и я тествам пак ще пиша :D Сега сън не ме лови докато не я взема.
ПС Ако някой е решил да си взима такава лодка предупреждавам: жените нетрябва да знаят цената, моята като разбра направо.... :axe: ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ Тия от магазина зели че се обадили в нас :oops: и издадоха плана....
valchan
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 10:52 pm

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от valchan »

браво колега за добрия избор няма да съжаляваш, слагай на пода някакво платнище защото алуминия трудно се мие, аз ползвам гумена постелка,
държа я надута и си я возя на тавана на колата пежо партнер Изображение
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Лодката вече е купена :finga: обаче имама ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ тежи 75 кг. :oops: аз си мислх че тези килограми няма да са проблем за мен ( дигам 100 кг на лежанка ) обаче ......Просто саветвам всеки който е решил да си купува такава лодка да си прецени, че 75 кг се оказаха почти невъзможни за сам човек.
Наслука на всички и пак благодаря за съветите
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от Тедо »

bojinzaikov написа:Лодката вече е купена :finga: обаче имама ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ тежи 75 кг.
каква е лодката - ако е надуваема, това тегло сигурно е с двигателя заедно? :shock:
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Лодката е TOHAMARAN 360см надуваема с твърдо дъно и надуваем кил и за съжаление е 75 кг без двигатела :roll:
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от MITKO70 »

Честито !Действително тежи толкова и по каталог.Не пише от къде си, затова кажи от къде я взе/и за колко ,че намирам различни оферти/, и аз проверих за тези лодки но казаха че са с 1г. гаранция на шевове и изработка.А като гледам всички се правят от един и същ материял ,само надписите различни.И родината май им е една :D
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Радвам се, че и аз мога да помогна - http://www.hydrostart.com/ от тези момчета си я купих цената е 1790лв. като в нея ми включиха и доставката от Пловдив ...много са точни хората гаранцията е 2 години(колкото на Honda и Yamaha) Винтилите са същите като на Honda Доставят я с две чанти еданат за лодката другата за дървеното дъно с аломиниевите кантове, помпата е супер яка напомпих лодката за около15 мин
Дано съм помогнал
Наслука
bojinzaikov
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:49 am

Re: Молба за съвет надуваема лодка HONDA или TOHAMARAN

Мнение от bojinzaikov »

Забравих да напиша че съм от София
Успех
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”