Помощ при избор на мотор.

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Заключено
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Помощ при избор на мотор.

Мнение от Andrey_76 »

Здравейте колеги. Първо незнам дали въпроса ми е във правилния раздел,за което моля да бъда извинен.
Сега по темета.Взех си лодка тутраканка 2.80. Не е голяма но ми хресва. Проблема ми е да избера оптималния мотор за нея. Колебая се между TOHATSU 3,5 и YAMAHA 4 . Интересува ме каква ще е разликата в полвината кон и кой мотор е по- добър. Също така колко коня мотор носи тази лодка. :D Предварително благодаря.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от HAZART »

Здравей колега.Честита придобивка.Тази лодка носи до 4 к.с мотор.Разлика от 0,5 к.с може и да не я усетиш.Двете марки са много добри.Аз бих взел по-лекия мотор,или този който е made in Japan.Който и да вземеш няма да сбъркаш.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
veso1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 475
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 9:43 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от veso1968 »

Здрасти колега, взимай Ямахата и не му мисли, по мощен, по добре ,пък и според мен , Ямаха са по добри :D :D :D
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Ivak »

Ямаха 4 коня, задна скорост, външен резервоар и още 2-3 плюса :lol:
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Тедо »

Тохацуто е всъщност форсирана версия на 2.5кс 85cc- 18кг
Ямахата е 22-23кг, но е 112cc

На толкова малка лодка едва ли ще се усети по-голямата мощност... но 5кг при носене се усещат

Ямахата е по-универсален мотор - ако смениш лодката с по-голяма след време, пак ще ти върши работа...
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Andrey_76 »

Благодаря на всички изказали мнение. Мисля че клоня към по лекия мотор но незнам какво означава форсирана версия. Не е ли по-вече обороти за, сметка на по- къс живот? И още един въпрос.Тук новите мотори се продават с три години гаранция а в Англия с 5 и са с по 8-9 стотин лева по евтини.Някой може ли да помогне с трнспорт от Англия до БГ :?:
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от MITKO70 »

Andrey_76 написа:Тук новите мотори се продават с три години гаранция а в Англия с 5 и са с по 8-9 стотин лева по евтини.Някой може ли да помогне с трнспорт от Англия до БГ
Това ,че са по-евтини в Англия е така,предлагаха ми Ямаха 4 за 1600лв./2072лв.е в БГ/,не е чак толкова голяма разликата.Но ,с гаранцията после в БГ нищо не става,така се оказва ,"гаранция Франция" :D За транспорт има един момък с бус вози от там два пъти в месеца,ако не си намерил,може да му търся кординати.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Тедо »

ако скаш да ползваш гаранцията, вземи си Парсън :wink:
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Тедо »

Andrey_76 написа:... незнам какво означава форсирана версия. Не е ли по-вече обороти за, сметка на по- къс живот?
ако го караш на пълна газ - да... но предимството е, че ползваш допълнителната мощност само при нужда, а с 4-ката вдигаш допълнителните килограми всеки път...

в София ли си? Ако искаш, може да пробваме твоята лодка с 2.6 и с 5кс как ще върви... без да се ангажираш с покупка... :wink:
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Andrey_76 »

Не съм от София. А искам да е японец.Бях взел един Sail и не останах много очарован. Да кажем че направо се стопих с ядове. За сега остава Yamaha 4hp Мисля че ще е от полза при смяна с малко по-голяма лодка. Благодаря на всички изказали мнение.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Тедо »

да от SAIL и аз не бях очарован - внесох само веднъж за проба...
Между другото, след първоначалните ядове /0-20 моточаса/, като се открият и отремонтират заводските дефекти, моторчетата си работят нелошо...
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от MITKO70 »

Тедо написа:ако скаш да ползваш гаранцията, вземи си Парсън :wink:
Така е ,бях хвърлил око на вашия 5кс.,оборотен,за проби дето го ползвате и продавате.Но,след разговори с хора ползващи лодки и мотори ,четиритактови от доста време,на яз.Искър, се спрях на тяхния съвет-нещо доказано ,та дори и втора ръка.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на мотор.

Мнение от Andrey_76 »

Е,вече само да се похваля че съм горд собственик на yamaha. Моторчето е април 2009 и го спечелих в ebay за 900 лв.Мисля че цената е добра. Сега който мможе да помага. Мотора е на 20 км. от Бирнимгам у сестра ми. Търся транспорт от там до БГ. Имам вариант в края на октомври но немога да спя от мерак :D :D :D !
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Заключено

Обратно към “Екипировка”