Съвет за извънбордови двигател?

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
handycam
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 8:03 pm
Местоположение: София

Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от handycam »

дойде време за смяна на сегашният двигател (Suzuki четиритактов 2,5 к.с.) с друг.спрял съм се на два двигателя:
Suzuki 6 к.с. Selva Ray 8 к.с.
досега от Suzuki-то съм много доволен и затова единия вариант е DF 6 S, за DF 9,9 S нямам достатъчно финансови възможности.
Selva Ray 8 е тавана като пари които мога да дам за двигател, но за самите двигатели като марка нямам наблюдение.
бих се радвал да прочета всяко мнение дадено от колеги с такива двигатели или с богат опит.
Благодаря предварително. :D
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от toshko »

Селвата незнам дали се произвежда в този вариянт, питай дали има налични бройки, иначе за мен това беше страхотен двигател, икономичен и много тих, спирали са ме в язовира да ме питат с какво влача, това е защото е двуцилиндров, има си и алтернатор и на практика няма нужда да се зарежда акомулатора за сонар и осветление. Доста по-лек е от следващата модификация, с около 10кг. и можеш да го монтираш сам без много напрежение. Произвежда се във Франция в завода на ямаха и се различава от ямахата единствено по лепенките на капака. Има и доста други предимства. По отношение на цената мисля, че няма равен в БГ за качеството си. Пиши на лични за повече информация.

п.п. Погледни в галерията ми, старата ми лодка с рей8 беше много добра. С мен и още един човек глисираше без проблем.
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от VGS »

Има много колеги които харесват Селва. Но според тези които съм видял и чул, и на които съм се возил са поне 5 нива надолу от по известните японски марки. Аз съм нямал и не бих си купил, освен че са евтини са и боклуци според мен.
А за сузикито пак според мен цена / качество е доста добре и ако няма достатъчно средства за 8 коня а стигат за 6 коня пак добре то разликата между двата модела е само в карбураторите.
Избора сие твой а мнения ще чуеш много и все различни :wink:
Последно промяна от VGS на Нед Фев 01, 2009 5:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
handycam
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от handycam »

не намирам Suzuki 8 к.с. от 6 скачат направо на 9,9.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от MITKO70 »

VGS написа:А за сузикито пак според мен цена / качество е доста добре и ако няма достатъчно средства за 8 коня а стигат за 6 коня пак добре то разликата между двата модела е само в карбураторите.
И аз съм на това мнение,и съм го харесал 6кс.,но за сега ми се опира,трябва да продам за да купя нов.Та, ще си перкам за сега с Евинруд 4 ,ми няма да се състезаваме с тия мотори :D
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от toshko »

VGS написа:Има много колеги които харесват Селва. Но според тези които съм видал и чул, и на които съм се восил сапоне 5 нива надолу от по известните японски марки. Аз съм нямал и не бих си купил, освен че са евтини са и боклуци според мен.
А за сузикито пак според мен цена / качество е доста добре и ако няма достатъчно средства за 8 коня а стигат за 6 коня пак добре то разликата между двата модела е само в карбураторите.
Избора сие твой а мнения ще чуеш много и все различни :wink:
Е щом за теб ямаха е неизвестна марка и боклук ОК :D . Можеби ти трябва повече иформация, имам предвид, че ако харесвам тойота, небих казал, че лексус е боклук, ако схващаш връзката, но всичко е въпрос на личен избор.
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от toshko »

handycam написа:не намирам Suzuki 8 к.с. от 6 скачат направо на 9,9.
Мисля, че и при ямаха респективно селва е вече така, затова ти писах да се поинтересуваш дали има останало нещо налично от 8к.с..
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от Тедо »

ако робуваш на марки, едва ли ще си вземеш оптималния мотор...
на цената на споменатите от теб може да си вземеш 9.8кс (например Тохацу), а за по-малко пари можеш и с 15кс да се сдобиеш - ако имаш сериозни намерения, чукни едно ЛС :wink:
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от VGS »

И аз съм на мнение , че тохацу е също доста добър избор. Значително евтини и новите модели са много добри , поне докато са все още нови :wink:
Ribcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 5:59 pm
Местоположение: St. Zagora

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от Ribcho »

Изображение
Изображение
Това е лодката с двигател Selva Ray 8 к.с. "бившата" на Тошко . Нямам опит с други двигатели , но мога да потвърдя думите на Тошко , че двигателя е много тих и икономичен . За времето през което го използваме не е имало дори и малък проблем с него. С двама човека и багажа глисира без проблем.
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от undergrounder »

Колеги някакво мнение за китайските Парсън?
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от Тедо »

колега, Парсън имат 4 и 5кс, които са на практика еднакви 24кг 1 цилиндър и след това скачат на 9.9 и 15кс, които също са еднакви, тегло 47кг, 2 цил. 323сс
За съжаление нямат по-малки 2-цил както при Тохацу 9.8кс 2-цил 208сс тегло 37кг например...

Предимството на 2-цилиндровия мотор е доста по-равномерна работа /по-малко вибрации/.

за качеството мога да кажа, че не сме имали проблеми до момента, ако изключиме 2-3 дребни ремонта... а все пак плащам за гаранционния ремонт на доста бройки...
nikgeo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:15 pm
Местоположение: Добрич - 43˚34'25" N, 27˚49'43" E

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от nikgeo »

Колега, ако става въпрос за 8 к.с., в момента можеш да си купиш YAMAHA F8 на същата или по-ниска цена от SELVA.
Разгледай http://www.yamaha.bg/14/YAMAHA.F.8.CMHS/ и сам прецени.
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от undergrounder »

Да де,ама Парсън 9,9 двутактов е с цена 2300 лв,а Ямаха верно четеритактова е над 4500 лв.-двойно.Благодаря все пак за съвета,аз така или иначе все още се консултирам.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
esox_hunter
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 1:06 am
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за извънбордови двигател?

Мнение от esox_hunter »

undergrounder написа:Да де,ама Парсън 9,9 двутактов е с цена 2300 лв,а Ямаха верно четеритактова е над 4500 лв.-двойно.Благодаря все пак за съвета,аз така или иначе все още се консултирам.
A защо двутактов Парсън!? :roll: четиритактовия Parsun 9,9 к.с. е 2980 лв с ДДС :wink:
"Sometimes люл, sometimes win"
/Стоичков/
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”