Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Информация отностно предстоящите състезания и първенства, както и резултатите от тях.

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от emo vasilev »

Справяли сме се и с по тежки ситуации .Важното е всички да останат доволни без значение какво и колко ще ни коства .Е ....естествено при толкова хора може да се получи някой фал ,но пък в крайна сметка въпроса не е на живот и смърт.Ще положим максимум усилия всеки , който ни е уважил с присъствие да остане доволен .... :wink:
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от diavolo666 »

emo vasilev написа:Справяли сме се и с по тежки ситуации .Важното е всички да останат доволни без значение какво и колко ще ни коства .Е ....естествено при толкова хора може да се получи някой фал ,но пък в крайна сметка въпроса не е на живот и смърт.Ще положим максимум усилия всеки , който ни е уважил с присъствие да остане доволен .... :wink:
Така е,все пак въпроса не е на живот и смърт,но съгласете се,че когато хвърлиш немалко от трудно спечелените си пари,отделиш от времето си,и дали поради умение,шанс или лудия късмет на начинаещ спечелиш,нормално е да очакваш да се ''качиш'' на стълбичката ;) Радвам се,че колегите развиха въпроса ми към fixxer,за да може да се внесе яснота относно оформяне на класирането,което ще е в полза на всички участници.Остава да чакаме отговор от него как именно ще стане това :)
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от dimmitov »

Записах синът ми за състезанието ,но се оказа мога единствено да го пазя да не падне във водата, за друго не мога да му асистирам.Нито с кепа нито с откачане на риби , с нищо.Той е на 6г. и ще му е трудно да се справи сам.
Въпросът ми е , има ли други деца на подобна възраст ,които са записани за състезанието и мислите ли ,че ще се справят сами?
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от fixxer »

Много хора ми звъняха по въпроса с децата и на всички съм казал едно и също, т.е. че по-малките трябва да са с придружител, за да няма неприятни инциденти (да не дава господ) и да се обслужват сами с оборудването. Това е така, тъй като винаги има недоволни, които само да скапят настроението на останалите. Относно регламента и класирането, Кърцата ще изнесе подробен правилник за начина на оценяване в тази тема.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от Кърцата »

diavolo666 написа: имах щастието да победя в своя сектор(бях в сектор 1,номер 13-1100 т.).При положение,че бяхме разпределени в 3 сектора,логиката показваше,че в този случай първите трима по кг. улов от трите сектора ще оформят призовата тройка,т.е. аз случайно трябваше да бъда 3-и....да,ама не ;) Не можех да стопля каква бе идеята за тези три сектора,като печелиш в твоя,а накрая се нареждаш наедно с последните?!
Най-общо казано (когато ми остане малко време ще напиша правилата точно и ясно) отборното класиране на предното състезание се оформяше от сбора на точките на тримата състезатели от отбора. Може колегата да е бил първи, но ако съотборниците му са ''потънали '' , отбора отива назад в класирането. Затова е отбор, да се играе отборно!.
Индивидуалното класиране се оформя на базата на точките на всеки състезател, без значение от сектора. По логиката на колегата трябваше да има три първи места. По едно за първенеца във всеки сектор.
Призовата тройка:
Пламен Петков 1535
Невян Ненов 1395
Симеон Дановски 1320

Сега виждам, че колегата е бил индивидуален състезател и има четвърти резултат.
Двама от призовата тройка също са индивидуални състезатели.
Пак повтарям : Индивидуалните състезатели се разпределят в трите сектора на случаен принцип, според билетчето, което са си изтеглили и резултата им зависи от количеството уловена риба, а не от сектора, който им се е паднал.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от butnik »

След като има вече измислени правила от по-умни от нас защо трябва да се създават объркващи нови.Играе се по правилата на Международната Федерация и толкова.Разпределят се състезателите в секторите според изтеглените места, толкова е елементарно,какви произволни билетчета какви 5 лева.Един човек НЕ МОЖЕ да се справи с такъв турнир,търсете по 1 съдия за всеки сектор.В противен случай ще има недоволни както бе на миналогодишния турнир с точкуването на различни по вид риби.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от diavolo666 »

Кърцата написа:
diavolo666 написа: имах щастието да победя в своя сектор(бях в сектор 1,номер 13-1100 т.).При положение,че бяхме разпределени в 3 сектора,логиката показваше,че в този случай първите трима по кг. улов от трите сектора ще оформят призовата тройка,т.е. аз случайно трябваше да бъда 3-и....да,ама не ;) Не можех да стопля каква бе идеята за тези три сектора,като печелиш в твоя,а накрая се нареждаш наедно с последните?!
Най-общо казано (когато ми остане малко време ще напиша правилата точно и ясно) отборното класиране на предното състезание се оформяше от сбора на точките на тримата състезатели от отбора. Може колегата да е бил първи, но ако съотборниците му са ''потънали '' , отбора отива назад в класирането. Затова е отбор, да се играе отборно!.
Индивидуалното класиране се оформя на базата на точките на всеки състезател, без значение от сектора. По логиката на колегата трябваше да има три първи места. По едно за първенеца във всеки сектор.
Призовата тройка:
Пламен Петков 1535
Невян Ненов 1395
Симеон Дановски 1320

Сега виждам, че колегата е бил индивидуален състезател и има четвърти резултат.
Двама от призовата тройка също са индивидуални състезатели.
Пак повтарям : Индивидуалните състезатели се разпределят в трите сектора на случаен принцип, според билетчето, което са си изтеглили и резултата им зависи от количеството уловена риба, а не от сектора, който им се е паднал.
:D Това с трите пьрви места вьобще не сьм си го и помислил!Аз го обясних сьвсем просто,а колегата Бутников го написа в прав текст в един по-горен пост.Ако дадете на който и да е сьстезател резултатите ще разберете как точно е трябвало да бьде класирането,пьк и ще ви обяснят защо се прави по този начин ;) Наистина,защо след като правилата са отдавна измислени да трябва да сьздаваме нови,и то толкова обьркващи и противоречиви?!
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от Кърцата »

Пак обяснявам.
Имаше три сектора, отборите бяха по трима човека. Всеки отбор тегли по едно билетче от трите урни, за да бъдат членовете му в различни сектори. След като всички отбори изтеглиха номерата си, останалите номера от трите урни, бяха събрани в една обща, от която теглеха индивидуалните състезатели.
На всяко състезание, за което съм чувал призовите места се печелят от хората с най-много точки.
При положение, че призьорите на състезанието на Копринка бяха индивидуални състезатели, как трябваше да им обясним, че няма да са победители, въпреки, че са хванали повече риба, защото не са в правилния сектор!?
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от Калин–Стоянов »

Кърцата написа: При положение, че призьорите на състезанието на Копринка бяха индивидуални състезатели, как трябваше да им обясним, че няма да са победители, въпреки, че са хванали повече риба, защото не са в правилния сектор!?
Секторите никога не се равностойни ...

Ако в сектор А са се набили всички риби и там риболовците примерно имат между 3 и 4 кг. , а в сектор Б всички имат по 0,5 до 1 кг. риба това правили ли ги по слаби риболовци?

Напротив , затова хората се делят на сектори !

Много е просто , човека с най-много риби в сектор А получава 1 н.т. , втория 2 н.т. и т.н.

Същото със всички останали сектори , накрая първенци са тримата с по 1 н.т. , разбира се които има най-много риба е първи от тези с 1 н.т. ,

Надявам се ,че съм обяснил разбираемо :)

Ако се гледа само кой , колко килограма е уловил... Нещата до голяма степен се свеждат до фактор късмет!

Успех на всички !


п.п. Само информативно , ако се запиша и си платя таксата , може ли да си ловя 4 часа на фидер пък вие да не ме включвате в класирането ? Един вид ме дисквалифицирате , ама аз си ловя?

Благодаря :D
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от Николай Неделков »

Коки го е обяснил точно. Миналата година определено сте допуснали грешка. Кърца, точките отдавна ги няма. Беше система грам-точка, но и при такъв вид оценяване се гледаха секторите. Наистина не може в един сектор да се лови по 10 килограма, а в другите по 2 и призовата тройка да се състави само от хора с късмет, които просто са се паднали в сектора с рибите. Ако не ни разбирате точно за какво говорим, в което се съмнявам, вижте оценяванети и формирането на класирането в някой кръг от Републиканското. Емо Василев знае за какво говоря. В състезанията на Пернишката лига играем по секторна система с наказателни точки, а и не само ние... 90 % от състезанията в България са така. Не знам защо предлагате нещо странно и неразбираемо за всички. Но както решите. Вече съм записан, дал съм парите и ако остане така, ще разчитам на късмет при жребия. Все пак искам да се видя с познатите муцуни и да ловя на място, на което едва ли скоро пак ще имам възможност, пък другото... каквото дойде. Не ми приемайте поста като критика, не искам да засягам никой, просто споделям как се прави по принцип. Знам какво Ви е сага около организацията, така че Ви разбирам. Критики едва ли Ви трябват. Успех и знам, че ще се получи добре :)
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от indalo »

Николай Неделков написа:Коки го е обяснил точно. Миналата година определено сте допуснали грешка. Кърца, точките отдавна ги няма. Беше система грам-точка, но и при такъв вид оценяване се гледаха секторите. Наистина не може в един сектор да се лови по 10 килограма, а в другите по 2 и призовата тройка да се състави само от хора с късмет, които просто са се паднали в сектора с рибите. Ако не ни разбирате точно за какво говорим, в което се съмнявам, вижте оценяванети и формирането на класирането в някой кръг от Републиканското. Емо Василев знае за какво говоря. В състезанията на Пернишката лига играем по секторна система с наказателни точки, а и не само ние... 90 % от състезанията в България са така. Не знам защо предлагате нещо странно и неразбираемо за всички. Но както решите. Вече съм записан, дал съм парите и ако остане така, ще разчитам на късмет при жребия. Все пак искам да се видя с познатите муцуни и да ловя на място, на което едва ли скоро пак ще имам възможност, пък другото... каквото дойде. Не ми приемайте поста като критика, не искам да засягам никой, просто споделям как се прави по принцип. Знам какво Ви е сага около организацията, така че Ви разбирам. Критики едва ли Ви трябват. Успех и знам, че ще се получи добре :)
+1 :D
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от chirusa_bg »

Кърцончо, направете класирането със сектори и наказателни точки, както е общоприетата практика. Със сигурност огромната част от записалите се риболовци са ходили и на други състезания и я познават добре. Гаранция няма да се наложи да обеснявате на някой, защо и как се е класирал или поне "неразбралите" ще са в пъти по-малко, отколкото ако измислите нова система, единствено за това състезание.
От друга страна с точки и сектори ще е много по-лесно да направите и отборното класиране на база на индивидуалното.
Айде на каналааааааа :drinkers:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от miro253 »

На мен пък въобще не ми пука каква ще е точковата система. Важното е, че ще ловим на канала и от всички нас зависи каква ще е атмосферата.

И да паднем и да бием пак ......... ще си направим кефа :D .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от Garbolino »

Сега да дам и аз едно предложение (не че може да стане, ама е готино като идея):

1. Определен срок преди състезанието започва картографиране на разположението на рибите чрез обхождане с радио-управляема лодка с монтиран сонар висок клас
2. Картографирането може да започне 10 дена, 5 дена, 3 дена (колкото е възможно повече) преди състезанието
3. Картографирането може да бъде двуразово по обход или едноразово т.е. в дадения ден за картографиране лодката прави обход само един път или два пъти с няколко часа отстояние във времето например обход в 10 часа и обход в 12 часа (според планираното време за провеждане на състезание)
4. Картографирането може да е на една, две или три дистанции от брега (например на 3м, 13м и 23м).

За по-точна картина картографирането по дистанция може да се комбинира с двуразово картографиране по време и така да има в най-добрия случай 6 обхода на ден - 3 обхода на 3те дистанции в 10 часа и 3 обхода на 3те дистанции в 12 часа.

Съответно с приблизителна точност ще се знае къде (и по кое време) са рибите. Така няма да има нужда от сектори. Ще се знае за всяко място какъв потенциален улов има.

Като се знае какви са обичайните риби във водоема, може да се намери и приблизително тяхното тегло (според показанията на сонара и съответните изчисления). Така в даденото място (например стойка 1) ще се знае приблизително, че има например 10 риби с общо тегло 20 кг; на стойка 2 има 25 кг риба, на стойка 3 има 10 кг риба и така за всяка стойка ще се знае какво има като възможен улов в кг.

Съответно крайното класиране става по коефициент на майсторлък (ефективност не звучи много рибарски).

Пример:
- на стойка 5, състезател 5, от потенциал 20 кг улавя 10 кг, съответно има резултат от 50% майсторлък
- на стойка 6, състезател 6, от потенциал 20 кг улавя 5 кг, съответно има резултат от 25% майсторлък
- на стойка 7, състезател 7, от потенциал 30 кг улавя 3 кг, съответно има резултат от 10% майсторлък
- на стойка 8, състезател 8, от потенциал 10 кг улавя 3 кг, съответно има резултат от 30% майсторлък
и крайното класиране става:
1во място - състезател 5 с резултат от 50% майсторлък
2ро място - състезател 8 с резултат от 30% майсторлък
3то място - състезател 6 с резултат от 25% майсторлък
4то място - състезател 7 с резултат от 10% майсторлък
Последно промяна от Garbolino на Сря Юли 30, 2014 11:43 am, променено общо 1 път.
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Риболовно състезание ГРЕБЕН КАНАЛ - 10 години naRiba.com

Мнение от stelco »

Та те, организаторите цял научен труд трябва да подготвят по твоето предложеное :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и Първенства”