Забранен ли е нощният риболов в момента

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от naskobo »

Пак се почна?!
Най-ми е странна логиката "дал съм 25 лв.....". На пазара това са 5 кг риба от по-евтините. Интересно колко очаквате да хванете годишно за да не се чувствате прекарани???
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от Красимир Атанасов »

naskobo написа:...за да не се чувствате прекарани...
Ако билета е 250 евро,какво ще промени това?
Следвайки логиката к'во са 25 лева за да претендираме за нещо,какво са тогава 250 евра?
При условие,че цената е определена от тях,трябва да се и държи сметка!
Дай като за начало ние оцелеем като вид пък после да мислим и за рибата :mrgreen:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от delio-haidutin »

naskobo написа:Най-ми е странна логиката "дал съм 25 лв.....". На пазара това са 5 кг риба от по-евтините.
тя някъде и по частните е толкова,+таксата.тогава какъв Х...дирят по арендованите,малко ли са държавните ,да ходят и да следят за мрежи там.толкова ли е сложно:ето две изречения ,които трябва да се удобрят от ИАРА.
ЗА ЦЯЛАТА СТРАНА СЕ РАЗРЕШАВА НОЩНИЯТ РИБОЛОВ.
ЗАКОНА ЗА ЛЮБИТЕЛСКИЯТ РИБОЛОВ Е ВАЛИДЕН САМО ЗА ДЪРЖАВНИ И ОБЩИНСКИ ВОДОЕМИ.
Красимир Атанасов написа:Дай като за начало ние оцелеем като вид пък после да мислим и за рибата
:smt023 :smt023 :smt023
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от naskobo »

delio-haidutin написа:...
ЗАКОНА ЗА ЛЮБИТЕЛСКИЯТ РИБОЛОВ Е ВАЛИДЕН САМО ЗА ДЪРЖАВНИ И ОБЩИНСКИ ВОДОЕМИ.

:smt023 :smt023 :smt023
Aрендованите водоеми са имено държавни и общински, но арендовани за някакъв срок( съвсем друг въпрос е как?).
Така, че Закона си е валиден за всички водоеми на територията на страната.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от delio-haidutin »

нещо бъркаш понятията. арендован ,това е язовир под наем,наемателя се грижи, стопанисва ,и използва водоема за различни цели ,за определен период от време.а как и по какъв начин ще се разпорежда с обитателите му ,той си знае.все едно да наемеш държавно помещение (столова например ) и да го направиш магазин.
а в по-горният ми пост ,съм отбелязал някои точки ,които са упоменати в ЗАКОНА ,ама при арендаторите ,няма как да се изпълняват.та да те питам -спазваме ли закона или не :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: и за това трябва да се разграничат двете понятия .в днешни условия ,те са несъвместими и само водят до дразги по между ни.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Забранен ли е нощният риболов в момента

Мнение от stas »

Не ходя по платени водоеми и не съм пряко засегнат, но мисля че ИАРА нямат работа по арендованите такива, камо ли да искат билет за риболов. Много точно го е написал колегата delio-haidutin, та затова се учудих, не че е написан акт, а от това, че е платен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”