Забрана за риболов за 2011-та година

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
gojco
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 1:36 pm
Местоположение: на село

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от gojco »

:( Варненците пак ще пътуваме до Търново.
Някой знае ли къде около Бяла е това село?
"Корекция на р. Янтра между гр. Бяла и с. Карапце в местността „Кривушата”.
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от bachoivo »

И аз това питам колега, и аз това питам. Нема такова село - и чичо Гугъл не го знае даже. Пичовете от ИАРА да не са се объркали нещо. В района на Бяла има мисля 2 корекции, едната е точно след гара Бяла (посока Търново), а другата се пада под с. Полско Косово. И двете се виждат като се движиш по пътя Русе-В.Търново.....
Ама коя от двете е разрешена, или и двете са разрешени, никой не ти казва....май ще търся някой дядо от Бяла да ми обясни къде аджаба е тая местност Кривушата
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
maivro
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 5:45 pm
Местоположение: Gorna Oriahovica

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от maivro »

bachoivo написа:И аз това питам колега, и аз това питам. Нема такова село - и чичо Гугъл не го знае даже. Пичовете от ИАРА да не са се объркали нещо. В района на Бяла има мисля 2 корекции, едната е точно след гара Бяла (посока Търново), а другата се пада под с. Полско Косово. И двете се виждат като се движиш по пътя Русе-В.Търново.....
Ама коя от двете е разрешена, или и двете са разрешени, никой не ти казва....май ще търся някой дядо от Бяла да ми обясни къде аджаба е тая местност Кривушата

къде го прочете "местност Кривушата" колега
може да сме безделници, но не сме без празници.
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от bachoivo »

maivro написа:
bachoivo написа:И аз това питам колега, и аз това питам. Нема такова село - и чичо Гугъл не го знае даже. Пичовете от ИАРА да не са се объркали нещо. В района на Бяла има мисля 2 корекции, едната е точно след гара Бяла (посока Търново), а другата се пада под с. Полско Косово. И двете се виждат като се движиш по пътя Русе-В.Търново.....
Ама коя от двете е разрешена, или и двете са разрешени, никой не ти казва....май ще търся някой дядо от Бяла да ми обясни къде аджаба е тая местност Кривушата

къде го прочете "местност Кривушата" колега
Едно към едно цитат от Заповедта за забрана 2011:
Област Русе
- Корекция на р. Янтра между гр. Бяла и с. Карапце в местността „Кривушата”.
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
gojco
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 1:36 pm
Местоположение: на село

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от gojco »

Какво толкова има в тази заповед, че е засекретена. Навсякъде я има като новинарски съобщения, а като заповед, с номер, дата, точки (демек нормативен документ), я няма никъде. Миналата година един приятел се отърва от акт, защото ловеше щука, и във възражението цитира точната алинея и точка от заповедта, която гласи "за размножаващи се през пролетно-летния период видове". Сега цитат от агенция "днес, нюз и т.н." няма да ти признае никой, тъй като не е нормативен документ.
kronen
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:33 pm

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от kronen »

здравейте :) . Искам да попитам щом р. Искър отсъства в този списък това означава ли че е там е разрешен риболова
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от jagger1 »

gojco написа:Какво толкова има в тази заповед, че е засекретена. Навсякъде я има като новинарски съобщения, а като заповед, с номер, дата, точки (демек нормативен документ), я няма никъде. Миналата година един приятел се отърва от акт, защото ловеше щука, и във възражението цитира точната алинея и точка от заповедта, която гласи "за размножаващи се през пролетно-летния период видове". Сега цитат от агенция "днес, нюз и т.н." няма да ти признае никой, тъй като не е нормативен документ.
Колега, във форума я има поне в три теми тази заповед. Има я и на сайта на ИАРА.
Ето, прочети тук: http://iara.government.bg/wp-content/up ... period.pdf
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
MRKolev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 11:16 am

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от MRKolev »

забраната до 3 ти включително ли е или на 3 ти е разрешен риболова?
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от jagger1 »

MRKolev написа:забраната до 3 ти включително ли е или на 3 ти е разрешен риболова?
Включително и 3-ти. На 4-ти откриването :D .
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
MRKolev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 11:16 am

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от MRKolev »

дано не променят нищо :!:
stef0179
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 12:40 am

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от stef0179 »

kolegi nema znachenie kolko vreme e zabranata a kak lovim is kakvo saznanie prebirame ribat .
zastoto v bg ne ustana veche riba ot brakonieri
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от czd »

stef0179 написа:kolegi nema znachenie kolko vreme e zabranata a kak lovim is kakvo saznanie prebirame ribat .
zastoto v bg ne ustana veche riba ot brakonieri
Да наистина няма значение колко е забраната след като поне 50% от риболовците не я спазват ....по време на тази забрана съм обиколил сумати рекички и колко ''колеги'' засякох по тях не е истина :oops: :oops:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от jagger1 »

czd написа:
stef0179 написа:kolegi nema znachenie kolko vreme e zabranata a kak lovim is kakvo saznanie prebirame ribat .
zastoto v bg ne ustana veche riba ot brakonieri
Да наистина няма значение колко е забраната след като поне 50% от риболовците не я спазват ....по време на тази забрана съм обиколил сумати рекички и колко ''колеги'' засякох по тях не е истина :oops: :oops:
Само за инфо. Днес на Г. Диканя - на устието имаше двама - един с мухарка си трепеше клена, като си ги прибра в найлоново пликче и един на спининг. Него не го видях да извади нещо. Наблюдавах ги около 10 мин. от пътя. Ами не зная дали вече много от "риболовците" не са открили сезона, ако изобщо са го закривали. Това е положението. И да си пишем, и да не си пишем - всичко си е до пипката в главата. Сори.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от Д.Граховски »

На някои направило ли му е впечатление че някои от рибите още нямат хайвер
защото аз ходих на платено тая и миналата седмица купувах си шарани (по 2) и нямаха хайвер както са забелязали и другите редовни посетители
малко е тревожно това :(
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Забрана за риболов за 2011-та година

Мнение от antivik »

А какви са тези упорити слухове дето се разнасят, че може да бъде удължен сезона с нам колко си деня :? ?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”