Дата и час: Пет Ное 28, 2014 12:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: ЗА ГЬРЦИЯ
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 12:21 am 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Харесвания: 0 пост
Харесано: 0 пост

ЗА ГЬРЦИЯ ЗНАМ ОТ СОБСТВЕН ОПИТ, БЯХ ТАМ ТРИ ГОДИНИ .ТАМ НЯМАШ ГРИЖИ ,ВСИЧКО Е РАЗРЕШЕНО, НИКОИ НЕ ТЕ ЗАКАЧА.САМО НЕ ПИПАИ НИЩО ЧУЖДО.АМА КСЕРИШ КЕ ЛИГО ЕЛИНИКА(ако знаеш и малко грьцки)МНОГО ПЬТИ СЬМ ХОДИЛ .БИЛ СЬМ ЗА РИБА И СЕ Е СЛУЧВАЛО ДА ИМА ХОРА ОТ ПОЛИЦИЯТА ,ДАЖЕ И ГРАНИЧНИ. ПРИ НОРМАЛЕН РАЗГОВОР ТРУДНО МОЖЕШ ДА РАЗБЕРШ ЧЕ НЕ СЬМ ГРЬК. НО НА РИБА ХАПКА ПИЙКА И СЕ ПОЧВАТ МНОГО ЗОР ТЕМИ.И ТОГАВА РАЗБИРАТ ЧЕ СЬМ БЬЛГАРИН .НИКОГА НЕ СА МЕ ОСТАВЯЛИ ДА ПЛАШТАМ .ДАЖЕ САМЕ ВОДИЛИ НА РИБА ПРЕКАРАХ СИ МНОГО ДОБРЕ А БЯХ НЕЛЕГАЛЕН

Върнете се в началото
 Профил WWW  

ЗА ГЬРЦИЯ

Реклама

Реклама

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 12:25 am 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

biserpp написа:
добре де ако сега си натоваря такъмите и отида в гърция и започна да си мятам там с редовен тук билет какво става ?????
нали ужким сме едно вече :roll:
НЕ СЕ ПЛАШИ ЩЕ СИ ПРЕКАРАШ СУПЕР ТАМ НЯМАШ ГРИЖИ

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2007 8:20 pm 
Аватар
рибар фанатик
рибар фанатик

Харесвания: 7 поста
Харесано: 12 поста
Галерия: 10 снимки

Ами инфо за Румъния?
Мога ли да си джиткам с лодката в техни води и да си цъкам риби? :roll:

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Заглавие: холандия,германия
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2007 4:13 pm 
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 187 снимки

относно риболов в EU мога да дам малко инфо за:
-Холандия-отиваш просто в пощата или някои магазин и си купуваш билет-vispas.....два вида голям и малък(според цена,вид на водоемите и вид на стръв).
малкия билет-kleinеvispas е само е само за 1 въдица,и без изкуствени примамки,малка листа с разрешени водоеми(в пощата)...10 евро,годишен
нормалния билет-vispas до 2 въдици на почти всички водоеми,всяква стръв(във всички рибарски магазини)...15 евро,годишен
-Германия е по-трудно.превод на бг билета(заклет преводаЧ),после отиваш в общината и ти издават немски билет срещу определена сума за 1 или 5 години.трябват снимки.после се купува и карта за водоемите на които ще се лови(месеЧна,дневна,годишна).за германия законите са според областите и това дали си регистриран там като живущ или си турист.тва горе е за регистрирани бг граждани в NRW(област),притежаващи бг риболовен билет.....за такива,които нямат става :пари около 60-80евро за курс,който е 3-4 седмици,снимки,пак пари мисля ,че около 30 за 5 годищен билет-angelschein.
картата за водоемите струва допълнително примерно дневна, 4-5евро,годищна такса към сдружение,стопанисващо няколко водоема,около 50.бюрокрацията в Германия е ужасна!!!!
-Гърция,знаете...
-България,Пловдив на ул.Богомил-ИАРА
нека колеги,които имат точно инфо за други държави в ЕС ,да дават инфо в тази тема.може да бъде полезно
най-добре ще е да направят единен рибарски билет за целия евро съюз,ама.........няма,защо ли?разликата в цените не е много голяма

Последна промяна chanio на Пет Ное 07, 2008 10:07 pm, променена общо 5 пъти

Върнете се в началото

Заглавие: Re: риболовен билет в EU
МнениеПубликувано на: Сря Юни 18, 2008 10:37 am 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Между другото и аз съм го чувал това ка задължителния курс в Германия. И това ми го каза германец, с който си лафиме по icq-to. Първо минаваш тоя курс, няколко месеца продължава, след това в зависимост на кой водоем искаш да ловиш, отиваш в риболовното сдружение което стопанисва язовира, за да си извадиш пропуск или разрешително за водоема трябва да станеш член на това сдружение, пък пишеш молби, па те удобряват, то става дълга и широка. Не знам точно така ли е, той не е риболовец, ама така знаел че е. И затова нямало толкова много риболовци в Германия, точно по тая причина, че било много тромаво, бавно и трудно да станеш редови риболовец там.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 5:24 pm 
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 187 снимки

Изображение
предстевете си ако тряа да вадим за всяка държава.по един куфар с билети ще тряа да разнасяме,ужас!по горе съм дал точно инфо за германия и холандия.

Последна промяна chanio на Чет Авг 27, 2009 10:25 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Re: риболовен билет в EU

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 6:13 am 
новобранец
новобранец

v ispania e 8evro bileta (В Испания е 8 евро билета)

Пиши на кирилица!!!
Като за първо мнение само те предупреждавам, по-нататък напрово ще трия!!!

Кърцата

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 9:30 am 

Харесано: 1 пост

Аз съм 16 години тук и имам регистрация като временен жител на Гърция по линията на ЕС.Законно от 2008г всички жители на ЕС,каквито сме и ние,могат да притежават гръцки риболовен билет.Този закон влезе в действие от 2006г ,но той важеше само за такива като мен,които живеят законно в Гърция.От началото на тази година важи за всички .Повтарям или потретвам(вече ми омръзна),че риболовният билет се изисква,само когато се лови от лодка или с харпун.Билета срува 28 евро и е за 2 години.Това е в общи линии . :wink:
Това е риболовния билет
Изображение

Върнете се в началото

Заглавие: Риболовен билет в Испания(Мадрид)
МнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2009 12:32 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

Галерия: 22 снимки

Видях че няма конкретен отговор за билета в Испания.Един колега е написал 8€ ама не пише къде.Аз живея в Мадридска област и ето как стоят нещата.Отиваш си с паспорта в Министерството на околната среда и водите и си попълваш един формуляр с данните и някакъв адрес(може и на тоз на който живееш в момента,но ако си по хитър и не искаш да плащаш допълнително определена такса на даден водоем,а само половината(Аз например живея в Гуадарама и макар че имам риболовен билет,ако отида на селското ни езеро трябва да си заплатя 8,05€ за деня т.е.на половина)Плащаш си билета,който може да е за 1 до 5 години като таксата в момента е следната(това е само за община Мадрид)
За 1 година---11,74€
За 2 години---21,14€
За 3 години---28,18€
За 4 години---37,58€
За 5 години---46,98€
Билета се издава веднага и на место.
В някое рибарско магазинче(където ще ти излезе поне с 6€ по-скъпо)също можеш да си изкараш,но ще е само за една година!Но трябва и да чакаш от една до две седмици докато ти го направят(обикновено гледат да съберат повече желаещи и да отидат до Мадрид на един път).
Все пак адреса които се попълва в заявлението е добре да има някои познат там,защото преди да ти изтече билета ти пращат писмо с формуляр,които можеш да попълниш,да си платиш таксата в банката и да го пратиш по пощата.После ти пращат билета по пощата.
Та това е за Мадридска област.Надявам се че съм бил изчерпателен.
А и още нещо.Билета важи от датата от която е издаден до същата дата на следващата или следващите години.Или по ясно казано ако е от 26.06.2009 година,ще ти важи до 26.06.2010 или 2014 година.В България мисля че важеше само за календарната година(нямам спомен)
А ето какво представлява билета за 5 години(преди като си вадих за една години беше по-различен т.е.бял и един хартиен,а този е пластифициран)
Изображение

Върнете се в началото

Заглавие: Re: холандия,германия
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 11:08 pm 
новобранец
новобранец

chanio написа:
относно риболов в EU мога да дам малко инфо за:
-Холандия-отиваш просто в пощата или някои магазин и си купуваш билет-vispas.....два вида голям и малък(според цена,вид на водоемите и вид на стръв).
малкия билет-kleinеvispas е само е само за 1 въдица,и без изкуствени примамки,малка листа с разрешени водоеми(в пощата)...10 евро,годишен
нормалния билет-vispas до 2 въдици на почти всички водоеми,всяква стръв(във всички рибарски магазини)...15 евро,годишен
-Германия е по-трудно.превод на бг билета(заклет преводаЧ),после отиваш в общината и ти издават немски билет срещу определена сума за 1 или 5 години.трябват снимки.после се купува и карта за водоемите на които ще се лови(месеЧна,дневна,годишна).за германия законите са според областите и това дали си регистриран там като живущ или си турист.тва горе е за регистрирани бг граждани в NRW(област),притежаващи бг риболовен билет.....за такива,които нямат става :пари около 60-80евро за курс,който е 3-4 седмици,снимки,пак пари мисля ,че около 30 за 5 годищен билет-angelschein.
картата за водоемите струва допълнително примерно дневна, 4-5евро,годищна такса към сдружение,стопанисващо няколко водоема,около 50.бюрокрацията в Германия е ужасна!!!!
-Гърция,знаете...
-България,Пловдив на ул.Богомил-ИАРА
нека колеги,които имат точно инфо за други държави в ЕС ,да дават инфо в тази тема.може да бъде полезно
най-добре ще е да направят единен рибарски билет за целия евро съюз,ама.........няма,защо ли?разликата в цените не е много голяма

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 11:16 pm 
Аватар
фен клуб-скобар

Галерия: 10 снимки

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:
Няма нужда от извинения.Това са неща който се подготвят от момента в който тръгнахме да преговаряме за пресъединяването ни към Европа.Нещо очаквано да се случи,и понеже съм в час на това,преди време го обясних че наближава този момент,което беше неизбежно!!!

вие добре преговаряте ..но не е ли първо по важно да спрем тези >>бракониерите..>>за да се завъди малко риба и чак тогава вдигаите цените..за какво аджеба да плащам за ...на марко тотев чадъра ли..или за жаби..какво да ловиме в крайна сметка-това е въпроса..няма да дам 700 лева и да ходя по платени..няма как да стане..има много некомпетентни хора горе във управлението -за съжаление..които мислят със онази си работа...

Върнете се в началото

Re:

Реклама

Реклама

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа