Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
IvanIanushev
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 1:04 pm

Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от IvanIanushev »

Здравейте, ситуацията е следната - днес бях за риба на яз.Капитан Димитриево но дойде някакъв проверяващ от ловно рибарското дружество в гр.Пещера да проверява за билети.Показах му моя (билет издаден от ИАРА Пазарджик) и той ми каза че не важал този билет за този язовир, даже започна и да ми държи сметка защо ходя да си издавам билет в ИАРА Пазарджик и давам парите на тях а не ходя в тяхното дружество в Пещера и не си плащам там за билет.Взе ми старият билет който държах заедно със новия и ми каза да отивам в ловно рибарското дружество в Пещера в Понеделник да ми пишели глоба че съм бил без билет, нищо не ми написа на момента нито акт нито нищо и аз не съм подписвал нищо но ми има данните от стария билет и иска в понеделник да ме глобява .Търсих в нета този водоем кой го стопанисва и нищо не излиза, на самия водоем няма табела че го стопанисва дадено дружество както е на Звъничево , и се чудя от къде човек може да разбере кой е собственик като никъде не пише.Даже помня че още миналата година като си вадих стария билет пролетта питах за конкретния язовир госпожата която работи в ИАРА и ми издаде билета дали мога с него да ловя там и ми каза че може и няма проблеми.
Въпроса ми е да ходя ли в Пещера или да не ходя въобще щом не ми писа нищо на момента и да ида тези дни към Пазарджик да питам в ИАРА дали имат право от това дружество да гонят хората които нямат от техните билети.
Даже докато проверяваше мен и си събирах такъмите хванаха един който ловеше с парашут близо до мен, но и на него нито акт нито нищо писаха само му взеха парашута без въдицата и му записаха името и му казаха и той в понеделник да ходи да пишат акт в Пещера.Започвам да се чудя този проверяващ дали въобще има права да пише актове и глоби щом не писа на никой нищо.
Благодаря ви за отговорите предварително.
Аватар
lif3house
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1048
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 8:26 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от lif3house »

За първи път чувам такова нещо, билета ти важи за всички държавни водоеми във страната, независимо от коя администрация е изваден, да не говорим, че масово се вадят вече и от риболовни магазини. На момента трябваше да звъннеш на телефон на ИАРА ако имаш или на 112. Не мога да си представя още....
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от shtilio »

За някой водоеми , освен билета трябва да имаш и членска карта към ловно- рибарското дружество което го стопанисва (уж), мисля че 5-6 лв, нещо такова беше, преди години съм си вадил.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
marin7888
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 2:23 pm

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от marin7888 »

Здравей колега, освен билета трябва да имаш и членска карта към ловно- рибарското дружество. Мисля че от 2 или 3 години е към ловното. Трябва ти синия билет като за звъника.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Защо изобщо му даде стария си билет?
Изображение
Изображение
novakov80
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:20 am

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от novakov80 »

Колега, акт се пише на място при установяване на нарушението в присъствието на нарушителя и проверяващия и се подписва от двамата. Няма как да ти състави акт на следващия ден за нарушение, което си извършил предишния ден - това е абсолютно незаконно.
merchan
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 5:29 pm

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от merchan »

Колега,може и да е в правото си проверяващия,но най-добре вземи един полицай и отиди в Пещера.
Там на място, като ти покаже стария билет ,подай оплакване за кражба на лични данни.
Никой няма право да ти задържа билета ( било то и стар ),защото в него има лични данни( копие на личната карта ). Тогава ще сте равностойни в провиненията си.Ти не си знаел за условията на риболов в язовира, а той не е компетентен за правата и задълженията си. Само ,че в случая той няма доказателство за нарушението ти, а твоите лични данни са у него.
Д. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 5:33 pm

Re: Въпрос относно билет за риболов издаден от ИАРА

Мнение от Д. Димитров »

Kакви са тия глупости. Как ще ти взима билета. Колегата по-горе е прав.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”