Морски риболов в Барселона?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Морски риболов в Барселона?

Мнение от Raven »

Колеги, началото на юли ми предстои двуседмичен престой в Барселона.

За това време все ще мога да отида 2-3 пъти за риба.
Вълнува ме преди всичко морския риболов. По всяка вероятност от брега, колкото да си начеша крастата, защото видях какви са цените за наем на лодка... направо са плашещи.

Ако можете да ме насочите какви разрешителни ми трябват, какви такъми да приготвя и каква риба да очаквам.

За момента, което е сигурно по кейовете /буните/ имало едри кефали. Не знам дали дават да се лови там ...
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Redimido »

Значи слушай сега, трябва ти разрешително - задължително! То се вади на авенида Меридиана, не мога да ти кажа кой номер точно е, просто не помня, но е до Torre Agbar, в началото и. В района ще питаш. Това е офис на министерството където се вади разрешителното, ама първо трябва да се изтегли бланка от Интернет да се попълни и да се занесе, после ти дават банкова сметка, плащаш и после се връщаш, показваш платежното и ти дават разрешителното. Казва се permiso de pesca recreativa.
Стръвта от Декатлон най добре...спининг истории най-вече.
Цената на разрешителното е 16 евро!
Дано да съм бил полезен. В момента в Барселона е тегав риболова защото вали, ама юли месец ще е в разгара на сезона.
Дано да съм ти бил полезен - успех!
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Raven »

Отговорът определено е полезен.

Къде се намира Декатлон?... /или има много/

Мисля да си нося от България някакво телескопче на къса снадка, колкото да се събира в куфар. Нещо над 3 метра, с което да пробвам на бомбарда или блесна /клатушка/.... макара размер 40, основна линия 0,25... за стръв някакъв черволяк, какъвто намеря там и да търся кефали и заргани и вероятно други риби, за които не подозирам.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Redimido »

Ето ти линк към сайта, от където ще трябва да си свалиш формата.
А иначе Декатлон има на авенида Диагонал 571, също и в стария град на calle Canuda 37...този ти е най-близо до мястото от където ше си вадиш разрешителното. И все пак всичко зависи от това къде си отседнал. Ти знаеш ли испански?
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Redimido »

Всъщност и на Порт Форум отвориха един преди около 5 години. Все го забравям него. Той може би ще ти е най-удобен на самото пристанище за яхтите е.
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Raven »

Пропуснал си линка към сайта за формата. Не знам испански. Надявам се да се оправям на английски, но отивам при познати които от много години живеят там, така че за разрешителното ще помагат.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Барселона?

Мнение от Redimido »

Raven написа:Пропуснал си линка към сайта за формата. Не знам испански. Надявам се да се оправям на английски, но отивам при познати които от много години живеят там, така че за разрешителното ще помагат.
Съжалявам, ЕТО!

Без испански в Барселона си загубен :):) Няма английски, няма френски...даже и испанския е чужд език в Барселона, това е столицата на Каталуния, всичко е на каталунски :) Но щом има кой да помага - супер!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”