Детски билет

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Детски билет

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

d.n.mihaylov написа:
nikolaiiliew написа:Ясно защо хората искат да вадят билет и на 2/3 годишни...
Може да ти е ясно, а може и да не е! Детето ми е на три и лови с четириметров директен и има интерес към риболова!
Супер!Браво на детето.Именно за това му трябва билет а не,за да може баща му да лови с 6 въдици.
Изображение
Изображение
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Детски билет

Мнение от ro6ko_2003 »

за разлика отостаналите моите деца си спът в количката ама на язовира така че билета си важи и тека аз си лова с моиа по голямата дъщеря си лови с неиниа а мама лови с билета на малката
ясно ли ви е на всички разбирачи тук в този форум
и номера не е таткото да пусне 9 пръчки а всеки да си има право да лови
аз моя Билет си го плащам и при положение че имам право на още два безплатни защо да плащам и за жена ми
ПЪРВО ПОМИСЛЕТЕ И ТОГАВА СЕ ИЗКАЗВАЙТЕ НЕПОДГОТВЕНЕ
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Детски билет

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

ro6ko_2003 написа:за разлика отостаналите моите деца си спът в количката ама на язовира така че билета си важи и тека аз си лова с моиа по голямата дъщеря си лови с неиниа а мама лови с билета на малката
ясно ли ви е на всички разбирачи тук в този форум
и номера не е таткото да пусне 9 пръчки а всеки да си има право да лови
аз моя Билет си го плащам и при положение че имам право на още два безплатни защо да плащам и за жена ми
ПЪРВО ПОМИСЛЕТЕ И ТОГАВА СЕ ИЗКАЗВАЙТЕ НЕПОДГОТВЕНЕ
Много се палиш.Що не може да изкараш една шофьорска книжка на бебето си,за да може жена ти да кара кола с нея?За това сме на тоя хал - всеки гледа да заобикаля законите и да ебе дявола във въздуха,а после реве срещу управниците и т.н.
В България си има много хубави закони.От нас се иска да ги спазваме.
Изображение
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Детски билет

Мнение от delio-haidutin »

Вуйчо-Ваньо написа:
ro6ko_2003 написа:за разлика отостаналите моите деца си спът в количката ама на язовира така че билета си важи и тека аз си лова с моиа по голямата дъщеря си лови с неиниа а мама лови с билета на малката
ясно ли ви е на всички разбирачи тук в този форум
и номера не е таткото да пусне 9 пръчки а всеки да си има право да лови
аз моя Билет си го плащам и при положение че имам право на още два безплатни защо да плащам и за жена ми
ПЪРВО ПОМИСЛЕТЕ И ТОГАВА СЕ ИЗКАЗВАЙТЕ НЕПОДГОТВЕНЕ
Много се палиш.Що не може да изкараш една шофьорска книжка на бебето си,за да може жена ти да кара кола с нея?За това сме на тоя хал - всеки гледа да заобикаля законите и да ебе дявола във въздуха,а после реве срещу управниците и т.н.
В България си има много хубави закони.От нас се иска да ги спазваме.
НЯКОИ окрадоха МИЛИАРДИ от държавата ,други правят пари с мрежи ,а вие се чепкате дали някой е ловил с билета на детето си.!!!що за дребнавищина :?: :shock: .
да на този хал сме,защото някои се правят на мъже когато видят някой с 4 въдици ,а мрежите не ги забелязват:някои се правят на мъже като хванат някои без колан ,а друг който е минал на червено или с БЯСНА скорост незабелязват:някой си неуспял да си подаде декларация в срок и го е..ват от всякаде ,а други си окриват милиони и не ги забелязват.ЗА ТОВА СМЕ НА ТОВА ДЕРЕДЖЕ,А НЕ ЧЕ НЯКОЙ СИ ЛОВИ С 4 ВЪДИЦИ ИЛИ ИМА ИБИЛЕТ НА ДЕТЕТО СИ И ХВЪРЛЯ ОЩЕ 3 :idea: :idea:
Трябва да се въведе СЕМЕЕН билет-плащаш 2 ,ползваш 3 с валидност само на членовете на семеиството
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Детски билет

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Закона си е закон и трябва да се спазва.Това,че има тежки нарушения на законите не омаловажава леките такива.Никой не казва,че като ловиш с 4 въдици трябва да влезеш в затвора за това,но щом има нарушение,трябва да има и наказание.
Колега delio-haidutin,ще ти задам само един въпрос.Как ще реагираш на следната ситуация?
Идва у вас крадец и ти изпразва апартамента,но погледнато през призмата на твоята криво-разбрана демокрация,съдията в съда да каже:Те хората крадат милиарди,банки обират,атентати правят а човека взел 1 телевизор и някакви дреболии.Да си ги ползва със здраве.
Изображение
Изображение
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Детски билет

Мнение от nikolaiiliew »

Вуйчо-Ваньо написа:Идва у вас крадец и ти изпразва апартамента,но погледнато през призмата на твоята криво-разбрана демокрация,съдията в съда да каже:Те хората крадат милиарди,банки обират,атентати правят а човека взел 1 телевизор и някакви дреболии.Да си ги ползва със здраве.
:lol: Смешно, но доста добър пример! :wink:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Детски билет

Мнение от butnik »

На моя внук Кристиян му извадих билет като беше на две години поради тази причина
Изображение
на две години
Изображение
на 4 год.
Изображение
на 6години
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Детски билет

Мнение от Д.Граховски »

Според това което съм говорил с инспектор от ИАРА знам че имат право да пишат,дори ако не си си до въдиците.Така че ако си ловиш с 6 въдици,а детето си спи,захапваш дървото.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Детски билет

Мнение от ВАЛЬО »

ro6ko_2003 написа:може да се извади билет от момента в който си вземете акта за раждане
моита дъщерия в момента е на 5 а го извадих когато беше на 2
и не е виарно че е само с придрожител ако има безодковорни родители може и само да си ходи
и се издава в срок до навършване на 14г.
и дава правота на таткото да ползва съответно още три въдици
в момента имам втора дъщеря на 3месеца и преди откриването ще и извада и на неия
Колега няма да стане- само не може да ходи чл 23:
(5) (Нова - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Лицата под 14-годишна възраст извършват любителски риболов само с придружител, притежаващ билет за любителски риболов.
Ако ловиш с въдиците на децата а те са примерно 3месеца или 2 години и не могат да държат и обслужват полагащите им се 3 въдици и попаднеш на по знаещ проверяващ рискуваш да се случи следното:
1- отнасяш глоба 100-400
Чл. 65. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който извършва любителски риболов в нарушение на изискванията по чл. 24, ал. 1 и 2, се наказва с глоба от 100 до 400 лв.
2-освен това подлежат на конфискация въдиците които са в повече справка тълкуване на закона от Юрист на ИАРА и чл 90 ал.1 от ЗРА:
В описания от Вас случай, независимо, че вашият син ви е оставил билета си за любителски риболов, на практика само Вие сте извършвал действията, представляващи любителски риболов по смисъла на закона (а именно поставяне на разрешените уреди и средства във водата за улов на риба, изваждане на улова от водата, неговото пренасяне и превозване – т.26 от Допълнителните разпоредби от ЗРА) и в този смисъл сте имали право да извършвате риболов с не повече от 3 бр. въдици. Съгласно разпоредбата на чл. 22, ал. 2 от ЗРА, билетът за любителски риболов не може да бъде преотстъпван на трети лица, съответно не може да се преотстъпва и правото за използване на определения брой въдици, което той дава. Това означава, че с колкото и билета да разполагате в един момент, нямате право да поставяте повече от 3 въдици в работно положение във водата.

В чл. 90, ал.1 от ЗРА са изброени случаите, при които уредите, средствата и принадлежностите подлежат на отнемане. Сред тях попада и разпоредбата на чл. 65 от ЗРА, която предвижда наказание за нарушение на чл. 24, ал.1 от ЗРА, а именно за използване на повече от разрешения брой въдици за любителски риболов.
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., изм., бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
Общо взето всеки да си прави изводи,но според мен вече номерата с повече билети няма да минават,не толкова до глобите те трудно ги събират, но да ти вземат 3 скъпи въдици и макари си е кофти.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
biel
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 593
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 4:10 pm
Местоположение: гр.Попово

Re: Детски билет

Мнение от biel »

Баси мамата,повече няма да питам нищо.Апропо колежката извадили билет на детето от Разград.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”