забрана на нощен риболов на яз.Искър

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
pac_master_boy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 2:17 pm
Местоположение: София

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от pac_master_boy »

delio-haidutin написа: колега ,ще ти отговоря по друг начин ,пък ти си направи извод.
щом мрежите са разрешени в арендовани водоеми,плащаш някаква такса според условията на даден арендатор,защо трябва да се съобразяваш със един закон който не е добре обмислен.
Да, разбирам, но има по-малки водоеми, на които е по-вероятно да няма мрежи. Например "777". Без да му правя реклама (просто за него се сещам сега), имаше един период в който нощният риболов беше разрешен. До колкото си спомням беше през лятото. Но това може би си е строго индивидуално и зависи от арендатора. Разрешава, дори да има забрана със закон...
Изображение Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от delio-haidutin »

pac_master_boy написа: Но това може би си е строго индивидуално и зависи от арендатора. Разрешава, дори да има забрана със закон...
естествено че арендатора си решава .той си е вкарал парите в зарибител ,негова си е стоката ,и той решава кой ,как и с какво да я лови.сега през забраната ,никой "копче "не може да му каже защо допуска риболовци по водоемите си :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от MITKO70 »

Gosheto написа:Нищо ново не виждам в темата :roll:

Нощният риболов беше разрешен само за няколко месеца. По спомени от 01.юни до края ня септември или октомври. След изтичане на срока в тази заповед, разбира се нощния риболов си е забранен. Най-вероятно тази година пак ще е така.
Е това е истината ,така беше и точка :!: Според мен имаше полза от това,мисля ще го оценят и ще има и тази година след забраната разрешени за нощен риболов,ако не го разрешат на цяло ,както се говореше.Сопот също беше разрешен през нощта,две от трите големи риби ми бяха през нощта.Както каза един колега ,колкото повече рибарски очи има будни през нощта ,толкова повече им е притеснено на мрежарите и не съм ги видял на Сопот през това време.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от lusienn »

Точна така Митко-и аз не съм видял да се пускат мрежи през изминалата година на яз.Искър-ходя от Устието до Сухото дере-в тоя участък-са мойте познати и те гледат какво става.Никой не ми е споменал за пуснати мрежи-все едно ние сме охраната на язовира,и Иарата-може да дава парите за зарибяване на язовир Искър-Аз не съм видял такова отдавна.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от Кърцата »

А защо си мислите, че с писане по форумите нещо ще се промени?
Добре било, ама защо тоя язовир, а не оня...
Нали не си мислите, че факторите в ИАРА от които зависи, четат форумите и си водят бележки!
Онея хора дето бяха миналата година, повечето отдавна ги няма, ръководството е ново, от силните за деня и им е през к"ра, какво искаме ние!
Докато не почне да се натиска, нищо няма да се промени в тая държава.
Ся, не ме помпонтирайте веднага с "Ама аз си плащам билета и искам..." ми искайте си, кой ви пречи. И Вие не им пречите на онея...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: забрана на нощен риболов на яз.Искър

Мнение от delio-haidutin »

Кърцата написа:Докато не почне да се натиска, нищо няма да се промени в тая държава
добре бе кърца,дайте да се разпространи една подписка по всички магазинчета ,да я подпишем,да се изложат аргоментите за цялостно отпадане на забраната,и някои по-окомуши (които са ходили и знаят реда ) да я внесат където трябва.това неосъществимо ли е???
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”