НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от petrad »

Вчера си презаверих риболовния билет в рибарския магазин,взеха ми 27лв.Та да питам-нали таксата е 25лв и от магазина си взимат някакъв процент от тях,защо ми взе тогава 27?
?
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
nylon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 1:27 pm

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от nylon »

Защо не ги попита?
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от delio-haidutin »

е нали сме "пазарна икономика",то и на бира и на други продукти пише препоръчителна цена ,ама някъде си слагат допълнително надценка.не е нормално и край пътните земеделски производители да продават домати ,зеле ,краставици,салатки и др. на по-високи цени от магазини и борса(поне само за това,че нямат ддс) ,ама го правят.нали знаеш че живеем в абсурдистан. :idea: :idea: :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от ionko_terziev »

ако магазина е към някое рибарско дружество или клуб са те направили член на сдружението..по принцип трябва да ти издадат и картонче или карта за клуба но може би са го пропуснали..тези 2 лв. се явяват членската ти вноска за годината..
baikras111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:04 am

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от baikras111 »

по-скоро такса обслужване :)
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от maverini »

Два лева струва хартиения носител в случая картончето''билета''
Аватар
gotinbg
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:03 am
Местоположение: Дупница

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от gotinbg »

delio-haidutin написа:е нали сме "пазарна икономика",то и на бира и на други продукти пише препоръчителна цена ,ама някъде си слагат допълнително надценка.не е нормално и край пътните земеделски производители да продават домати ,зеле ,краставици,салатки и др. на по-високи цени от магазини и борса(поне само за това,че нямат ддс) ,ама го правят.нали знаеш че живеем в абсурдистан. :idea: :idea: :idea:
Напълно те подкрепям
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от chirusa_bg »

maverini написа:Два лева струва хартиения носител в случая картончето''билета''
Картончето не е картонче, а най-обикновена бланка на лист А4 и нищо в него не струва 2лв.
Просто хората си взимат 2лв за услугата.
Други пък не само не взимат, но и правят отстъпки, ако си извадиш билета при тях. Разни търговци, разни похвати :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от azareus »

Повечето онлайн магазин предлагат отстъпки, ако си направиш билета при тях... Тия 2 лева горница взимат....е взимат щото има кой да им ги даде! Поздрави!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от Dimy »

Дам , а аз си загубих билета и не ми издават друг ?! И карам с легализираното ми копие за Германия :-) Досега не са ме проверявали да видя реакцията на ИАРА
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от ionko_terziev »

Е как така няма да ти издадат? Срещу 2лв. ми изкараха дубликат в ИАРА-та...
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от Dimy »

Е тоя ми каза ,че не можело . Аз исках да си изкарам нов , ма вече съм бил в компютъра така ми казаха от ловното дето ми издадоха годишния . После ходих в риби и такъми и ме пратиха за дубликат на мястото дето са ми издали първия , че и те не можели да издадат дубликат .
Та ми писна и си ходя с 5 листа А4 и една камара печати на тях , още 6 месеца ми остават и ще си изкарам нов.
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от maverini »

chirusa_bg написа:
maverini написа:Два лева струва хартиения носител в случая картончето''билета''
Картончето не е картонче, а най-обикновена бланка на лист А4 и нищо в него не струва 2лв.
Просто хората си взимат 2лв за услугата.
Други пък не само не взимат, но и правят отстъпки, ако си извадиш билета при тях. Разни търговци, разни похвати :D
Така е,има търговци и търговци.Когато стартира концесията на сдружение Ручина която стопанисва яз Горни Дъбник,при заплащане на годишна такса /която е 15лв/в определен магазин ти правят отстъпка 5лв при презаверка на билета,така че нищо не ме учудва.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: НОРМАЛНО ЛИ Е ?

Мнение от bobo_33333 »

chirusa_bg написа: Картончето не е картонче, а най-обикновена бланка на лист А4 и нищо в него не струва 2лв.
Просто хората си взимат 2лв за услугата.
Други пък не само не взимат, но и правят отстъпки, ако си извадиш билета при тях. Разни търговци, разни похвати :D
Картончето ,си е картонче и е отделно от билета на ИАРА формат А4, за някакво сдружение и аз имам такова ,а за билета ми вземат 23 лв,сигурно се набутват ,като си вадят от джоба да ми доплатят :lol:
Инъче както е казал колегата-земат ,щото има кой да им даде...
Повечето онлайн магазин предлагат отстъпки, ако си направиш билета при тях... Тия 2 лева горница взимат....е взимат щото има кой да им ги даде! Поздрави!
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”