Неправилно навиване на макара

Модератор: sapuna

elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Неправилно навиване на макара

Мнение от elderonth »

Две от макарите ми не навиват правилно кордата,бях чул ,че се махали някакви шайби в шпулата или бътре на оста кечетата,някой да знае как да реша този проблем???Едната навива влакното повече отпред ,а другата отзад.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Неправилно навиване на макара

Мнение от pachosz »

Ако навива отпред повече, можеш да подложиш шайби под шпулата. Ако сложиш много дебела шайба, може да избяга пластинката за алармата на аванса. Аз съм го правил преди време това, има ефект, ама не е поразяващ. Ако шпулата е отдолу с каналчета, където влиза един щифт, тогава не знам кво може да се подлага, май нищо. На такава шпула с каналчета помня бях правил по-дълбоки каналчетата, щото навиваше по-назад влакното, ама и тогава ефекта не беше кой-знае какъв.
А вътре в шпулата дето са кечетата, няма кво да пипаш, това е аванса, да не останеш без аванс :rolleyes: Там само съм смазвал кечетата с тефлонова смазка, достатъчно е. Иначе може да се тунингова с други кечета и шайби, но то е за работата на аванса, няма връзка с въпроса ти.
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Неправилно навиване на макара

Мнение от elderonth »

Говорим за слагане или отнемане на шаиби на самата ос ,под шпулата нали???
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Неправилно навиване на макара

Мнение от dodo16 »

Колега, правилно и неправилно са относителни понятия. Най-добре пусни снимки за да се види как точно навива. Различните макари и модели навиват по различен начин. Всяко вмешателство може да доведе до нежелани последствия - бради ,самоволно изнизване на влакното и др.
teodor_xristov_80
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 11:03 am

Re: Неправилно навиване на макара

Мнение от teodor_xristov_80 »

КОЛЕГА ВИЖ ТАЗИ ТЕМА http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.p ... D%CE%D2%CE

И когато си разрешиш проблема пиши как си го направил
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”