Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Vlado_852
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 655
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 4:18 pm
Местоположение: Владо - гр. Русе

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vlado_852 »

qcarp написа:
Vlado_852 написа:Е, не е като тестовете на Sestrata, но и твоя е добър. Колега дай повече инфо за такъма...

Aз не се съревновавам със никой ! Просто съм дал мнение за конкретна въдица. Каква информация повече да дам например ? :shock:
Колега ако съм те засегнал извинявай. Няма нужда от удивителни знаци. А като повече инфо, може да погледнеш заглавието на темата а можеше и за влакното нещо да беше написал, за другите примамки които си ползвал. Ей такова например.
swifer
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 11:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от swifer »

Колеги преди два дни си купих shimano catana 2.70m с акция3-15g. Ако може някои да сподели мнение за тази въдица ще му бъда благодарен.
Взех си я за лек спининг,малки блесни #1и # 2 и воблерчета,предимно за кефал и костур.
Макара пак shimano exage 2500FB.


благодаря предварително. :) :)
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от qcarp »

Vlado_852 написа:
qcarp написа:
Vlado_852 написа:Е, не е като тестовете на Sestrata, но и твоя е добър. Колега дай повече инфо за такъма...

Aз не се съревновавам със никой ! Просто съм дал мнение за конкретна въдица. Каква информация повече да дам например ? :shock:
Колега ако съм те засегнал извинявай. Няма нужда от удивителни знаци. А като повече инфо, може да погледнеш заглавието на темата а можеше и за влакното нещо да беше написал, за другите примамки които си ползвал. Ей такова например.
Дума да не става. Просто се учудих каква информация повече да дам като със брейда който ползвах не може да се определи точната дистанция на измятането. :wink:

Брейда е Пауър Про менте :)


пп: Въдицата струва 110лв , а макарата 130лв.
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от nikozia »

Та ще представя ето тази въдица- Mitchel ELITE Spin 1,83 2-8gr
Води се лайт, цената е около 100лв. но в момента може да се намери и на промоция за 70 :)
Изображение
Акцията поне според мен горе доло е в горе посочения диапазон, с леки отклонения. Тесъвах я с блесни от мепс аглиа 00 до пантер мартин 9гр.
Играта (въртенето) на мепса се усеща, но само срещу течение. С блесните от 1ви до 6 номер няма проблеми и по течението. За по големите също се справя, но при водене леко се затормозява с 9 грамовата, по- тежко не посмях да пробвам. Иначе клен 35 см. си го вади без проблеми, естествено с малко аванс и търпение. Окомплектовал съм я с Риоби инсайдер 1000,получи се много приятен и уравновесен комплект.
Изображение
Поне според мен мичела е много добър избор, но нека някой който разбира повече да се изкаже.
И не ме сравнявайте с други представяния, просто изказвам мнение за дадената въдица...
Спининг Клуб " АБИЧИ "
swifer
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 11:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от swifer »

колеги може ли да ми дадете съвет за въдица?
St. Croix Avid или shimano за тези пари?Ходя предимно по реки като р.Искър,Струма и др.
И каква дължина? :?: :?:
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sandista »

swifer написа:колеги може ли да ми дадете съвет за въдица?
St. Croix Avid или shimano за тези пари?Ходя предимно по реки като р.Искър,Струма и др.
И каква дължина? :?: :?:
Има само една въдица за теб :) Avid - AVS76MLXF2 Уникална ! Точно за реки като Искър и Струма е :)
swifer
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 11:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от swifer »

колега мерси за съвета,от днес съм горд собственик на тази въдица дано имам слука с нея. :) :smt041 :smt041
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

Преди две седмици се загледах в новата въдица на Шамана и се оказа, че е от вноса на магазин "Синия Дунав" с търговската марка на Сунай - SUNYMAX. Пораздрусах я, видя ми се интересна и взех за проба една триметровка.
Изображение
Първи впечатления - коркова дръжка с подвижен макародържач, 8 бр водачи и приличен карбон в непретенциозен черен калъф от изкуствена материя за около 70 лв.
Изображение
Претеглих я на електронна везна и даде 215 гр, което за 3 метрова дунавска въдица от този ценови клас е много прилично тегло, още повече съчетано с обявения "расперски" тест 15-40 гр
Изображение
В сглобен вид
Изображение
С окачен 28 гр спинър
Изображение
При водене и замятане се огъва горната четвърт, което определя строя на въдицата като бърз. Относително мекият връх и стегнатата основа позволяват замятане с лекота на широк диапазон от примамки.
Изображение
Долният праг на чувствителност е около 5 гр, а в горната граница тестът по примамките отговаря на обявените 40 гр. Изхвърля добре в диапазона 21-28 гр, което е достатъчно за покриване на дистанции от порядъка на 70 м.
И разбира се най важното, никакви проблеми с воденето на средностатистически риби от порядъка на 2 кг
Изображение
Останах с приятно чувство от тази семпла въдица. Като единствен минус мога да определя лекото разместване халките на макародържача след известно време, но това се компенсира с възможността да се коригира дължината на дръжката.
ervcho
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 8:37 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ervcho »

Здравейте колеги !
Ако случайно не сте за риба през летния сезон да ми кажете мнение за спиннинг въдица 2,7м , акция 10-50гр, цената е около 100лв.Alcedo Pride Spin. За Дунава и големи реки искам да я ползвам? Този тест дали може да постижим за въдица от този ценови клас(10-50)? Иначе е стройна и лека пръчката.
Мерси предварително за съветите и наслука!
cache
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 2:04 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от cache »

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... 373...това комплектче е на достъпна цена,интересно ми е как е от към качество?Проблема е,че беше останало само 1.80 акция 5-15 ,купих го и сега ми е интерсно какво ли ще стане ако хвана 3кг щука без да искам или сом 10 кила :)?Наистина ми е интересно ,защото смятам да си вартя и по язовири без притеснение.
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Raven »

Интересно не е станало въпрос за Colmic Diamond (от 65 до 95лв.) и Colmic Master Spin (от 55 до 79лв.)

Аз лично съм хвърлол око на Colmic Diamond 2,70м. 10-30 гр. за 80 левчета.
Аватар
Светльо-toxin34
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 849
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:12 am
Местоположение: Светльо Радославов гр.София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Светльо-toxin34 »

Съвсем наскоро се сдобих със:Okuma big Bull spin.2.40,акция 8-25гр,8 водача като най-горния е с малък диаметър.Макаричката за нея е:"Teben"wef100.
Тествах я с блесни на Мепс-1,2и 3-ки.Върхът е тип жило,от плътен материал,различно оцвете от останалата част на въдицата.
Моля ако някои колега е ловил с такава да сподели наблюденията си.
Бракониерииии,оставете рибата да се размножавааа
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от баш_майстора »

екстра си е диамантчето
имам го от около година по препоръка на един никополски професионал :wink:
даже и рипки хваща :lol:
Изображение
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от fn1p »

Marco Polo© написа:Снощи си заприходих един такъв Дайъмънд, за състезанията на Дунав този уикенд. На "тръскане" пръчката е "бърза", с върхова акция, дава вид на читава щукарка. Ще се опитам да дам някаква информация.
Да не си забравиш да пишеш отзиви,как се държи на бойното поле.
Изображение Изображение
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stancom »

fn1p написа:
Marco Polo© написа:Снощи си заприходих един такъв Дайъмънд, за състезанията на Дунав този уикенд. На "тръскане" пръчката е "бърза", с върхова акция, дава вид на читава щукарка. Ще се опитам да дам някаква информация.
Да не си забравиш да пишеш отзиви,как се държи на бойното поле.
И с големи риби.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”