Дата и час: Чет Окт 30, 2014 5:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1354 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 91  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Плетено влакно - Брейд
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 6:36 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Галерия: 2 снимки

Re: Плетено влакно - Брейд
от sestrata » Нед Окт 24, 2010 10:52 pm

Послушай приятеля си. Дайва от Сол нагоре. Шимано - от Страдик нагоре. Колкото по-нагоре, толкова по-малко възли и бради. Другият начин е да забравиш за въртящите блесни.

Та въпроса ми е, какво влакно да се исползва за малки въртящи блесни до 2-ри номер с препоръчваната макара RYOBI ZAUBER?

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 7:06 pm 
ще става разбирач
ще става разбирач

Галерия: 1 снимки

vladi gtv написа:
ЧетЪ,четЪ и стигам до извода, че е по-добре да си използвам "добия стар монофил" на познати водоеми и да не се занимавам с "бради, усуквания, възли" и други неща по брейда, а него да използвам в краен случай,/супер закачки, тролинг/ и други от сорта.

за мен и двата имат приложение- аз лично не ползвам по слаби конци от 30лб, като на въдиците за вертикален джиг и дълбoк риболов където ми трябва здравина 50-80-100лб /20-30% от риболова ми/ползвам плетено - /моновила с тази здравина е много дебел/. отпред връзвам няколко метра монофил за лидер. плетено напоследък ползвам това на Даива/сравнително приемливо като цена/такова съм ползвал само 2 сезона и засега сам доволен от него а за лидер ползвам лидера на Пенн. на въдиците за риболов с 40-30 лб здравина ползвам монофил /70-80% от начина ми на риболов/ с едно исключение - на тази за сърфкастинг съм сложил бреид 30лб - мисля че това ми дава около 20м повече дистанция при хвърлиане. са съжаление бреида има един проблем за които производителите на бреид избягват да пишат - пробваите да свържете еднакви по здравина /а не еднаква дебелина/ кечествени монофил и бреид и тестваите връзката - винаги се къса бреида :shock: :shock:

Последна промяна xoxo на Нед Окт 31, 2010 7:52 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 7:38 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Точно така и двете имат приложение и не трябва да се робува, че за спининг задължително се използва плетеняк.Аз използвам моно G-line Topcaster Fluo I -0.18мм. за лайт спининг и досега нямам проблеми.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 8:19 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

vladi gtv написа:
...Та въпроса ми е, какво влакно да се исползва за малки въртящи блесни до 2-ри номер с препоръчваната макара RYOBI ZAUBER?

Влакно или брейд ? Друг е въпроса по коя номерация на коя фирма визираш блесни №2 ? Не друго ами при Мепс №2 е едно , при Пантер Мартин съвсем различно и пр. Аз лично на упоменатата макара съм работил с упоменатите блесни с ПП , Спайдър , Стерн , ИГК некфи на Беркли и пр. с "реални" размери а не упоменати около 0.21 - 0.25мм . Демек с размер колкото на твоето 0.18мм моно :wink:

xoxo написа:
...пробваите да свържете еднакви по здравина /а не еднаква дебелина/ кечествени монофил и бреид и тестваите връзката - винаги се къса бреида :shock: :shock:

За какво да го пишат при положение че като са с еднаква дебелина брейда при реални 0.20мм е с издръжливост колкото 0.50мм / 0.60мм в монофилният му еквивалент ?!?

vladi gtv написа:
Точно така и двете имат приложение и не трябва да се робува, че за спининг задължително се използва плетеняк...

Ае ся кажи къде точно прочете това за задължителното :?: Ей , аман бе !!! Баш от такива се недоразбрали , се недокласирали се за нещо образи все по-рядко споделям опит с нещо си :idea:

Спининг клуб "Стари видри"

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 10:38 am 
Аватар
рибар фанатик
рибар фанатик

Галерия: 10 снимки

За хард тролинг сигурно спокойно може да се ползва Power Pro Downrigger Cable 200lb? :roll:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 12:34 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Колко хард ?
Примерно да закачиш от другият край на линията , след лодчето , шлеп пълен с не акцизен петрол и да го прекараш от Видин до Железни врата ли ?

Павел Иванов

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 12:55 pm 
Аватар
рибар фанатик
рибар фанатик

Галерия: 10 снимки

:lol: :lol:

Хард като за сомове 100+ или излизане от закачки без късане.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 3:53 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Ае ся кажи къде точно прочете това за задължителното

Така, не винаги трябва нещо да се напише конкретно за да се разбере.Като седне човек и прочете всичко изписано за спининга в форума ще остане с твърдото убеждение, че за спининг тябва да се използва плетеняк./нарочно не пиша задължително/

А, по темата за брадите, възлите и просукванията на тънките брейдове с евтини макари които ти късат нервите и развалят риболова е написано ето тук:

sandista написа:
Павката е прав и преди година мнооого писа да не се ползват японски плетеняци под размер 1 за блесни !
Адаша е прав, ама не за това, а за съвсем друго.
"Другото" е, че за усукването са виновни не толкова влакната, вирбелите и блесните, а МАКАРАТА.

За съжаление, удоволствието да ловиш с тънък брейд и блеснета без вирбел дори, да си туичиш на воля ситни воблерчета без никакви бради, възли и прочее нервообразуващи събития, струва... няколкостотин зелени.

ПРИМЕР:
Въпреки добрите макарета с които разполагах преди време, брейдовете под 10 лб периодично правеха бради дори с воблери и то правопропорционално на качеството и мекотата им. Така набедих за лошo 8 лб на YGK PE Compact и гo метнах в килера.
След като постепенно намалих дължината и теглото на ползваните пръчки и след много умуване, в един момент реших да се оборудвам с лека макарка. Успях някак да се преборя с чудовищната цена "ганц ной", доставих си я от "страната на изгряващото слънце" и навих въпросният набеден 8 лб YGK. От този момент до сега улових доста риби с него без нито една брада или пресукване и без да слагам вирбел. ФАКТ.

п.п. Не става само с вирбел. Иска си и такъм. Иначе съм ползвал от най-малките размери на тези колмици и ми харесват.***http://www.starividri.org***
sestrata
Модератор

И сега питам как макарата хем трябва да е от няколко стотин зелени и MADE IN JAPAN, пък може и от сто бългаски и пак всичко ще ни е наред с тънките брейдове,ЕТО ТОВА НЕ РАЗБРАХ.
Относно класацията, тя е на друго място, тук е само хоби.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 7:12 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

vladi gtv написа:
Точно така и двете имат приложение и не трябва да се робува, че за спининг задължително се използва плетеняк.Аз използвам моно G-line Topcaster Fluo I -0.18мм. за лайт спининг и досега нямам проблеми.

Мисля, че става дума за различни неща. В цитирания по-горе текст коментирам влакна с реален диаметър ПОД 0.16 мм, а тук се споменават 0.18 мм /които вероятно са 0.20/ и точно тях визира Павел Иванов. Ако си навиеш качествено плетено влакно с реален диаметър 0.20 мм до 2 мм под ръба на шпулата, вероятността да получиш оплитания с такова влакно е минимална, освен ако ползваш леки примамки /1-2 гр/ или такива с малко съпротивление. Риболов с такова влакно обаче не може да се нарече "лайт спининг".
Лайт спининга е изкуство, което изисква тънко влакно и подходящи за него въдица и макара, за да могат да се презентират леки примамки. :idea:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 8:31 pm 
Аватар
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 62 снимки

Павка ( сестрата) , ти преди време май правеше тестове на влакната ? Да си тествал издържливостта на wx8 ?
Днес ми остана малко време и ме заведоха на място с арни щуки. Разбира се , вчера са ги разбили ( Дунава беше спаднал доста). Врътнах едно хубаво капо за 1-2 часа :)
Та , хвана ме яд и си викам да се набутам в дълбокото с много кореняци. Все някоя зъбатка се е скрила. Два пъти закачих и двата пъти 20лб ИГК Г-соул WX8 се скъса със сравнително лесен напън. Уникално влакно , направо ми е любимото , ама все си мисля ,че не си отговаря на издържливостта ?
Току що си получих 2 ролки 15 и 20лб Пауър Про и ще ги съпоставя с 16 и 20 лб wx8 :)

душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани."
Напълни душата , не торбата ! Catch & Release !
Не спори с твърдоглавите- http://vbox7.com/play:a0bf6d7c

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 8:47 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Ще се опитам още веднъж да си задам въпроса:
На станица 2-ра колегата franky пише че има пробем с Climax Spin-Line - Braided 0,12 и негов приятел е имал същия и го е решил с макара DAYWA.Вие също му препоръчвате: [color=#008000]от sestrata » Нед Окт 24, 2010 10:52 pm

Послушай приятеля си. Дайва от Сол нагоре. Шимано - от Страдик нагоре. Колкото по-нагоре, толкова по-малко възли и бради. Другият начин е да забравиш за въртящите блесни.***http://www.starividri.org***
sestrata
Модератор
Така, той решава да си купи RYOBI и се оказва,че това е / Много добро решение /

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 8:53 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Толкова ли е добра РИОБИТО да се сравнява с горепосочените макари или може да пробва да си реши проблема с монофил за малките въртележки.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 8:59 pm 
Аватар
Модератор
Модератор

Пич , кефиш от секъде :smt044 :smt044 :smt044 Тва талавизор да беше ... Темата не е за макари . Та тъй . Упоменатото от теб 0.12мм е с реален размер мало више над 0.20мм . Ако наистина искаш да си правиш кефа , ловиш заради удоволствието да речем си взимаш упоменатите макари . Риоби Заубер е едно много добро решение за парите си . Сравнен с разпространеният тук мачов Страдик дори го превъзхожда при риболова с изкуствени примамки и брейд . Има по-широка шпула но съобразена с оста а не как при Кормораните . Има сравнително добре лагерована ролка на бигела . Има айрбал за по-добър баланс при обиране на линията . Съответно никакъв проблем с упоменатото брейдче със съответните размери :idea: Друг е въпроса ако наистина имаш желание да ловиш с брейд с реален диаметър 0.12мм ако нещо не ти е изяснено още от га те питах дали ловиш с основна линия 0.12мм монофил ? Друг е въпроса че повече от явно не си разбрал насоката и значението на тая тема . Ся серьозно - сам виждаш че са те разбрали и ти е отговорено неколкократно на питанията ако и да нямат много общо със самата тема като цяло . Сигурен съм че си умно момче и ще продължиш участието си в нея с питания и мнения отнасящи се единствено по нея :D

Павел Иванов

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 9:48 pm 
Аватар
ще става разбирач
ще става разбирач

Павел Иванов написа:
още от га те питах дали ловиш с основна линия 0.12мм монофил ?

Много интересен въпрос и моля за отговор всички колеги. Аз съм го правил, но по всеобщо мнение съм изчанчен, та не се брои :lol:

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 9:56 pm 
ще става разбирач
ще става разбирач

колеги понеже темата е за бреид бихте ли дали пример за наи добрите и изпробвани начини са връзване на бреид към монофил лидер и бреид към вирбел примерно. аз съм пробвал и тествал различни начини и наи добър резултат по здравина имам с едно връзване /по скоро е оплитане на бреид - малко е сложно но добро за мен/
ПП към опаковката на Варивас имаше книжка с възли ама последно съм го ползвал преди 2-3 год и не си спомням какво препоръчваха

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1354 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 91  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа