Дата и час: Чет Апр 24, 2014 8:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде да отидем до Пловдив?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2009 7:16 pm 
Аватар
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Викам си на акъла, да дам и аз малко инфо за региона от моите скромни излети. За изминалите 7 дена направих два излета на Марица в региона на Поповоца. Като се мине разклона за Чешнегирово, 5-6 км по нататъка има мост и багери от дясната страна на пътя, свива се наляво "преди моста", кара се по черен път 500 м. /хубав/, който е успореден на асвалтовия и се излиза на въженият мост. Има едни големи тополи, реката е плитка в този участък 60-100 см., а отлявата страна има някакъв мръсен канал или нещо такова. Кефалът взимаше много добре на царевица от консерва или млечна на изтичане "няма празно", това беше петъка на дата 14.08, а месните лаховци 10-15 човека с кочан в ръка си направиха по 5-7 кила /кефал и алай 3-4 бр./. Тънкият момент е в това, че мъсният канал течеше и влачеше някакви боклуци. Та след този излет си викам на акъла, при първият свободен ден пак съм там, ама за АЛАЙ. И този ден бе понеделник 17.08, захранвах с 3 кг. захранка "мондеал, трапер и промикс", 400 гр. бял, трохи от 2 хляба, царевица от консерва и сварено жито един пакет. Алайте определено се събраха, виждаха се парчета по 500-600 гр. как се белкат под носа ми, а на фидера белият си седеше необезпокояван. Нервите ми издържаха точно 1 час с фидер, и айде пак на плувка 1,5 гр., повод 0.12, кука №14 и бял за стръв. Така 5 часа редувах царевица, жито, кускус, бял и торен. Само едно алайче 500 гр. на царевица се хвана. Кефала рядко взимаше на царевца, като извадя един два и требваше да мръдна някъде. Мръсният канал не течеше и водата бе по-бистра, а боклуците дето мязат на сополи ги нямаше. Общо оставих във водата 15 куки kamasan и owner, един кеп и 3 плувки. В събота ще ходя пак, ама по близко до моста.
Положението на Пясъка според съседите ми които са вече 4 дена там е 3 шарана по 1,5 - 2 кг. Хранят и нанасят на по 200 м. със суха и накисната царевица, и монтажи на косъм.
Те това е.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 8:47 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Галерия: 2 снимки

Някой посити ли го този прословут язовир между с.Труд и с. Крислово то там гледам че са 3-4 един след друг,аиди кажете нещо какво да очакваме там :wink: тук таме се чува по-нещо но нищо конкретно.Мен ме интерисува този дето е 10 лева големия. :wink:

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 9:07 pm 
новобранец
новобранец

Някой знае ли каде е това "Овчарица",плащало се 30лв. но имало много риба??? В друга тема го прочетох...

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2009 4:29 pm 
Аватар
dreamer

Галерия: 58 снимки

Кузмич написа:
SONY написа:
Това са едни рибарници,точно след клетките ако не се лъжа.Продължава се право успоредно на канала и се стига до тях.Собственика и на двата водоема е един и същ.Има същата риба,каквато и в клетките.А още по надоло,има и един друг на който се плаща по 3 лв. на човек,също има шаран,щука и каракуда.Гьолчето е доста обрасло,но се образуват тук таме хубави места.Каракудата за жалост е доста дребна.

точно това е. Те са няколко водоема един след друг. Първият е с такса 10 лв и взимаш почти всичко каквото хванеш имаше залепена бележка с условията на фурогона ,където св плаща нещо беше "каракудата +шарана+1 щука+1 амур нещо такова. Вторият е на същия чорбаджия но там имало маики и не дават да се лови.
Ние влезнахме от към село Крислово и излезнахме от към с. Труд. От Труд е по-хубав пътя ,последната спирка на маршрутка 5 в селото там завиваш на дясно и накрая на селото тръгваш успоредно на канала и си право на водоема. Абе има фурогони питаи там ,а и цъкни на Google Earth виждат се мн добре. http://picbg.net/u/36899/30177/341994.jpg еи тея в дясно от селото. Дано да съм помогнал с хаотичните си писания.
Утре коментар за изравнителите на Отец Паисиево , че ми се приспа.

Chestarfield ето инфо за това на село Труд. Аз бях за около 30 мин там и без захранване на около 10 метра от брега на около 1м дълбочина изкарах 7 не лоши каракуди. Колегата до мен бе изкарал 2 шарана съответно по 4 и 6 килограма. Ако те интересува нещо конкретно питаи.
Alapostolov Овчарица е до Раднево това е водоема от ,които се взима вода за охлаждане на турбините на ТЕЦ Марица Изток 2. Наистина има много риба даже съм виждал японски шаран-бял на червени петна. Мисля ,че Нончо Воденичаров лека му пръст беше арендатора сега маи го стопанисва синът му. Слушал съм ,че които хване японски и го пусне след това му давали 50 кинта. С разпъване давало наи-много ,но не е разрешено да се ползват лодки. Това знам за Овчарица от приятели и познати.http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://farm2.static.flickr.com/1094/1078812869_c13ee3333d_o.jpg&imgrefurl=http://www.singaporedailyphoto.com/index.php/2007/08/&usg=__l0KokLu9Mn0U99wyEZA7_h2gsRc=&h=614&w=922&sz=211&hl=bg&start=103&um=1&tbnid=erUhMpCp5Mwu4M:&tbnh=98&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Djapan%2Bcarp%2Bfish%26ndsp%3D21%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26sa%3DN%26start%3D84%26um%3D1

Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."

Аз по принцип съм музикален помияр...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 12:16 am 
Аватар
dreamer

хора на гугъл мапс видях 3 язовира намиращи се над този до с.Бодрово преди с.Светлина някои има ли инфо за тях. Голямата дилема е къде в събота 29.08. единия варант е с.Труд 10-те лева или да ида да видя родителите си на село (Драгойново) и от там на Езерово евентуално на Бодрово. Или на селската река за уклеики и каракуда. Я те станаха бая варианти. :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2009 9:27 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Кузмич написа:
Кузмич написа:
SONY написа:
Това са едни рибарници,точно след клетките ако не се лъжа.Продължава се право успоредно на канала и се стига до тях.Собственика и на двата водоема е един и същ.Има същата риба,каквато и в клетките.А още по надоло,има и един друг на който се плаща по 3 лв. на човек,също има шаран,щука и каракуда.Гьолчето е доста обрасло,но се образуват тук таме хубави места.Каракудата за жалост е доста дребна.

точно това е. Те са няколко водоема един след друг. Първият е с такса 10 лв и взимаш почти всичко каквото хванеш имаше залепена бележка с условията на фурогона ,където св плаща нещо беше "каракудата +шарана+1 щука+1 амур нещо такова. Вторият е на същия чорбаджия но там имало маики и не дават да се лови.
Ние влезнахме от към село Крислово и излезнахме от към с. Труд. От Труд е по-хубав пътя ,последната спирка на маршрутка 5 в селото там завиваш на дясно и накрая на селото тръгваш успоредно на канала и си право на водоема. Абе има фурогони питаи там ,а и цъкни на Google Earth виждат се мн добре. http://picbg.net/u/36899/30177/341994.jpg еи тея в дясно от селото. Дано да съм помогнал с хаотичните си писания.
Утре коментар за изравнителите на Отец Паисиево , че ми се приспа.

Chestarfield ето инфо за това на село Труд. Аз бях за около 30 мин там и без захранване на около 10 метра от брега на около 1м дълбочина изкарах 7 не лоши каракуди. Колегата до мен бе изкарал 2 шарана съответно по 4 и 6 килограма. Ако те интересува нещо конкретно питаи.
Alapostolov Овчарица е до Раднево това е водоема от ,които се взима вода за охлаждане на турбините на ТЕЦ Марица Изток 2. Наистина има много риба даже съм виждал японски шаран-бял на червени петна. Мисля ,че Нончо Воденичаров лека му пръст беше арендатора сега маи го стопанисва синът му. Слушал съм ,че които хване японски и го пусне след това му давали 50 кинта. С разпъване давало наи-много ,но не е разрешено да се ползват лодки. Това знам за Овчарица от приятели и познати.http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://farm2.static.flickr.com/1094/1078812869_c13ee3333d_o.jpg&imgrefurl=http://www.singaporedailyphoto.com/index.php/2007/08/&usg=__l0KokLu9Mn0U99wyEZA7_h2gsRc=&h=614&w=922&sz=211&hl=bg&start=103&um=1&tbnid=erUhMpCp5Mwu4M:&tbnh=98&tbnw=147&prev=/images%3Fq%3Djapan%2Bcarp%2Bfish%26ndsp%3D21%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26sa%3DN%26start%3D84%26um%3D1

Питам???тези шарани на дъно ли излезнаха?дават ли да се храни с лодка, има ли лимит на пръчките, 10 кинта и каквото си хваниш ли е,каква друго риба има в водоема, на перо или на дъно е по-одачно да се хваща.дълбоко ли е или е плиткач. :shock: :lol: друго като се сетя? :wink:

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2009 11:20 pm 
Аватар
dreamer

Здравеите днес бях там (Труд) една кофа каракуда :oops: ама тва е друга тема , ааа щях да забравя на перото и на бял изкарах около 10-ина шаранчета около 200 грама ама само се целувахме с тях те за друго не стават :roll: . Отговарям :!: :!: :!: на дъно разтягат ходеики дотам :shock: ,за лодки не знам ,няма лимит за пръчки 10лв= най-големия уловн шаран+ 1 щука+каракуда5кг+костур. Пазача сутринта каза цитирам "тука идваха състезателите от ХОБИ ТВ и влизаха до средата за да могат да хвърлят до шавара". Има адски много трева отвратително е. Като застанеш до фурогона където се плаща с гръб към него от ляво има едни върби там е сянка и пазач беше хвърлил две на леко и дремеше. От същото място поглеждаики от другата страна на гиола има една дребна слива аз бях там ,"състезателите" също там са вадели рибата газеики до гърди. От съседи чух ,че са ходили и единия влиза и разтяга 5-6 дънни до шавара и захранват с една кофа царевица и почват да жънат. Аз хвърлях на 70-80 см над 1-ия м дълбочина ваглера лягаше. Каракудата на бял и перо ,мача и фидера на царевица+стериопорено топче и както ги хвърля така си ги и изкарам непокътнати. Има каракуда ,шаран ,щука и костур. Дано да съм бил полезен ,ако ходиш сподели.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Нед Авг 30, 2009 11:10 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 0 снимки

Вчера посетих язовира на Отец Паисиево.Току-що са го разрешили.Малко е паднало нивото,но пък откъм риба е перфектен-само шаран и амур.От 10.30ч до 17ч само с една дънна на пружина-18 шарковци между 1 и 2,6кг.Явно този ден не е бил добър за едрата риба,пък и аз пристигнах късно.Кълвеше като чаушан.До амур не стигнах,щото шарана набързо ми хапваше царевичката.Таксата е 5лв,шарана 5лв.Там някъде е и амура.Хвърля се на 0,5-2м от стената.Повечето шаран е дивак-много борбен и разбира се вкусен.Засега хора няма,навярно защото не знаят.Наслука.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2009 10:27 pm 
новобранец
новобранец

А колега,къде по точно се намира Отец Паисиево???

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 6:58 pm 
Аватар
учете се от него
учете се от него

Ето го и на картата :
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=804e ... 0690&tip=1

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 8:49 pm 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Кузмич написа:
Здравеите днес бях там (Труд) една кофа каракуда :oops: ама тва е друга тема , ааа щях да забравя на перото и на бял изкарах около 10-ина шаранчета около 200 грама ама само се целувахме с тях те за друго не стават :roll: . Отговарям :!: :!: :!: на дъно разтягат ходеики дотам :shock: ,за лодки не знам ,няма лимит за пръчки 10лв= най-големия уловн шаран+ 1 щука+каракуда5кг+костур. Пазача сутринта каза цитирам "тука идваха състезателите от ХОБИ ТВ и влизаха до средата за да могат да хвърлят до шавара". Има адски много трева отвратително е. Като застанеш до фурогона където се плаща с гръб към него от ляво има едни върби там е сянка и пазач беше хвърлил две на леко и дремеше. От същото място поглеждаики от другата страна на гиола има една дребна слива аз бях там ,"състезателите" също там са вадели рибата газеики до гърди. От съседи чух ,че са ходили и единия влиза и разтяга 5-6 дънни до шавара и захранват с една кофа царевица и почват да жънат. Аз хвърлях на 70-80 см над 1-ия м дълбочина ваглера лягаше. Каракудата на бял и перо ,мача и фидера на царевица+стериопорено топче и както ги хвърля така си ги и изкарам непокътнати. Има каракуда ,шаран ,щука и костур. Дано да съм бил полезен ,ако ходиш сподели.

Ето това е изчерпателна информация :wink: много благодаря колега.След седми септември излизам в отпуска можи и да намина на там/...

Върнете се в началото

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 11:49 am 
Аватар
новобранец
новобранец

Колеги кажете къде около Пловдив мога да отида на гьолче което не е под аренда и да хвана тук таме нещо! Сигурно е много сложен въпрос, много хора ще се почешат по главата с мъката да се сетят аджаба има ли - няма ли, ама все пак не може да няма поне едно такова че вече е някакъв кошмар! :|

Мискин!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 5:37 pm 
новобранец
новобранец

SIO написа:
Колеги кажете къде около Пловдив мога да отида на гьолче което не е под аренда и да хвана тук таме нещо! Сигурно е много сложен въпрос, много хора ще се почешат по главата с мъката да се сетят аджаба има ли - няма ли, ама все пак не може да няма поне едно такова че вече е някакъв кошмар! :|

моминско

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2009 6:55 pm 
Аватар
учете се от него
учете се от него

SIO написа:

Има някоя друга баластриера кат Ръжево Конаре,Оризари и Песнопой,ма не е гаранция никде,че ше фанеш или,че ше случиш на ден.Другия вариянт е праиш си мренския такъм и беж на Марица,в момента мряната дава добре почти навсякъде.Кат язовир - Пясъчник е най-близо,ама не са много добри отзивите в момента от там.Моминко,къде ти е казал колегата,излизаше пролетта по някой друг кефал.Всичко друго е или арендовано или по-далеч.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 3:17 pm 
Аватар
новобранец
новобранец

По-далекото ще го пожаля ама това да хода на язовир дет е под аренда не мога да го прежаля лично на мен ми убива всякаква тръпка... Такаче кажи колега къде да щъкам че малко остана от почивката. :roll:

Мискин!

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа