Спининг

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Спининг

Мнение от StaAnt »

Александър Филянов написа:Колеги здравейте. Тъй като и аз съм доста нов в риболова и се интересувам от щука и спинингови въдици моля за помощ. Въдици много и различно но не мога да се спра на нищо след като нищо не разбирам :) и най- неясното ми нещо е "акция 10-40,15-30" и така нататък. Благодаря.
http://www.nariba.com/forum/viewforum.php?f=119
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг

Мнение от Vid »

Александър Филянов написа: и най- неясното ми нещо е "акция 10-40,15-30" и така нататък. Благодаря.
Това е най лесното нещо. Акцията или теста на пръчката показва с какъв диапазон от тегло на примамки работи... Пише го на бланката.. Погледни теглото на примамките де имаш.. и оттам и пръчката, златната среда е по средата или малко под средата....
Да не споменавам евтините китайки, къде теста е надценен, т.е. по висок от написаното на бланката, но при все, китайците са умни глави, това е по добре отколкото подценен, т.е. да мъчиш въдица с нисък тест да ти хвърля по тежки примамки...

Освен това, имай в предвид, че въдиците имат и други не маловажни характеристики с които всеки трябва да се съобразява, в зависимост от.... много неща...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”