Въпрос??

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
давид
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 2:42 pm

Въпрос??

Мнение от давид »

Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми покаже нещо като таблица или в прав текст кои корди за кои риби се използват, а и искам да питам каква прът за макара да използвам ако искам с тая макара да ловя на леко тоест колко пръстени трябва да има и колко да е дълга?? :D
Съжалявам ако тази тема я има два пъти, но нещо май ми се бъгна тела от който я пиша.
Последно промяна от давид на Пон Юли 06, 2015 11:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос??

Мнение от rado25 »

Уау, ще следя темата с интерес, че и на мен силно ме интересуват отговорите на тези въпроси :oops:
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Въпрос??

Мнение от Димитър Чаушев »

:lol: Великан си колега ! И аз като тебе съм си задавал тоя въпрос и отговор няма :smt102
Ще следя с интерес темата !
давид
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 2:42 pm

Re: Въпрос??

Мнение от давид »

Не знам дали се базикате, но аз искам да разбера отговора, все пак никой не се родил научен.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Въпрос??

Мнение от Димитър Чаушев »

Така е , тука си много прав .
Малко се задяваме с тебе но ....... не се сърди но нищо не разбрах от питането ти !
давид
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 2:42 pm

Re: Въпрос??

Мнение от давид »

Така кажи значи аз както се вижда хич не съм вещ в риболова и искам да разбера номерацията на кордата защото не я разбирам. Второ искам да направя една от макарите си на плувка тъй както обикновен прът, но за целта мисля че трябва по специакен прът можеби по-дълъг или с повече пръстени незнам и затова питам.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Въпрос??

Мнение от Димитър Чаушев »

0,6 примерно е за слънчевки , 0,10 примерно за уклей и така според големината на рибата расте и диаметъра на влакното , примерно за шаран от 0,28 нагоре . Аз съм шаранджия и плувкаджийството не го разбирам ама 4- 5 метра пръчка ще ти трябва !
Успех .
давид
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 2:42 pm

Re: Въпрос??

Мнение от давид »

Благодаря много и ако някой има какво да добави съм отворен за отговори.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Въпрос??

Мнение от Д.Граховски »

Ами според мен като начало можеш да почнеш с малко по-дебели влакна като начинаещ. Примерно 0,20 на макарата и 0,18-0,16 повод (влакното с което връзваш куката). Като посвикнеш да боравиш с аванса може значителн да намалиш размерите, но за сега се придържай към една идея по-дебели, но не много.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Въпрос??

Мнение от antivik »

Ам.... чи най-първом прочети какво пише на шпулата с влакното, то там, на всяко си пише горе-долу колко кила издържа. Намаляш малко там написаното, що и фирмите си правят реклама, правиш си сметка, колко големи риби чакаш и си избираш корда и повод. Относно сопата - щом ще е на плувка, гледаш да е по-лека, да не ти мори ръката и според мястото дължината, ако има храсти и дървя и ако не е голям гьола може и по-къса ако е свободно и голям гьол, ако няма къде да закачиш може и по-дълга, колкот по-дълга, толкоз по-далеч мяташ.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос??

Мнение от Limanov »

Колега никой не може да ти обясни от А до Я или намери някой приятел риболовец да разбреш основните неща или виж някоя книжка примерно тази http://www.helikon.bg/books/54/-%D0%9A% ... 90983.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”