Риболов с бомбарда

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от Бачо Илия »

По-долу на картинката е един "полу блокиран" монтаж с 40 см флуорокарбон 0.35; "работи" добре и със стръв и с чепаре мухи. Отпред са две мъниста- едно обикновено и едно гумено, а тройният вирбел може да бъде заменен пак с такъв троен, само че с ролки, което допълнително ще намали уплитанията.

Изображение

п.п. бутник, тез на картинката ги е връзвал бай ти Георги(Гочев); бивш колега ми е - преди му викахме "Гочо-щуката", пък сега- "Гочо-мухата" ( щуките понамаляха последните двадесетина години) :D В галерията ми има едни умопомрачителни стримери с куки 6/0-8/0, пак ги е връзвал той ( преди десетина години, по мой "проект") :wink:
Изображение
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от tolio_pm »

По-долу на картинката е един "полу блокиран" монтаж с 40 см флуорокарбон 0.35; "работи" добре и със стръв и с чепаре мухи.
Бачо,първо добре заварил,искам да попитам мухите направо на повода ли са вързани;или имат малки поводи навързани за линията "пидеми" както им викаме по морето
Ппс:Малко лаишки въпрос за което се извинявам ама никога не съм мърдал от морското :oops: а твоя монтаж ми даде една идея :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от Бачо Илия »

Мухите са вързани на къси 3-4 сантиметрови поводчета директно към основното, не "клуп в клуп"; поводите и линията на чепарето са от сравнително дебели влакна за да няма уплитания и при проводката поводите и мухите да седят в страни от основната линия на чепарето :idea: При сладководния риболов- това е 100% риболов с изкуствани мухи, а при морския с бомбарда, в 99% е риболов на естествена стръв и затова нещата са съвсем различни..... :idea: :wink:

п.п. ако колегата промени името на темата в " Морски и сладководен риболов със сбиролино/бомбарада" мога да понапиша доста неща по нея; за сладководния риболов.
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D
Купих си ето този прът:
http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... ubgroup=54
Focus, Carp Match, 4.20м.
Изборът ми се базира на няколко изисквания: да има много водачи, да е около 4м, да е малко по-висока акция и да не е много скъп. :wink: И тъй като повечето колеги препоръчваха мач за морски риболов на бомбарда и аз реших да си взема такъв. Но констатирах, че мачове с по-висока акция от 40гр не се срещат(за разлика от телемачовете или пък фидерите). Прътът може би е малко по-тежичък, но не мисля, че това ще ми е голям проблем. :D Ще мога да го тествам след около седмица. Ще пиша какви са ми впечатленията от него впоследствие. Ако някой има мнение за сопата ще се радвам да го сподели. :D Focus правят не лоши влакна и реших, че и прътовете от този производител ще са добри. :D Наслука! :D
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от tolio_pm »

а точно този фокус гледах онзи ден при Дългия,акцията му е 8-38,ако не греша :wink: Нема да се плашиш да ти е удобен,пък другото не е от кои знаи кво значение :wink: Все още любимия ми въпреки че все по-малко го използвам :( :http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=995 и въпреки че акцията му е 5-20,със 30 гр бомбарда развивам на катаната шпулата
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=995
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от 1000n »

Здравейте отново! :D
Да продължа още малко за пръта. Във форума, в морски риболов, имаше колеги, които се оплакваха, че понякога големи платерини чупели върховете на мачовете. А и на мача, който си купих има надпис, който упоменава да не се използва въдицата при гръмотевични бури, там където преминават в близост, на ниско електрически проводници или тоководящи части. Това разбира се е, защото пръта е карбонов. А аз знам за не един случай на колеги, които вече не са между живите, като следствие на риболов в гръмотевични бури. Та аз бях решил да си взема ето този фидер: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=852 Prince Heavy feeder, 3.60м, и все още смятам да го направя особено ако се окаже, че не съм можел да замятам достатъчно навътре заради по-малкият брой водачи на прътовете, които използвах досега(а те са два телескопа единият с пет водача, 4м, акция 5-20гр, а другият с шест водача, 3.60м, акция 20-60гр). Prince Heavy feeder е от фибростъкло и акцията му е 40-120гр. и смятам да го използвам, когато има гръмотевични бури или пък излизат големи платерини. :wink: Още повече, че на сайта има коментар от колега, който е използвал фидера за морски риболов и е останал доволен от него. :D Наслука! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: морски риболов на бомбарда

Мнение от 1000n »

IDA написа:......ако колегата промени името на темата в " Морски и сладководен риболов със сбиролино/бомбарада" мога да понапиша доста неща по нея; за сладководния риболов.
Колега, аз лично нямам нищо против темата да се промени на "Морски и сладководен риболов със сбиролино/бомбарда", още повече, че вече в нея има писано и за сладководния риболов, но доколкото разбирам аз не мога да променям заглавието на теми. Това мисля, че могат само модераторите. Аз, както всеки редови потребител мога само да създавам нови теми или да пиша във вече съществуващи такива. Наслука! :D
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Риболов с бомбарда

Мнение от Бачо Илия »

Няма проблеми, аз пуснах тема в "сладководния риболов":

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=1&t=28541

8)
Изображение
...IaNIs
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:33 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов с бомбарда

Мнение от ...IaNIs »

Пичове,извинявам се,че пиша тука и питам такава глупост не сам нов в риболова,просто не са се интересувал от такива "точности" и искам да питам какво означава акция,щото вие си говорите някви 10-40 акции пък мойта сопа е 50-100 зех я преди 2 години за 60 лева :(
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Риболов с бомбарда

Мнение от Бачо Илия »

...IaNIs написа:Пичове,извинявам се,че пиша тука и питам такава глупост не сам нов в риболова,просто не са се интересувал от такива "точности" и искам да питам какво означава акция,щото вие си говорите някви 10-40 акции пък мойта сопа е 50-100 зех я преди 2 години за 60 лева :(
Чети колега:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=44&t=19853

:idea: 8)
Изображение
...IaNIs
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:33 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов с бомбарда

Мнение от ...IaNIs »

Мерси за бързия отговор. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”