как да уловя амур

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Заключено
valeo1

как да уловя амур

Мнение от valeo1 »

Здравейте рибари аз съм от Разград и ходя на едно платено язовирче на около 10км бъкано с риба досега съм ловил там толостолоп, шаран, щука , каракуда, а в водоемчето има зарибено и амур . За язовира мога да кажа не е голям има пипер . Въпросът е как да търся амура като парадокс е че трябва да го търся на царевица а като ловя на нея излизат само шарковци пробвал съм с цялата гама купешки царевици един два качамака царевични и все шаран.Рибите не са трофейни но излизат много досега аз там съм улавял 3кг шарко 2 толостолоп и щука малка 1,2кг.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: как да уловя амур

Мнение от Митев »

Колега , добре дошъл. Добре е първо да се представиш http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=10798
после да използваш търсачката http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=79&t=14503
и чак тогава ,ако не намериш отговор да пускаш тема :wink:
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: как да уловя амур

Мнение от charana »

приятел шарана и амура се хранят с горе доло едни и същи неща амура обаче предпочита по малка стръв най добрия вариант е царевица на косъм с повдигач който повдига стръвта 2-3 см голям успех имам и при исползването на дипове особенно на star baits имаи предвид че амура изяжда много повече храна от шарана затова захранването трябва да е по интезивно и по обилно много често при улова на амур храня с нарязани топчета и трудно разтворими пелети/отново препоръчвам star baits nash/ако няма дребосък добър вариант е бял червей на косъм монтажа можеш да видиш в нета.имам и една забележкаподобри си отношението към рибата снимки като тази на която си бръкнал в хрилете на рибата са грозни
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: как да уловя амур

Мнение от charana »

дано да съм ти помогнал
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: как да уловя амур

Мнение от snegk »

valeo1 написа:Здравейте рибари аз съм от Разград и ходя на едно платено язовирче на около 10км бъкано с риба досега съм ловил там толостолоп, шаран, щука , каракуда, а в водоемчето има зарибено и амур . За язовира мога да кажа не е голям има пипер . Въпросът е как да търся амура като парадокс е че трябва да го търся на царевица а като ловя на нея излизат само шарковци пробвал съм с цялата гама купешки царевици един два качамака царевични и все шаран.Рибите не са трофейни но излизат много досега аз там съм улавял 3кг шарко 2 толостолоп и щука малка 1,2кг.
Какво е това пипер, дали е чушки или нещо друго.Относно амура, захранване с царевица и ловиш на нея.Горна кука, или кука с косъм и повдигач.Другото е късмет и тренировки. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Заключено

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”