Въпрос за плувка и кукучки

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Chilie
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:16 pm

Въпрос за плувка и кукучки

Мнение от Chilie »

Първото което искам да кажа е че съм пълен новак. Сега като почне сезонът мисля да отида на Тунджа до с. Ягода. Та въпросът ми е каква плувка е най-добре да се използва (подвижна, неподвижна, какви размери и тегло) и кукички кой номер?
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

Пъво кажи каква риба мислиш да ловиш и какви размери горе.долу!
Chilie
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:16 pm

Мнение от Chilie »

Нали казах че съм пълен новак. Аз дори не зная каква риба ле лови на Тунджа :oops: :oops: :oops:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Поразкарай се по реката и огледай старите трапери как ловят .После виж кой ги дърпа най много .Огледай му такъма ( това въдица, макара , плувка утежнение и не напоследно място кукичка )и на каква стръв ги лови .Ако успееш и да го заговориш и научиш нещо си гений :wink: :lol:
Chilie
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:16 pm

Мнение от Chilie »

ОК
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Здравейте,нов сам във форума,а и във риболова!Може би от месец се запалих по този интересен спорт и най-вече хоби!Понаучих се да си вразвам такъмите,но нямам никаква представа за необходимите подхранки.Ще ви помоля за някакжи рецепти за най-често ловените риби,уклей,каракуда и най-вече червеноперка,мерси предварително наслука на майсторите и на новаците като мен :D :D :D [/quote][/u][/i][/b]
младен
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 3:19 pm
Местоположение: svishtov

Мнение от младен »

аз искам да питам експертите по ловенето на скобар дали използвам точната корда и кукичка.
значи кордата ми е 0,14-0,16 кукичката ми е номер 12.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Младенка,зависи през кои сезон искаш да ловиш тази невероятна поне за мен риба!През летния сезон,когато ловиш на страв,кукичка N=11 е идеална,основно влакно -0.14 и повод-0,10 и разбира се бади по-внимателен при ваденето,ако ловиш на река гледай да има място,където водата се "къдри" и по възможност да е дълбоко ,накисваш като за начало половин хляб изтискваш го,но не да стане на тесто,а да стои рехаво и го хвърляш 4-5м над мястото където,ще ловиш,после педиодично хварляй по малко накиснат хляб,ако сложиш малко трици(мляно жито),идеално :wink: ,троха или бял червей ще ти сваршат работа за страв,хаиде наслука,чакам да се похвалиш с добър улов тук във форума,ааа и не обръштай никакво внимание на статията,която съм побликувал преди около 2 дни,искам само да видя кой какво разбира от риболов :) :wink: .Питай ме за всичко,което се сетиш,ще ти дам мисля,че полезни савети,щом си колега,нямаш проблеми :wink: ,пиши ако искаш,4ао
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Питай,ВСИЧКО,което те интересува за скобара :!:
младен
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 3:19 pm
Местоположение: svishtov

Мнение от младен »

ivo_stoev написа:Питай,ВСИЧКО,което те интересува за скобара :!:
Ами аз ходя по Дунава и вземам мрежичка и слагам в нея 3 хляба(много ли са или са добре?),също така слагам и няколко топки захранка и ловя на дистанция от гацата като съм я вързал със малко шишенце,но тази година не съм ходил още ,защото бях на училище и сега свършихме и мисля да почвам,миналата година не бях много добре :oops: ,но като понаучих това- онова хванах 3 килограма скобари 8) което е изключително добре за мен,все пак съм на 16 г. и сега навлизам в бранша :D
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Здравей,Младене!Браво :wink: ,3кг. не е никак зле,но ще видиш,че можеш и още.Нали знаеш,няма стари и млади,има можещи и неможещи,въпреки,че си на 16 :wink: .Относно твоя вапрос,3 хляба като за начало са добре,като след няколко часа можеш да провериш и да досложиш ако е необходимо.Нали знаеш взависимост от далбочината на мястото,което ще ловиш се съобразяваш и с количествово на подхранката,която хварляш,поне за мен 2м. е идеалната далбочина.И не забравай,че не всичко зависи от теб за да имаш успешен улов :),от теб се иска добра настройка на линията,хубава подхранка,усет при воденето на линията,а атмосферните условия и активността на рибата в този ден не можеш да ги промениш :? :wink: и ако искаш приеми един съвет.Като слагаш оловцетата,редиги по големина едно над друго,като колкото по-нагоре отиваш,толкова повече ги разреждай,до кам 1 петя между тях,така линията ти става далеч по-чувствителна :)
младен
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 3:19 pm
Местоположение: svishtov

Мнение от младен »

ivo_stoev написа:Здравей,Младене!Браво :wink: ,3кг. не е никак зле,но ще видиш,че можеш и още.Нали знаеш,няма стари и млади,има можещи и неможещи,въпреки,че си на 16 :wink: .Относно твоя вапрос,3 хляба като за начало са добре,като след няколко часа можеш да провериш и да досложиш ако е необходимо.Нали знаеш взависимост от далбочината на мястото,което ще ловиш се съобразяваш и с количествово на подхранката,която хварляш,поне за мен 2м. е идеалната далбочина.И не забравай,че не всичко зависи от теб за да имаш успешен улов :),от теб се иска добра настройка на линията,хубава подхранка,усет при воденето на линията,а атмосферните условия и активността на рибата в този ден не можеш да ги промениш :? :wink: и ако искаш приеми един съвет.Като слагаш оловцетата,редиги по големина едно над друго,като колкото по-нагоре отиваш,толкова повече ги разреждай,до кам 1 петя между тях,така линията ти става далеч по-чувствителна :)
Мерси за съветите батка,сега остава да се пооправи малко времето и да ги почваме 8)
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Ако имаш вазможност да ходиш и сега може и да имаш слука,нали знаеш за бялата риба,че няма нищо по-хубаво от лошото време,кука N-3,повод 60-70см,вирбелче,за да може рибката (най-добре уклей,15-тина см)да плува по-свободно и в края на линията олово около 18-20 грама варзано неподвижно,и званчето до земята,за да няма отказване на бялата риба след парвия удар :oops: :)
младен
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 3:19 pm
Местоположение: svishtov

Мнение от младен »

ivo_stoev написа:Ако имаш вазможност да ходиш и сега може и да имаш слука,нали знаеш за бялата риба,че няма нищо по-хубаво от лошото време,кука N-3,повод 60-70см,вирбелче,за да може рибката (най-добре уклей,15-тина см)да плува по-свободно и в края на линията олово около 18-20 грама варзано неподвижно,и званчето до земята,за да няма отказване на бялата риба след парвия удар :oops: :)
с това не съм толкова запознат,иначе вече отидох,на Дунава и се прибрах доста доволен,предимно маздруни и платики,а и хванах един распер,на бял червей :lol: ,но нз защо скобара го няма никакъв
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Мнение от ivo_stoev »

Мъздруни ли?Ако не те притеснявам ще ми кажеш ли нещо повече за тази риба.Колко голяма става,кога калве,на какво се лови.Честно да ти кажа,не ми е много известна тази риба,да не кажа хич даже :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”